Diskuse serverů poskytující tyto hry online: mariáš, scrabble, deskové a karetní hry

Deskové hry

kdopříspěvek
Petr 25.12.2005 22:00
Jenom moje soukromé upozornění. Hráš ReFox používá při hře šachy comp. Je to opravdu fér hráč. Je mi líto takovýchto "hráčů", kteří si musí zvyšovat sebevědomí takovýmto způsobem. Ať si to užije.
Pavca 29.8.2005 14:57
File, tak se mi to líbí, Elista nad 2000 by měl mít zakázané žolíky a chodit mu tak hnusná písmenka, jako před chvílí Dad, to pak i my s nižším IQ máme šanci vyhrát.
Pavca 26.8.2005 12:26
-)))))
kovajda 26.8.2005 0:58
Pavco, to se stane iv lepších rodinách ....... :o)
Pavca 25.8.2005 12:49
File, nešlo to, nevím, jakou mám verzi, ale díky Tvé předchozí rychlé odpovědi jsem se přihlásila přes hernu a dostala se do finále, kde jsem prohrála kontumačně kvůli nižšímu Elu, ale i tak moc díky!!!!
Filepra 23.8.2005 15:01
Kdyz klikneš tak nic? Má se otevřít nové okno s nastavením. Neukáže se nad stránkou žlutý pruh? Co máš za verzi prohlížeče?
Pavca 23.8.2005 14:34
na vzhled stránky mi to nereaguje, jen se zamodří a nic
Filepra 23.8.2005 14:16
Pokud hraješ turnaj přes talon.cz, je potřeba ve "Vzhled
stránky" zaškrtnout "zobrazit deskové hry" až se k tomu dostanu opravím to, aby se to udělalo automaticky.
Pavca 23.8.2005 14:10
File, tak jsem chtěla hrát turnaj v reversi, po odehrání kvalifikace mě to odpojilo a stůl na turnaj jsem už nenašla, na hl. stránce bylo skryté stoly 3, ale nikam jsem se nedoklikala.Kde jsem udělala chybu?
karelsrkafet 20.8.2005 9:28
A hele, nejoblíbenější hráč servru se ozval. Děkuji za názor.
drevokocur 19.8.2005 20:11
Tvoje starosti bych chtěl mít!
karelsrkafet 19.8.2005 1:59
Jeste jedna vec, zajimalo by me, proc se u pokru da prihazovat mimo jine 1,2,5,10 i hodnota 3 ? Je v tom nejaky hlubsi smysl? Trojkorunu sice jeste pamatuji, ale je to jiz pekna radka let co byla zrusena. Diky za odpoved
Filepra 1.8.2005 13:07
Skrat:
1) opraveno, souviselo to s dnesni novinkou
2) tady bych mel napsat neco vtipnyho, ale nic me nenapada :o)
Skrat 1.8.2005 11:45
Mám dva dotazy:

1) jak můžu v pokeru vypnout v chatu informace otom, kdo se připojil ..atd. v mariáši to nemám.

2) no a na ten sem tedka zapomel
karelsrkafet 31.7.2005 20:32
Pana Skrata berte s rezervou. Už Ta otázka, kterou mi položil u stolu, JAK SE BUDE ROZHODOVAT KDO VYHRAL, KDYZ BUDOU MIT OBA HRACI STEJNEHO POKRA je na povazenou.
Skrat 31.7.2005 20:26
Jenže já ty peníze prohraju stejně vždycky tak po deseti minutách
Skrat 31.7.2005 20:26
Tak aspoň pro ty čtyři. Ať to je zajímavější
karelsrkafet 31.7.2005 20:08
Filepra:
1
Jeste STOP! Nevím jestli to tak má skutečně být. Vyjádřete se někdo z pokerhráčů.

2
Ohledně toho limitu 100 na den: Co takhle udelat, kdyz nekdo prohraje denni limit 100, ze by si mohl sahnout do "uspor" limitu pro pristi den (napr 50kcs). Takze by mohl hrat dal, ale pristi den by mel misto 100 kcs uz pouze 50. Rozhodne by to u nekterých risků, kdy na obou stranach jsou silne listy, a jedna hra vyjde hrace na limit 100kcs bylo prinosne. Samozrejme dalsi den uz by mel limit pevny, a sahani do uspor by nebylo mozne. ...idea
Filepra 31.7.2005 19:38
karelsrkafer: zatím je to bohužel dokonce tak, že při shodě nejvyšší karty rozhoduje náhoda, opravím to podle tvého návrhu

Skrat: máš pravdu, ale půjde max. 4, přidat pátého by vyžadovalo velký zásah do celého systému - 5 hráčů zatím u žádné hry nemáme
Skrat 31.7.2005 18:59
Nebylo by špatný ten poker udělat až pro pět hráčů a už od třech by se hrála liga. Vlevo je ještě místo, tak proč tam pár karet nedomalovat .-)
karelsrkafet 31.7.2005 16:41
A jeste jedna vec. Nevím sice jak je to naprogramovano zde, ale mam pocit, ze kdyz maji dva stejne karty (napr. "smeti") a oba maji nejvyssi smeti Eso, je zde vyhercem ucinen ten hrac, ktery ma vyssi barvu Esa. Ja poker driv nehral, tak pravidla znam jen tady ze servru, ale nemelo by se za vitezny element v tomto pripade pokladat hodnota druhe nejvyssi karty? Pripada mi to logictejsi. Poraďte někdo. Díky
Filepra 31.7.2005 2:28
karelsrkafet: dík, opraveno
karelsrkafet 30.7.2005 13:18
POKER:
Jeste jedna malinka chyba v pokru.
Kdyz nektery hrac jeste pred vymenou slozi karty (je pass), tak po vymene a prihazovani ma prvni hrac v poradi necestnou vyhodu jednoho prihozen navic. Takze dejme tomu ze hrac "A" po vymene karet prihodi 10kcs , hrac "B" dorovna a stroj jeste jednou nabidne hraci "A", zda prihodi, nebo to nechá. Takze i kdyz hrac "B" dorovna, hrac "A" si klidne prihazuje dal.

DUKAZY:

HRA 1

> karelsrkafet přihodil 2
> Paradox dorovnal
> standalo: pass
> standalo SE ODPOJIL
> karelsrkafet vyměnil 0
> Paradox vyměnil 3
> karelsrkafet přihodil 10
> Paradox dorovnal
> karelsrkafet přihodil 10
> karelsrkafet vyhrál 50, měl postupku
> Paradox dorovnal
Paradox: to je stesti
karelsrkafet: nebyla tam chyba?

-----------------------------------------------------------
HRA 2

karelsrkafet přihodil 2
> Paradox dorovnal
> janinka: pass
> karelsrkafet vyměnil 1
> Paradox vyměnil 1
> karelsrkafet nepřihodil
> Paradox nepřihodil
> karelsrkafet nepřihodil
> karelsrkafet vyhrál 10, měl jen smetí
-----------------------------------------------------------
HRA 3

> karelsrkafet nepřihodil
> Paradox přihodil 3
> janinka: pass
> karelsrkafet dorovnal
> karelsrkafet vyměnil 1
> Paradox vyměnil 3
> karelsrkafet nepřihodil
> Paradox nepřihodil
> karelsrkafet nepřihodil
> Paradox vyhrál 12, měl dvojici
---------------------------------------------------------
Petr 29.7.2005 12:16
Ok. Opravdu nemá smysl pokračovat v této diskuzi. Bylo již řečeno vše. A nemyslím to ve zlém. Moje stanovisko se přes tvé argumenty nezměnilo, tvoje myslím také ne, takže opět nezbývá než konstatovat, že je to na tobě. :-)
Já vím jak je to v praxi a na jiných server a přijde mi to správné. Ty máš jiný pohled, proto se zlobit ani plakat nebudu.
Měj se fajn.
Filepra 29.7.2005 11:01
Petr: 1) říkám si, že hráčům často jde o to, kolikátí jsou. někdo si říká "chci být první", někdo do první desítky atd. Bez schovávání neaktivních vidíš, jak se hráč, který hrozí tím, že tě překoná, pomalu blíží a ty můžeš reagovat (víc (nebo lépe :-) hrát).
Fakt, že při schovávání neaktivních se může pořadí (včetně hráčů ve tvém okolí) najednou docela změnit příchodem dřívějšího hráče, vidím jako nevýhodu tohoto řešení.

2) nejlepší budou pořád klesat - no, ono tím, že klesnou se jim příští měsíc odečte míň, protože klesli a rozdíl od základu se zmenšil.

3) konkrétní hodnoty (zaokrouhlené), za situace, kdy odečítáme 8 % rozdílu, šachy:
- ty máš 2000, odečet 64, zbyde ti 1936
- tvůj horní soused v žebříčku: tipik 2100, odečet 72, zbývá 2028
- dolní soused: kolos3 1820, odečet 50, zbývá 1770.

Pořadí se nezměnilo, na horního souseda jsi získal 8, na dolního 14 ztratil - a to jsou zde celkem velké rozestupy.*/
Petr 29.7.2005 9:35
1) Proč by to mělo vadit. Musí něco odehrát, či-li pravděpodobně vyhrát, jinak klesne. A jednou si to ELO uhrál tak ho má a co je na tom. Ztrácet ELO by měl jenom tehdy, když prohrává, případně remizuje, prostě když hraje. Uváděl jsem ti přeci příklad na mariáši. Tam chceš taky ubírat těm nejlepším SB??? V reálu si člověk taky ELO uhraje a když nehraje tak je vedený jako neaktivní, ale ELO má pořád to, co si uhrál. A jakmile se zapojí, tak začíná s tím ELEM co si kdysi uhrál. To je snad v pořádku. Tak by to mělo a nejen podle mě být. Tak je to oficiálně.
2) Dobrá, dobrá. :-) Já vím, že ho neděláš pro sebe, ale přesněji pro "lidi" i pro "sebe". Pohoda. :-)
Ano těm nejbližším možná ano, ale ne všem, čili ti nejlepší budou pořád klesat a to o víc než ostatní, takže kam to dospěje...
Filepra 29.7.2005 9:13
) Jasně, že by se neaktivní nemazaly jen schovávaly. Vadí mi tam ale možnost, že se nezobrazovaný hráč může kdykoli "vynořit" (a předběhnout mě) díky tomu, že odehraje svých pár her, které mu stačí k znovuzahrnutí do žebříčku. V mém systému máš zaručeno, že když jsi první, může tě někdo překonat jen tím, že si vylepší elo.

2) "Co by bylo pro mě nebo pro někoho jiného přijatelné není přece vůbec relevantní"
- ale ano, vždyť server nedělám pro sebe

Píšeš "..tak můžeš každý měsíc něco odečíst, ale VŠEM STEJNĚ, aby to nemělo vliv na pořadí žebříčku."
- vždyť můj systém taky nemění pořadí žebříčku! OK? Tvým nejbližším soupeřům se odečte stejně ...
Petr 29.7.2005 9:02
Slovan vůbec si nepochopil o čem je řeč. Sorry. Tady nejde o prohry. V tom máš samozřejmě absolutní pravdu. Tady jde o ztrátu ELA bez jakékoliv hry. Zkus si to přečíst od začátku.

Sorry ještě jednou, ale tohle nesnáším. Napřed čtu a pak teprve něco píšu.
Petr 29.7.2005 9:01
Už jsem nechtěl pokračovat v diskuzi, ale když si mě oslovil. Tentokrát sis to špatně vyložil, rozhodně nejsem naštvaný. Kdybych se naštval kvůli každé takovéhle věci, tak bych musel být naštvaný permanentně. :-)
Přímé otázky, přímé odpovědi. :-)
1) ANO. Jen na vysvětlenou: vyřazování jenom z žebříčku, ne fyzický výmaz, a po znovu zapojení do hry (parametry nechám na tobě) návrat do žebříčku s původním ELEM. Máš to tak třeba i v mariáši. V žebříčku jsem až po odehraných 30-ti hrách, ale v celkovém jsem pořád a nic mi samovolně nemizí. Příklad z daněma je demagogický, tohle je sport (soutěž). Máš celkové pořadí v mariáši a taky hráči, který nehraje třeba půl roku, neubíráš uhrané SB.
2) Špatně položená otázka. Co by bylo pro mě nebo pro někoho jiného přijatelné není přece vůbec relevantní. Někomu se může líbit něco a jinému zase něco jiného. Jde o systém. Ale z principu NE. Jde pouze o jinou formu té samé diskriminace lepších hráčů. Jestli ti jde o inflaci ELA, která nastává vždy a všude, jak v realitě, tak i na jakémkoliv serveru, tak můžeš každý měsíc něco odečíst, ale VŠEM STEJNĚ, aby to nemělo vliv na pořadí žebříčku. Při současném systému nebo tvém navrhovaném se lepší hráči bez hry budou samovolně v žebříčku propadat a je podle mě špatné.
Slovan 29.7.2005 8:55
Petr, ale to o čom tu ty polemizuješ, je úplne normálne a bežné všade. Aj v šachoch to tak funguje a kto má vačšie elo prehrá so slabším viacej ale vyhrať može menej. A to je vobec divné, že o tom píšeš a dokonca sa sťažuješ... :-)))) Keď si najlepší, tak to ukáž aj proti slabším.
Filepra 29.7.2005 8:22
Mám pocit, že jsem tě místo přesvědčení, že je odečet elo přijatelný, spíš naštval.

1)
Zdá se ti jako dobrý způsob udžování relevance žebříčku vyřazování hráčů po nějakém čase jejich neaktivity?

2)
Bylo by pro tebe přijatelné, kdyby systém odečítal místo zlomku rozdílu od základu pevnou "částku", ale jen u skupiny hráčů (například hráčům nad 1500 elo?)
Petr 29.7.2005 7:15
File jako většinou, když spolu jednou za čas polemizujem se neshodneme. Nevadí, jak už jsem jednou psal, je to tvůj server, tvoje pravidla. Dělej jak myslíš. Mě se to nelíbí, považuji to za diskriminační a potlačující nejlepší hráče, a to je zase můj názor, na který mám právo. Dále mám právo se buď zúčastnit, dle tebou stanovených pravidel, nebo ne, jako každý. Nemám k tomuto tématu už co bych více řekl, takže tuto diskuzi končím. Měj se fajn a přeju mnoho spokojených uživatelů.
Filepra 29.7.2005 1:15
pokračuju ve srovnání s daněmi: kontraproduktivní by bylo podle mě zavést zde "milionářskou daň", kdy by se od určité hranice odečítalo víc. to by postihovalo elitu. ale současné nastavení tvým soupeřům (hráčům, kteří jsou v žebříčku ve tvé blízkosti) odečítá stejně... jasně, že průměrným to odečítá méně nebo dokonce nic, ale tito hráči tě nikdy neohrozí ve tvé pozici ..
Filepra 29.7.2005 1:08
Petr: je to trochu jako problém daní .. bohatí platí víc a nejchudší dostávaj sociální dávky .. řekneš: tak to to bohatí zabalí, emigrují. je to otázka míry...
Petr 28.7.2005 14:13
Ještě poznámku. Ano, tvůj systém je nastaven na principu, že špatným to pomáhá, průměrným, řekněme neubližuje moc a nejlepší to diskriminuje a snaží se je srazit do průměru. Pokud to někdo hraje kvůli ELU, tak to nakonec dopadne tak, že tu budeš mít kupu průměrných a špatných, ale žádné lepší hráče.
Petr 28.7.2005 14:06
A jaký je důvod, aby se odečetl těm, co mají větší ELO, větší díl??? To je ta nespravedlnost. O tom přidávání ani nemluvě. Kdyby se všem odečetlo naprosto stejuně (řekněme kvůli inflaci), pak je to ok. Takhle na to doplácejí ti, co jsou nejlepší. A já se znovu ptám PROČ??? Proč bych měl být potrestán za to že jsem nejlepší??? To už tady (myslím ted obecně republiku) bylo!
Filepra 28.7.2005 13:54
Petr: nad tou demotivací se to chce zamyslet, vždyť na konci měsíce se elo upraví *všem* - tak proč by mi mělo vadit, že mi kousek ubude, když ubude každému ? konkrétně vzoreček vypadá tak, že se každému odečte určitý zlomek rozdílu jeho ela od 1200 (to znamená, že ti, kteří jsou "v minusu" si naopak přilepší - a to je důležitý moment, protože to může přesvědčit hráče, kteří se chtějí účastnit, ale nejde jim to, aby si neregistrovali nové účty (a tím vnášeli do systému nežádoucí inflační elo)) ...
Petr 28.7.2005 13:44
Měsíční Elo jsem opravdu nikde neviděl. Je to podle mě zajímavé vylepšení, které bych mohl doporučit. Ale souvislost z ubírání celkového ELA nějak nevidím. Nevím proč by nemohly být 2 žebříčky (celkové a měsíční). Já si naopak myslím, že je to pro hráče, který hraje stále pod jedním nickem dost demotivující, protože když si něco uhraje, tak o to na konci měsíce přijde. Já to považuji za nespravedlnost. Opravdu v tom logiku nevidím. Nevím proč bych měl vždy automaticky něco ztrácet, co jsem si jednou uhrál. Pro mě za mě to obhajovat nemusíš, je to tvoje dílo, takže si dělej co považuješ za nejlepší, jak jsem psal mě osobně je to šumafuk. :-) Ale nějak od přírody nesnáším nelogické věci a tohle mi připomíná staré časy, kdy ti co byli nejlepší, tak se dělalo všechno proti nim, aby nevyčnívali. Opravdu nevím proč ti nejlepší by měli být diskriminováni jenom proto, že jsou nejlepší.
Filepra 28.7.2005 12:42
Poker - takže zpátky na stromy. Vrátil jsem tam výměnu označováním držených karet a kdo chce označovat měněné, nechť si odškrtne příslušnou volbu v "nastavení".

Petr: a viděl jsi na nějakém serveru měsíční elo? tím chci říct: fakt, že to je všude jinde určitým způsobem neznamená, že to je všude jinde dobře. Přemýšlel jsem o tom dlouho a doufám, že se mi to podaří obhájit/udržet, protože jsem přesvědčený, že to je dobrý způsob jak motivovat hráče nepoužívat více přezdívek a zároveň zvýšit relevanci celkového žebříčku.
Petr 28.7.2005 11:31
Ok. Přečetl jsem si to a pochopil jsem důvody. Ale podle mě to je divný. Nikde jinde jsem to neviděl, že by se ubíralo ELO. Maximálně třeba když se hráč nepřihlásí po určitou dobu nebo neodehraje během doby xxx her, tak se přestane zobrazovat v žebříčku do té doby než se zase přihlásí... Ale ELO mu vždy zůstává a to jak v reálu, ta i na všech server, kde jsem dosud hrál. Nikdy by mu někdo neměl sebrat to co si poctivě uhrál. Jenom můj názor.
Filepra 28.7.2005 10:46
Petr: zde to ještě nezaznělo .. odpověď najdeš na herna.net/ckd.html v otázce "Bylo mi sníženo ELO aniž bych hrál?!"
Petr 28.7.2005 9:49
Ne že by na tom tak záleželo, ale proč mi zmizelo část mého celkového ELA v šachách? Chápu, že je tu zavedeno nové ELO měsíční, ale celkové jsem si myslel, že zůstává. A ztratil jsem cca 100 ELo bodů a nevím proč?
Filepra 28.7.2005 5:15
Ok, změním to.
tesla 27.7.2005 15:56
Ale i na mariasi se klika na karty, ktere se "zahazuji" (talon, vynos do betla). Radsi vickrat kliknout, ale bez premysleni, podle zvyklosti...
karelsrkafet 27.7.2005 15:31
Několikrát už jsem si totiž zahodil dobrou kartu, ale asi jde jen o zvyk.
Filepra 27.7.2005 15:20
No, říkal jsem si, že karet, které člověk mění je v průměru víc než těch, které si nechává, tak aby se ušetřilo klikání ...
karelsrkafet 27.7.2005 13:10
Prakticky na všech poker servrech se označují TY karty, které mají být vyměněny. Proč je tomu zde naopak?
Alesh 26.6.2005 13:10
neslo by udelat "zravou" damu?
Filepra 21.4.2005 7:50
Po dlouhé době jsem přidal novou funkci do deskových her.

K celkovému hodnocení hráče přibylo hodnocení měsíční. Každý hráč má mimo celkové elo i elo měsíční, které se bude nulovat (nastavovat na 1200) na začátku každého měsíce. Na konci měsíce se tabulka s pořadím uloží do archivu, kde bude vždy přístupná.
fleker 8.3.2005 20:07
sobota 12 března..TURNAJ V PISKVORK
pocitam s vama..;o))..chci REKORD
20:00 nástup!!!!!!
Jager 4.3.2005 13:09
Podte někdo na šachy,chci bodíky :-))
Pavca 22.2.2005 22:05
nešlo by tu hrát i scrabble? nemusela bych měnit stránku, díky
levandulova 22.2.2005 22:02
file, bylo by mozny, kdyz se hraje prsi, udelat maly pip nebo klik, kdyz je tvuj tah. kdo to nechce, aby mu to pipalo, tak by to moh vypnout v tom nastaveni. a taky misto slov zeleny, cerveny...kdyz se meni, tam by mozna mohli byt obrazky,jako srdce, zalud... a klikat na nich. coz by se mi libilo vic, ale
jestli to nejde tak nic, dekuju za skvelou website. jd
Filepra 20.2.2005 3:57
fleker: tvá nejistota je na místě: sem to opravdu nepatří
fleker 19.2.2005 18:57
nevim kam to patri..tak to soupnu sem:
Neska pri hre "prší" se mi nekolikrat stelo, ze sem si chtel liznout kartu,klikal sem na balicek a kompl misto toho vynes filka (keryho sem mel na ruce). To je naka mistni pocitacova uprava nebo me ta masinka jenom nema rada..?..
stealer 12.2.2005 22:27
Když mi to do vyhraný hry šoupne letmý chyby, docela to nasere, protože prohraju na čas.... když se navíc objeví hraný křížek za letmé chyby v nové hře (samozřejmě v rohu) nasere to dvojnásob........... sorry za odpojení, Jurasku
olimach 8.2.2005 0:49
File, jak se odhlásit z turnaje ? Po začátku kvalifikace nabídka "odhlásit" zmizí.....
fleker 28.1.2005 23:03
Musím uznat že turnaj v abalone byl neska výtečný..opravdu stal zato....příště se přihlásím taky,,,třeba vyhraju(i když sem to nikdy nehral).
olimach 26.1.2005 19:45
File, jaký má podle Tebe smysl kvalifikace v deskových hrách ? (psal jsi nedávno, že ji chceš určitě zachovat)

Kvalifikace se zpravidla užívá tam, kde není možno uspokojit z technických či časových důvodů všechny zájemce o hlavní soutěž. Může-li hrát bez problémů hlavní soutěž až 32 hráčů, pak tedy proč ne a k čemu ta kvalifikace ?
Maxik 22.1.2005 21:50
Ok, už jsem se uklidnil. Zato Rends na mě teď bude dost nasranej. Ale myslím, že to určitě byla i jeho chyba, protož nemá co ten stůl zamykat.
Filepra 22.1.2005 21:47
Byla to chyba serveru. Při testování mě nenapadlo, že by si někdo zamknul stůl. Opravil jsem to spolu s odstřanením dalších možností, jak se vyhnout hře (uzamnnout stůl určitému hráči a vložení hráče do blacklistu). Promiň.
Maxik 22.1.2005 21:43
Dneska při semif. piškvorek se mi stalo, že protihráč Rends byl u našeho stolu a stůl byl uzamčen. Ať už to zamknul on, nebo to byla nějaká chyba, ani jedno by při turnaji nemělo bejt možný
Filepra 22.1.2005 14:05
olimach: 32 je maximum .. takže dneska?
olimach 21.1.2005 13:29
co 64 ? :o)
CeZet 21.1.2005 12:46
file o vikend udelame turnaj 32
Filepra 18.1.2005 0:55
Mohli bysme konečně jednou zkusit turnaj se základem 32. Co takhle dnešní piškvorky?
olimach 17.1.2005 5:28
File, ten nápad s připojením náhradníku je super. Vše fungovalo, zatím nejlepší turnaj, co jsem hrál... :o) K dokonalosti by podle mne stačilo dát před startem kvalifikace (v 19.00) 4 nejlepším přihlášeným podle ELO rovnou účast v hlavním turnaji. Stačilo by je napsat "nad čáru" nahoru. Poté by se odehrála kvalifikace, kde by se kvalifikoval určitý počet, a "pod čarou" by byli náhradníci..... Co Ty na to ?
Filepra 16.1.2005 21:53
Opravil jsem problém s elo body během turnajů.
olimach 16.1.2005 8:22
výsledky se nenačetly do ELO tab.
Filepra 16.1.2005 2:42
Včerejší turnaj v piškvorkách dopadl dobře, i díky náhradníkům byla pouze jedna hra (z 15) kontumována kvůli nenastoupení hráče. Vypadá to, že chyby už jsou vychytány,
Petr 14.1.2005 19:05
File ok v pohodě, ne vždy se vše podaří napoprvé.
Filepra 14.1.2005 14:37
Petr, dík za hlášení, úplně to uvadlo. Samozřejmě to dám dohromady. Jde o to, že jsem přidával novou funkci a sice možnost hrát jako náhradník. Na testovacím serveru se problém neobjevil, jenže potom přijdou skutečný lidi, a ono se to zhroutí :-).

O tom, jak fungují (budou fungovat...) náhradníci, píšu v "Deskové hry" napravo.
Petr 14.1.2005 7:45
JOSKA tam si není většinou na co stěžovat. :-)
Ale jestliže je tady možnost a volba hrát turnaje, tak si myslím, že by to mělo fungovat, tak jak má.
JOSKA 14.1.2005 2:50
Petr,nic ve zlým,ale tohle není šachovej server.Nic proti šachu-rád si ho zahraju,pokud mi někdo vysvětlí,proč kůn chodí za roh a dáma roztahuje nohy víc než král,ale proč si nestěžuješ na stránkách věnovaných výhradně šachu?
Petr 13.1.2005 20:37
5. Do 2.kola už jsem se nemohl přihlásit ani já. Nebyl vytvořen stul.
Petr 13.1.2005 20:28
Celej dnešní turnaj v šachu je domršenej.
1. Nezapočítalo mě to 1 kvalifikační bod jak si File psal kvuli ELU
2. Napřed mě to psalo, že jsem náhradník nakonec jsem byl nalosovanej
3. Mě i soupeři to psalo ELO 1200 a výhra mi na ELO nic nepřinesla
4. Navíc se prý ostatní nemohli ani přihlásit ke hře.
Maxik 8.1.2005 20:11
Taky nevim, jestli je úmyslně to, že se hráčům počítá jiný ELO při turnajích a jiný normálně(to co je v tabulkách a infu)
Maxik 8.1.2005 20:04
Nevim jak by ta kvalifikace měla fungovat, ale zdá se mi, že nefunguje vůbec...Aspoň teda nemůžu zjistit podle jakýho klíče je turnaj nalosovanej
fleker 8.1.2005 20:03
File...vim ze se to tu uz resilo...ale nevim jestli se to vyresilo..

Chtelo by to udelat neco stim..aby nemusel hrac pripravenej na turnaj pulhodiny cekat..protoze jeho souper se kvuli prujmu nebo necemu podobnymu nedostavil..ja bych navrhoval treba to, aby byli vsichni hraci, ktery se na turnaj prihlasili, a nejsou prihlaseni do napr 19:59 na www.marias.ik.cz zturnje vylouceni..a aby se pavouk pocital bez nich...
Filepra 7.1.2005 15:26
Změny od zítřka:
- začátek zápisu vrácen na 9:00, pozdější začátek se neosvědčil
- hráči s elo vyšším než 1400 získávají již při zápisu jeden kvalifikační zápas, což ve většině případů zajistí účast bez nutnosti kvalifikovat se
Filepra 29.12.2004 14:57
Konečně jsem se dostal k vylepšení turnajů. Změny (od zítřka):
- přímé nasazení do 2. kola, pavouk o základu 4 se hraje už ve 3 hráčích (1 přímo nasazen), 8 v 6 hráčích (2 nasazení), 16 ve 12 (4 nasazení) atd.
- při shodě nerozhoduje o postupu los, ale elo
- zápis začíná až v 16 h
Další zůstává zatím beze změny.

Alesh: 1) uvidím, ono to má dobrou funkci, že když někdo hraje poprvé třeba reversi, dělá renoncy. Když se o tom dozvíš pomocí smsky, můžeš mu poradit. Kdyby ses to nedozvěděl, tak se může stát, že bude renoncovat až do odpojení.
2) asi to udělám
Alesh 21.12.2004 14:07
Filepra: mam nasledujici dve pripominky, oboji se tykaji reversi, ale v podstate se tykaji vsech deskovych her!
1) zrusit hlasku "Spoluhrac zahral neplatny tah, ma novy pokus" zbytecne to zahlcuje pole z SMSkama, bohate staci kdyz se zobrazi tomu hraci ta cervena hlaska Renonc!
2) ocenil bych "single click" proste kam poprve kliknu, tam hraju a nemusim to potvrzovat druhym kliknutim, vim co namitnes, takze by bylo dobre to dat do Nastaveni, tak si to kazdej nastavi podle sebe.
sagone 16.12.2004 14:00
nejlepší obrana je nehrát na takovém serveru. Fritz 8 umožnuje přístup na server PLAYCHESS.com a tam se vyblbnete až až :-)))
Petr 14.12.2004 14:47
XP3 máš pravdu, ale není to naprogramovaný a to leckde ani na přímo šachových serverech. Záleží pouze na slušnosti toho kterého hráče a to mi věř, že po bohatých zkušenostech i z jiných serverů jich tak moc není. Jediná obrana je s nima nehrát. Stačí napsat kdo to byl a oni si všichni příště dají pozor.
XP3 14.12.2004 14:27
Chyba v šachu: pokud se opakuje stejná pozice 3x za sebou, je to remíza. A ne, že někdo neustále tahá tam a zpět,dokud nedojde soupeři čas.
Filepra 3.12.2004 16:56
Maxik: potvrzeno a opraveno, dík
Maxik 2.12.2004 20:52
Nerad si furt stezuju, ale abalone, ktery tady mozna nezna a nehraje moc lidi nejak moc dobre nefunguje. Hral jsem s hracem CeZet, prohral jsem 6-4 a pak se tam objevilo, ye Maxik je vitez. CeZet rikal, ze se mu to uz stalo vicekrat.
olimach 2.12.2004 4:55
File: Jestli chceš nechat za každou cenu kvalifikaci, tak jen třeba o 2 místa v pavouku. Nejlepší dle ELO bych dal rovnou do turnaje, ať to má úroveň.

Udělej, jak myslíš :o))
olimach 2.12.2004 4:35
Ještě byl dobrej nápad to potvrzení účasti-přítomnosti 5 minut před začátkem turnaje - pavouka vytvořit pouze z přítomných. Jestli chceš nechat kvalifikaci (podle mne je zbytečná a současný systém zmatečný-leckdy se hrála zdlouhavá kvalifikace, aby se nakonec 5 min. před koncem přihlásil 8. nebo 16. hráč a stejně "hráli všichni" - ty úvozovky proto, že ti ráno přihlášení na turnaj dávno zapomněli :o) - tím se zbytečně zatěžoval server)
Petr 1.12.2004 20:29
File myslím, že to je přesně to, co by pomohlo. :-)
Filepra 1.12.2004 18:46
Teď tedy snad budu mít čas něco s turnaji udělat. Myslím, že kvalifikace je dobrá věc a do pavouka bych tedy nasazoval podle dvou kritérií se shodnou váhou: kvalifikace a pořadí dle ela. Pořadí zápisu by asi přestalo rozhodovat. Druhá změna by se týkala velikosti pavouka: např. v šesti by se hrál pavouk o základu 8, s tím, že dva nejvýše nasazení by nehráli první kolo.
Maxik 1.12.2004 16:07
Taky souhlasim s Petrem a olimachem, že by se měla zrušit kvalifikace aby si zahráli všichni, co chtějí. Taky bych navrhoval nějaké tresty pro ty, co se do turnaje přihlásí a pak neodehrajou ani jednu hru, např. ztráta nějakých ELO bodů, nebo zákaz startu v turnajích na určitou dobu. Když je v turnaji přihlášeno 10 lidí a pak hrajou 2, turnaj ztrácí úroveň.
olimach 1.12.2004 1:23
Souhlas s Petrem, zrušit kvalifikaci a nasazení podle ELA, od nejvýše nasazeného volný los (tzn. postup do dalšího kola bez boje, není-li plný počet hráčů v úvodním kole..8,16,32...atd)
Petr 30.11.2004 18:09
Já bohužel nic bližšího nevím.
Neodehrál jsem jedinou partii a vyhrál jsem turnaj, zajímavá kuriozita. Říkal si něco, že se na ty vylepšení turnajů podíváš. Chtělo by to opravdu bez kvalifikace a aby mohli hrát všichni co jsou přihlášení. Nasazení podle ELA a od nejvýše nasazeného volný los. Takhle hrajou v turnaji ti, kteří se přihlásili dříve a už tu večer vůbec nejsou a ostatní co se přihlásí na poslední chvíli a zahráli by si, se nedostanou do pavouka.
Filepra 30.11.2004 17:36
To je záhada, zajímalo by mě, kdy se to porouchalo, jestli až po odpojení lolose. Můžete napsat mailem nějaké podrobnosti.
Petr 28.11.2004 20:30
Je to přesně tak jak říká Maxik. V 1.kole mě nenastoupil hráč Pavell a pak se to nějak domršilo.
Maxik 28.11.2004 20:20
Nevim, čim to je, ale dnešní turnaj se nějak nepovedl. Nejdřív byl na začátku 1. kola hráč "pavell" bezdůvodně vyřazen ze 4. místa po kvalifikaci a nahrazen hráčem "packalem". Potom byly v průběhu kola dvojice bezdůvodně přeházeny a mě se objevilo, že sem nenastoupil do zápasu s "Petrem", ačkoli už jsem odehrál jeden zápas s "lalosem", který se poté odpojil. Nevim, co se bude dít dál, protože turnaj stále probíhá.
soula 16.11.2004 21:01
Proč se v dnešnim turnaji v prvním kole nehrála liga?
Vyhral jsm 6:1 a bylo mi to naprd.
Filepra 10.11.2004 13:56
Dnes jsem dal na server verzi umožňující vyhradit stůl pro ligu deskových her. K vylepšování turnajů či deskových her vůbec se dostanu pravděpodobně na začátku prosince.
Petr 16.10.2004 13:39
Vím, že ted asi deskové hry nemají prioritu, ale uvítal bych vyhrazení stolu pro registrované hráče (aby se mohla hrát liga). Díky.
Filepra 13.10.2004 20:38
PaTTrick: omlouvám se, turnaj se nekoná kvůli výpadku v noci a dopoledne, musel jsem na serveru rychle vyřadit některé komponenty, aby se vůbec rozjel, že to postihne turnaj jsem přišel až teď.
PaTTrick 13.10.2004 20:07
File... grrrrr... tak jsem se zase jednou dokopal, ze si zahraju turnaj.... Byly prihlaseny 4 lidi.... Ja, Pavca, Kulicka a Nekdo (sorry, vypadlo mi jmeno).. bylo rozlosovani... a hral Pavca s Nekym a ja s Kulickou.... prisel jsem na server asi v 8.01.. kouknu na rozlosovani a vidim kdo s kym.. tak hledam stul, nikde nevidim Kulicku cekajiciho na me, tak chci zalozit stul, nedalo se, mohl jsem normalni stoly, ne turnaj.... tak kouknu a Kulicka sedi s Pavcou.... no a sedi a sedi... ted je 8,05 a turnaj skoncil s vysledkem nikdo nenastoupil... zajimava takticka varianta :o))))
Filepra 12.10.2004 20:28
Petr: opraveno
Petr 12.10.2004 19:42
No jo známý vtipálkové se ozvali :-))
Pro mě za mě já můžu hrát klidně naslepo.
mxd 12.10.2004 17:54
alebo korešpondenčne ....
JOSKA 12.10.2004 17:54
Tak hraj imaginárně....
Petr 12.10.2004 17:53
Od rána se nezobrazují figury v šachu.
Zsoka 9.10.2004 21:18
flekere, pri mem stesti by los padl na nej :-))
fleker 9.10.2004 21:16
Víš Zsoka, když si sním hrála a měli ste minutu do konce...tys měla 2minuty a vonsi ztebe eště dělal srandu a dělal si tam 4ky, ikdyž to měl vyhraný...říkal sem si..at mu to uděláš taky(byla by to remiza a rozhodnul by los)....avono nic...pak sem si uvědomil že všichni asi nebudou jako on(Díkybohuikdyžvlastněžadnejsakraneni)...thats all
Zsoka 9.10.2004 21:11
pripojuji se k obvineni, ze kulicka zamerne zdrzuje!! Filepra: ano, neni to zlocin, ale je to dost nefer!!
fleker 9.10.2004 20:57
jjjjjjjjjjj....Češi sou vychcanej národ(viz kulicka), včera chtěl vyhrat i turnaj v abalone, želbohu se pihlásil jedinej, takže smolík :O))), jinak dohravat by se to asi mělo, když je to ve finale, tak proč ne normalně, pravidla sou přece stejný ne? stejně ma každej na tahy 4 minuty, tak se toho moc nestane, když se započata hra dohraje a novy kole začne o 2 minuty dyl..
dabla 9.10.2004 20:49
Waldo, ooo jak Ti rozumím, kvůli zdržování jsem byla při posledním turnaji taky vytočená, ale už jsem se uklidnila :o) Ve stejném kole se mi pak stalo, že soupeř měl méně času než já, on už neměl nic a já 12s a přesto tu hru vyhrál soupeř, napsalo to, že čas došel mě :o( To už jsem byla naštvaná fakt velmi !! Připojuji se k Tvému návrhu, nechat dohrát poslední hru, případně nechat mezi koly 10minut pauzu. Pak bych ještě moc prosila o prodloužení času na hru ze stávajícíh 4 minut na 6.
Walda 9.10.2004 20:44
Filepra, ve svetle techto udalosti navrhuji, aby turnaj nepovolil dalsi hru, pokud neni casove mozne dohrat rozehranou hru. Sice se zkrati cas i ostatnim hracum, ale takovyto ksidlove budou mit po ptackach. Nebo dat mezi jednotlivymi koly 10 minut pauzu na cigi a zachod a moznost dohrat zapocatou hru az do konce. Diky Walda (ted uz trochu klidnejsi :-) )
Filepra 9.10.2004 20:43
Walda: já si tedy nejsem jistej, ale mám pocit, že to není zločin

PJV: automat umí reversi, odkaz na pravidla Abalone je napravo v Deskove hry. Provokačku ignoruju (dle záměru) a 3D piškvorky: málo kdo je zná, umí.
Walda 9.10.2004 20:37
Mozna by to melo bejt ve "Stiznostech na hrace", ale tohle je asi jen pro deskove hrace. Kulicka je nejvetsi a nejneferovejsi PRASE, se kterym jsem kdy cokoliv hral!!! Na turnaji v piskvorkach, kdy vedl 3:2, jsem mel ctyri vedle sebe s volnymi konci, takze vyhra. Jenze chybela uz jen minuta do konce kola a nam 2 minuty. To PRASE proste nehralo a nechalo dojit cas turnaje, takze hra se stornovala a on postoupil a jeste ma tu drzost se mi vysmat "sory, nestihls to".

Jses ubohej chudak a fakt jsi mi zkurvil uplne celej vecer!!! Doufam, ze na tebe dojde...
PJV 9.10.2004 1:20
Jeste jsem snad nepsal do teto rubriky, takto taky musim napravit:
Vazne minene prani, naucte me nekdo ABALONE a REVERSI, nejak jsem nepochopil, o co presne jde (zvlaste kdyz server neumi tuto hru).
A File, proc neni turnaj v lodich (provokacka:-) a v 3D piskvorkach (vazny dotaz)?
Filepra 7.10.2004 9:35
Jo, teď nemám na deskový hry čas, ale návrhy registruju a zamýšlím turnaje vylepšit.
fleker 4.10.2004 14:10
To sem rád.... to byl záměr...8o)
YAK 4.10.2004 10:34
flekere, u mě ses zvěčnil svojí znalostí vyjmenovaných slov po "m" :-))
fleker 3.10.2004 17:09
Já to chápu...chtěl sem se jen zvýrazni t této diskuzi a zvěčnit svůj věhlas několika připomýnkama. :o)):o)
olimach 3.10.2004 15:24
Fleki, myslím všeobecně. Kolikrát Ti dojde z 20 partií čas ? 1 nebo 2 krát ? I podstatně složitější hra-šachy se dá hrát s časem 5 min. a má to své kouzlo. Samozřejmě může být možnost ve Fce. hru prodloužit (třeba o minutu, nebo 2), ale před a ne během hry ! Na problémy s připojením, odpojováním, i kvalitou samotných PC by se ohled brát nemělo (při vytváření pravidel).
fleker 3.10.2004 12:14
No...oli...nemáš tak docela pravdu. Ja sem tu na internetu společně s 8 lidma, a když kařdej z nich něco stahuje, klikam jak blazen, aby se mi aspon do 10s udělalo jedno pitomy kolečko. A když sem tu byl poprvý, klikal sem a klikal a klikal... apak to začalo psat letmy chyby(zrovna při zapase s tebou, jestli si na to pomatuješ). Proto chodim na turnaje jenom,když mi to aspon trochu jede.....
olimach 3.10.2004 1:29
s časem se musí dobře hospodařit :-) vítězství na čas není méněcenné ! 4min. na hru pro každého jsou dostačující (podle mne)
dabla 2.10.2004 21:26
Filepra : přeci jen bych k navrhovaným změnám ještě stála o prodloužení časového limitu u turnaje piškvorek na 8 minut/hra. Když během hry, kdy mám času míň než soupeř navrhnu prodloužení, je zcela logický, že pod vidinou vítězství (byť na čas) soupeř nesouhlasí.
olimach 30.9.2004 20:54
Filepra: File, až budeš mít chvilku času (nejspíš máš dost práce se spuštěním placené ex-ligy) budeš se moci vyjádřit k problematice turnajů a případně systém trochu pozměnit ? díky
Petr 30.9.2004 20:48
Stačí na to sám, to máš pravdu. :-) A navíc já nejsem ten co se musí zviditelňovat za každou cenu. :-)
Jak to jenom jednu hru. Hraju šachy. :-))))))
fleker 30.9.2004 20:26
Petr: Nechce to jen souhlasit ale taky přidat nějakej nápad.....:-) (i když olimach na to úplně stačí sám)!

Navíc sem na tebe koukal a máš odehranou jen jednu hru.Jak to??? ....
Petr 30.9.2004 19:45
Já opět naprosto souhlasím.
olimach 30.9.2004 18:32
Fleker: ten počet hráčů může být jakýkoliv, a o to nám přeci jde ! 9 nebo 15...je zcela jedno~. Maximálně pročekáš 1 kolo, tedy 30 minut, ale nemusíš hrát hodinu kvalifikaci, při které stejně nevíš, zda se probojuješ...(viz. tvé poslední přihlášení v 19.59. a doplnění na 16 !! Bez tebe by 7 hráčů hrát nemohlo)... ~

Optimální mi připadá toto:
1.přihlášování po celý den, ale NUTNOST PREZENTACE 5 minut před začátkem turnaje
2.po ukončení prezentace - pavouk s předkoly se všemi přihlášenými-prezentovanými hráči
3.průběh turnaje, jako doposud

Asi jediná otázka je začátek turnaje ?? a)19h b)19.30c)20h
fleker 30.9.2004 17:13
Dohodnul bych se na tom, co říkal olimach!!!!!

Příklad: 14 hráčů-základní pavouk je pro 8 hráčů, 6 hráčů navíc. Vezmeme tedy pavouka pro 16 hráčů a 2 nejlepší hráče (dle ELO tabulky) posuneme rovnou o kolo dál (budou čekat na 6 vítězů ostatních duelů, pak už je to klasický pavouk s 8 hráči)

Vezměte si ale, že bysme měli např. 11 hráčů..pak by jich muselo jít do dalšího kola 5, což je skoro polovina. Ale když bude Fil.. pro a dokaže to nacpat do programovacího jazyku, tak třeba ať.

A taky bych tam připojil to, co říkal Slovan!!!!!!!!!

Aby každej, kdo se přihlasil, musel např. 5 minut před začatkem turnaje potvrdit, že bude hrat. Protřídí se tak hráči, a budou hrát jen ti, kdo opravdu chtěj a ne ty co tam jentak ze srandy přidali svůj nick....
Petr 30.9.2004 7:58
Naprostý souhlas s olimachem.
olimach 30.9.2004 2:40
Slovan: to přihlášení a potvrzení např. v 19.55 je všeobecně rozumné, ale já sem fakt ZÁSADNĚ proti současné kvalifikaci, protože nedává všem stejnou šanci a je tudíž neférová.
Příklady nedostatků:
1) špatní hráči si sednou spolu a za 10 minut si vzájemně "nadělí" body a kvalifikují se na úkor lepších
2)Čím lepší hráč, tím hůře hledá soupeře (mnohdy se mu soupeři hned odpojí a založí nový stůl) a leckdy se prostě kvalifikovat ani nelze
3)když narazíte na pomalého hráče, máte smůlu- kvalifikace bez čas. omezení
4)nepřipadá mi rozumné, když se kvalifikuje hráč s bilancí např. 4/12 na úkor hráče 3/3

ELO tabulka by měla být základním měřítkem výkonnosti a závěrečná kola turnajů by měla být obsazena nejlepšími hráči !!! (:o)
Walda 29.9.2004 22:26
To si pis, hned bych to ulozil :-)))
shmoula 29.9.2004 22:26
No dobre, uznavam, urcite bys me uplne vymazal (tzv. wipeout), takze je vlastne dobre, ze me to odpojilo, aspon to nebyl takovej trapas :o)
Walda 29.9.2004 22:22
A to zas prrr, ja mel dobrou pozici a prave jsem se ti chystal vzit vsechny ostatni a udelit ti kanara, skoda, ze te to odpijilo :-)))
shmoula 29.9.2004 22:18
Nastvanej ani nejsem, kdyz mam v reversi o cca 650 bodu vic nez ostatni, tak mi ta ztrata 20 nebo 30 tolik neprijde, ostatne odehrat 30 her bez prohry se celkem da :o) Horsi by to bylo v piskvorkach, kde se s olimachem vecne peru o prvni misto, to by me stvalo vic :o) Akorat je to trochu nefer, tak chci aby se na to File podival, protoze i kdyz se zrusi kvalifikace, predpokladam, ze to takhle ukoncuje i normalni hru.

Samozrejme ze otocim vsechno v poslednich 10 tazich, ono totiz v othellu cilem zahajeni a stredni hry neni vzit co nejvic, ale vybudovat pozici. Brat zacnu az kdyz mam pozici dobrou, a to jsem v ty nasi uz hre docela mel :o)
Walda 29.9.2004 21:06
shmoula, oba dva prece dobre vime, ze uz jsi nemel sanci :-)))

Ne, ted vazne. Vubec se mu nedivim, ze je nastvanej, obralo ho to o dost ELO. Sice jsem mel v tu chvili vic policek nez on, ale on to vzdycky otoci v poslednich deseti tazich.

Mozna ti to dela prohru, protoze odpojen jsi byl ty, je to jako kdyby ses odpojil sam :-/
shmoula 29.9.2004 20:55
Ten olimachuv navrh vypada rozumne. Dneska se zase prihlasilo jen 7 lidi na reversi, takze zase 3 meli smulu. Navic Pavcu to pry odmitlo pustit k turnajovymu stolu.

Jo a pred turnajem jsem hral kvalifikaci s Waldou, a kdyz nas to uprostred hry odpojilo kvuli turnaji, vzalo mi to body, jako bych prohral. Ne ze bych nejak lpel na svym uz beztak nechutnym ELO, ale prece jenom mi pribejva po 1, maximalne obcas po 2 bodech, takze to docela nastve.

Uz se mi to stalo jednou, ale nebyl jsem si uplne jistej. Bylo mi divny, ze by to fungovalo takhle zakerne, tak jsem si rikal, ze jsem se asi prekoukl, ale ted mam jistotu.

Kdyz to prerusi hru uprostred, tak by ji to snad melo stornovat uplne, ne? A podle ceho se urcuje, kdo ji prohraje? Bylo to tim, ze jsem mel tu smulu a byl zrovna na tahu?
Walda 29.9.2004 20:01
Ach File, ach File, zas je nas na othello je 7 :-((( A ja se prihlasil az 5., takze mam opet smolika pacholika :-(((
fleker 29.9.2004 19:33
dyt ja to taky beru
Petr 29.9.2004 9:21
Mě se líbí návrh olimacha se zařazením všech přihlášených hráčů a nasazení podle ELA. Holt ti nejlepší budou mít v 1.kole volný los. Je to podle mě nejlepší řešení.
fleker 29.9.2004 8:19
Dobrej nápad, ale já už bych to včera asi nestih. :-)
Ale asi musím prostě chodit dřív. To je můj faul.
V jednoduchosti je síla. At se Fil.. rozhodne sam, co je proněj jednodušší. Určitě je ale vohodně pohodlnější psát si připomínky do diskuze, když už má bejt někdo 20 minut ve škole co? Tak ja už musim zdar.......!!
Slovan 29.9.2004 8:11
Ja by som urobil nieco take ako potvrdenie ucasti. Prihlasovanie aj kvalifikacia moze prebiehat aj nadalej tak ako doteraz, len bude treba potvrdit ucast v turnaji napr. 19:55. Tym padom to budu moct urobit len hraci PRITOMNY-PRIDEM NATURNAJ :-))) Co vy nato?
fleker 29.9.2004 8:05
Jetli někdo nepochopil ten můj názor pro upřednostnění do turnajů, tak ještě jednou:

Hráč NEPŘIDUNATURNAJ se přihlásí v 9hodin ráno. Naopak Hráč PŘIDUNATURNAJ se přihlásí v 19:55. Hráč PŘIDUNATURNAJ chce hrát kvalifikaci, ale nikdo se kněmu nepřihlásí. Hráč NEPŘIDUNATURNAJ se kvalifikace ani nezúčastní, protože je blb,a nebo prostě proto, že na to zapomněl. Oba hráči mají nakonec 0 zápasů odehraných a nula bodů.A jelikož je v turnaji např. 17 hráčů a do playoff jich může jít pouze 16, jeden vypadne.To zvolí los. A při smůle hráče PŘIDUNATURNAJ to bude pravě on. Proto bych ho z důvodu, že se pžihlásil na turnaj dýl, než hráč NEPŘIDUNATURNAJ upřednostnil.
fleker 29.9.2004 7:46
Jasný no,to by bylo dobrý. Včera sem se vůbec nechtěl přihlásit. Ale protože tam bylo 15 hráčů a já nechtěl 7 z nich zklamat, tak ssem se nakonec v 19:59:57 přihlásil. Určitě si řekneš, že 3 sekundy sou eště dost času, ale co kdyby... A kdybys to co Olimach říká nechtěl udělat, tak aspoň upřednostni v turnaji pro nasazení do turnaje ty hráče, který se přihlásili nejdýl, je totiž větší pravděpodobnost, že budou hrát, než ty který se přihlásili před 15ti hodinama. Diky....
olimach 26.9.2004 4:42
File, po totálním krachu dnešního (teď už včerejšího) turnaje, bych navrhoval aby se trochu změnil systém a zrušila kvalifikace.
Všichni přihlášení by se rovnou účastnili turnaje. Byl by stanoven pevný začátek (např. 20.00) a uzávěrka přihlášek (a také odhlášek) by mohla být třeba v 19.55. Poté by byl sestaven pavouk (systém "předkol" jako v tenise)

Příklad: dnešní turnaj-přihlášeno 14 hráčů-základní pavouk je pro 8 hráčů, 6 hráčů navíc. Vezmeme tedy pavouka pro 16 hráčů a 2 nejlepší hráče (dle ELO tabulky) posuneme rovnou o kolo dál (budou čekat na 6 vítězů ostatních duelů, pak už je to klasický pavouk s 8 hráči)

Důležité je, aby se zachovalo nasazení dvojic dle výkonnosti (podle ELO tabulky), tj. nejlepší přihlášený zcela nahoře, 2. nej. dole 3.+4. uprostřed...atd. jako dosud.

Pro ty, co se přihlásí a bez odhlášení se na turnaj vykašlou bych navrhoval sankce...např. poprvé -50 ELO bodů, podruhé -100 bodů, potřetí -100 b a 2měsíce vyloučit z turnajů :o))
Zsoka 25.9.2004 20:41
taky me to nastvalo!! poprve se mi podarilo postoupit do dalsiho kola diky tomu ze jsem protihrace porazila a ne jen diky tomu ze nenastoupil. a ted tohle! sice postupuji, ale klidne jsem mohla byt na pozici dably a nepostoupit, protoze to zkazil nekdo jiny:-(
dabla 25.9.2004 20:38
Ještě chci upřesnit, že díky tomu, že si dva co měli hrát každý s jiným soupeřem Fucker a Michalidi sedli spolu a já jsem nenastoupila díky tomu, že nebylo kam :O( Tohle fakt nechápu, buď si to přečtu, abych věděl, nebo se na celý turnaj vykašlu, aby mohli hrát Ti, co tomu rozumí a ví co mají dělat :o( Nevadí mi, když mě drtí shmoula, nebo olimach, nebo kdokoliv jiný, ale abych turnaj pročuměla, to mě teda fakt štve. Omlouvám se, momentálně se mnou cloumají emoce.......... fňuk
dabla 25.9.2004 20:34
Připojuju se k názoru olimacha, tohle mě fatk nebere, dva nenastoupí, dva si sednou blbě a celý turnaj je k ničemu, no to mě teda ale fakt nebaví :o(
olimach 25.9.2004 20:30
File, jsem zase nasranej ze systému kvalifikace u piškvorek, a připojuju se k názoru, že se s tím musí něco udělat (viz. předešlé stížnosti), změna na pavouka s předkoly (bez kvalifikace) by snad nebyla složitá (mohu mailem poslat, jak to funguje v tenise). Důvod ? Připojil jsem se cca. v 19. 40 a jako 14. jsem se přihlásil, bohužel nebyl soupeř, založil jsem tedy stůl a čekal.... po chvíli se připojil soupeř, ale vzhledem k tomu, že kval. hra se hrála bez časového omezení, nebyla vzhledem k velmi pomalé hře soupeře dohrána ani 1 partie !! Odpojit se však nelze, protože přijdu o mnoho Elo bodů !! V extrému je možné hrát celou hodinu 1 partii, nedohrát a nekvalifikovat se !! Poté jsem juknul na průběh turnaje a jako obvykle se z 8 "kvalifikovaných" 2 na turnaj vykašlali, zatimco 6 dalších se do turnaje nedostalo !!
dabla 23.9.2004 14:53
Filepro - díky za odpověď :o)) už se vidím jak strávím současné minuty přemlouváním soupeře, aby odsouhlasil prodloužení :o))
shmoula 23.9.2004 14:10
olimach:
Ja se to nesnazim komplikovat. Samozrejme ze prihlasit se a nehrat je problem lidsky, ale proc by kvuli tomu nekdo dalsi nemel moznost hrat?

System pavouka s predkoly neznam, tenis nehraju. Muze mi nekdo objasnit, v cem to spociva?

Proti nasazovani podle ELO nic nemam, samozrejme jen v pripade, ze turnajovy system podporuje libovolny pocet hracu.

Filepra:
Jo, ja vim, ze othellistu je malo, to je bohuzel celorepublikovy problem a jen malo veci me mrzi vic. Nicmene prave kvuli tomu je skoda nekterym znemoznit hrat turnaj.

Pokud by fungoval ten pavouk s predkoly, tak bych se myslenky Swissu klidne vzdal. Oproti pavoukovi je o dost slozitejsi a nic navic by neprinesl (kompletni poradi tady asi neni potreba).

Omlouvam se, ze porad do neceho stouram, ja si vzdycky rikam, ze uz nebudu, ale nakonec mi to stejne neda :o)
Petr 23.9.2004 12:12
Swiss - švýcarský systém pro losování turnajů. Existují na rozlosování programy. Podrobný popis je www.chess.cz
Fiksupojka 23.9.2004 11:53
Filepra: http://www.igl.net/ts/help_files/helpss.html
Filepra 23.9.2004 11:47
ps: nevím, co je Swiss, napište to někdo na 3 věty.
Filepra 23.9.2004 11:46
dabla: prodloužit čas lze i při turnaji, musí ale souhlasit oba a dělá se to smskou Fce - Prodloužit čas o 5 minut

shmoula: Vylepšením (i např. změně systému turnajů) se nebráním, zlepšováky registruju. Mám ale pocit, že hlavní problém je v tom, že tu je málo hráčů - např. turnaje v piškvorkách docela fungují, protože piškvorkářů je dost, naproti tomu othellistů je málo.
Petr 23.9.2004 7:55
Já souhlasím s oběma, jak se shmoulou tak s olimachem. Swiss se mě líbí a proti pavouku s předkoly a nasazování podle ELA taky nic nemám. Asi by to chtělo opravdu něco změnit, protože například mě minule zcela reálně hrozilo, že vyhraju turnaj aniž bych odehrál byť jedinou partii.
olimach 23.9.2004 4:25
shmoulo, nekomplikuj to. System "pavouk" je vyhovující, to, že se někdo přihlásí a pak se na to vykašle je problém "lidský". Jednoduché řešení:1.zrušit nesmyslnou kvalifikaci (často si hráči nevalné úrovně mezi sebou nadělují body, zatímco lepší hráč marně hledá soupeře-připojíš se a soupeř hned zbaběle prchá od stolu a zakládá stůl jiný-např. hráč PIPL!!) 2. Zavést osvědčený tenisový system pavouka s předkoly, pro libovolný počet hráčů. 3. Nasazovat hráče dle tabulky ELO bodů-nejlepší přihlášený nahoru, 2. nej. dolů ...atd
shmoula1 22.9.2004 21:18
jo, to je samozrejmy, nahradit nekym z ostatnich nekvalifikovanejch, jenze problem je jinde. Kdyz se hrac neprihlasi rekneme do 20:05, tak co potom? Jak dat dalsim hracum vedet? Kdyz jsou prihlaseni, tak jim to muze poslat zpravu. A ted co, kdyz hrajou neco jinyho? Ma je to odpojit? Nebo jim dat na vyber hrat/nehrat turnaj? Ted treba jenom jeden hrac bude treba nahradit, a prihlaseni ale nekvalifikovani budou k dispozici dva. Scenar 1: Poslat zpravu obema? Oba se pokusi pripojit jen proto, aby jeden zjistil, ze stejne hrat nemuze. Scenar 2: Posle se zprava jednomu. Pocka se 5 minut, jestli se nepripoji na turnaj, on se nepripoji, posle se zprava druhymu. Dalsich 5 minut cekani.

Ne, proto to davam do diskuze k zamysleni, treba nekdo na neco prijde. Mne by se libil ten Swiss, jenze to znamena kompletne prekopat celej system. To da dost driny. Vzhledem k tomu, ze jak jsem pochopil, deskovy hry jsou tu jen takovej pricmrdek na odreagovani od mariase, nevidim to moc perspektivne.
PaTTrick 22.9.2004 20:58
Jak uz jsem psal v minulosti, pokud do 1.kolo nenastoupi hrac, ktery byl urcen, nahradit ho hrace, ktery se do pavouka nedostal (tedy napr. devatym, pokud je pavouk pro osm lidi)
shmoula1 22.9.2004 20:51
Ahoj, s tema turnajema to takhle dal nejde. Dnes se na reversi prihlasilo 7 hracu. To znamena, ze 3 nemohli hrat, a pritom to do turnaje dalo hrace, ktery vubec neprisel. A 2 z tech 3, co nemohli hrat, pak hrali mimo turnaj, takze by bejvali urcite hrali i turnaj. Kdyby ovsem mohli.

Netyka se to jen reversi, ale vsech her. Proste v kazdym turnaji spousta lidi nenastoupi, a ti, co se nekvalifikovali, by treba hrat chteli. Hracu je tady i tak dost malo a jedine behem turnaju je jich tu vic. Je skoda nekterym znemoznit hrat jen proto, ze nejakej trouba se prihlasil pred nima a pak se na turnaj vykaslal.

Takze, nenapadlo by nekoho, jak to osetrit?

Jenom jako priklad me napada, ze by se v case mezi 19:55 az 20:00 museli vsichni vcetne nekvalifikovanejch prihlasit, kdo by se neprihlasil, ma smulu.

Primo takhle by to asi nefungovalo, ale od toho je to diskuse, treba nekdo prijde s lepsim napadem.

Ja teda presne vim, co by to chtelo, ale neverim, ze by to File udelal. Chtelo by to opustit turnajovej system typu pavouk a prejit na Svycara (Swiss). Pri poctu hracu do 6 by se hralo kazdy s kazdym (viz Schurigovy tabulky, jsou na netu), nad 6 hracu pak Swiss. Muze hrat libovolnej pocet hracu a odpadne i kvalifikace. Navic neni jenom vitez a pak nic, ale kompletni poradi. Nekoho to taky muze trochu motivovat, bejt druhej.

Jo, omlouvam se, ze nejsem prihlasenej, ale tohle pisu behem turnaje a nemuzu bejt tady i na herne. Mejte se.
dabla 22.9.2004 16:37
Ahoj, chodím sem jen na piškvorky, páč čertovy obrázky neumím :o( ale přesto moc chválím tento server :o)) Filepro mám dotaz, jestli bude možnost nastavit časomíru i při turnaji, případně zda by nešlo nastavit stávající na pomalou (8 min.)?
Filepra 22.9.2004 10:01
Dvě malá vylepšení: 1) Je možné vybrat délku času při hře s časomírou, přesné hodnoty časů při určité volbě (rychle, normálně nebo pomalu) jsou při různých hrách různé, viz tabulka v kapitole Deskové hry napravo. 2) Po dohrání turnajové hry je výsledná pozice chvíli vidět, než začne další hra (dřív začla další hra hned prohravší tedy neviděl, jak vlastně prohrál).
Filepra 16.9.2004 12:19
Jenom poznámka: shmoula není host, je registrován na serveru www.herna.ik.cz, se zobrazením takovýchto hráčů něco udělám
shmoula 15.9.2004 22:08
1) Nikdy jsem netvrdil, ze jsem neporazitelnej. Uz jsem tu mel asi 3x namale, ale vzdycky to protivnik nakonec pokazil jeste vic nez ja. Po nejakejch 180 vyhrach mam snad pravo jednou prohrat, ne? :o)
2) Ta posledni hra by byla 64:0, kdybys to nevzdal, o tom ses nezminil, co? :o)) Jen pockej na tu odvetu :o)
3) Nehraju jako host, jsem normalne prihlasenej.
4) Jo, zobrazovani poctu disku je kapitola sama pro sebe. Ja uz jsem radsi Filepru otravovat prestal, abych nedostal ban :o)
PaTTrick 15.9.2004 21:40
Tak prvni hru jsem sice zvitezil (pry to bylo poprve, co tady Shmoula prohral v reversech), ale jinak jsem to projel.. shmoula je proste dobry (btw. koukam, ze hraje jako host.. neni to divne... priste budu shmoula treba ja :o)) )
Tu hlasku jak pises jsem nekdy videl, ale dneska se zadna nezobrazila....
Walda 15.9.2004 21:09
jojo, mne se ukazala. mimo jine, PaTTrick 1. hru zvitezil drtive 40:24 ;o)
Filepra 15.9.2004 21:08
PaTTrick: tak na výhru nad shmoulou zapomeň, podívej se na jeho elo :o)
to co popisuješ je zvláštní a podívám se na to, ale přísedící (může jich být až 8) by neměli nijak ovlivnit hru, to, že to začlo odpočítávat připisuju shodě náhod, ale podívám se na to.
Minutu před začátkem kvalifikace by se měla zobrazit červeně hláška "Za minutu zacina turnaj deskovych her. Ucastnici turnaje budou odpojeni!". To, že se nezobrazila bylo bud silným sms provozem, nebo nějakou mojí chybou... viděl tu hlášku někdo někdy?
PaTTrick 15.9.2004 20:58
Jo, este jedna vec.. nez zacal turnaj (v 8,00), tak jsem hral normalne marias.. presne v 8,00 serveroveho casu me to natvrdo zaclo u stolu odpocitavat a nemohl jsem se ani rozloucit ani to vysvetlit.. proste uprostred hry konec hry... neslo by to nejak osetrit? Treba nejakou hlaskou minutu pred koncem nebo tak neco, aby hrac i spoluhraci pochopili, co se za minutu stane... diky
PaTTrick 15.9.2004 20:56
File.. tak jsem si konecne zahral turnaj v mych oblibenych reversech (-ách)... kdyz pominu, ze si do prvniho kola se mnou nenastoupil (strach vid :o) ), tak ve druhem kole jsme meli na zacatku jednoho prisedici, po case se pripojil druhy a v te chvili server "spadl", resp. hra skoncila, vyhral souper (pry dosel mi dosel cas, ale to je blbost, bylo to ani ne 30 vterin po zacatku) a server me zacal odpocivat, nastesti se asi za 20vt. odpocitavani chytnul a zacali jsme zase hrat (Nejspise to bude tim, ze se ten druhy prisedici odpojil :o) ).
Potom bych mel jeste pripominku.. neslo by porad videt stav kamenu a ne jenom pres tlacitko? A nemohl by si u kazdeho hrace vyznacit jeho barvu... obcas se plne nevenuju hre a nevim, co mam za barvu :o)).... ale jinak diky.. supr hra a supr server, doufam, ze ted ve finale vyhraju :o))))....PaTTrick
Filepra 13.9.2004 8:20
1) Opravil jsem problém, co hlásil PPL.
2) Přidal jsem automat dámy, jako vždy, nečekejte kvalitu, je to jen nouzovka při čekání na soupeře. (Tentokrát jsem ho programoval já.)
3) Pokud by někdo chtěl naprogramovat jednoduchý automat abalone, odměnou mu bude roční vstup do ExtraLigy. Rozhraní a podrobnosti dodám. Tahle nabídka by mohla oslovit studenty, kteří si právě teď určují téma půloroční práce z prográmka - udělat to do školy a zároveň sem.
Filepra 10.9.2004 8:16
Dik, budu to resit.
PPL 10.9.2004 0:44
sachovy automat nepozna, ze dostal mat - stav serveru ulozen...
Filepra 9.9.2004 13:08
sluny:
O způsobu počítání ELO bodů píšu napravo v kapitole Deskové hry, posud sám.

ukládání her: to by bylo moc složité, ale asi udělám, že po náhlém odpojení bude moci soupeř počkat na opětovné připojení delší čas (třeba 5 minut).
sluny 9.9.2004 9:18
Fildo, poprvé jsem mrkl na šachy a dost dobrý. Dokonce i něco jako ELO to počítá (opravu je to algoritmus ELO?).

Jenom jeden námět na podle mě užitečnou feature. Chtělo by to nějak ošetřit situaci, kdy se někdo náhle odpojí nebo mu to spadne. Teď automaticky prohraje, což třeba po půl hodině hry (u vážnějších hráčů), může pěkně zamrzet ;) Není to marda, kde sehraješ tisíce her za měsíc a jedna hra nehraje roli ;) Nešlo by třeba, že by se stav hry uložil do databáze a při dalším setkání těch dvou hráčů by se v ní pokračovalo?

určitě šlo, ale chce se ti to dělat? ;)
mxd 8.9.2004 16:32
Tak vy si tu skáčete po dámach a já tu kurwa chodím koli mariášu... :-((
Hrkotka 8.9.2004 16:24
Filepra: Díky moc..........
Filepra 7.9.2004 18:07
Hrkotka: ted jsem skákání v dámě opravil
BOMBON 7.9.2004 14:02
2filepra: myslim, ze 5 minut je malo na tohle prostredi. jedu sice pres adsl, ale stejne se to nekdy kouse... myslim ze 10 minut je akurat:-)
Filepra 7.9.2004 9:37
Hrkotka: tak jsem to zkoušel a opravdu tam je chyba, pokud je dáma v rohu, tak nemusí skákat, opravím to
Petr 7.9.2004 8:01
File super. Co se týče těch 5-ti minut já bych byl pro, ale díky tomu klikání a odezvy serveru nevím jak by to vypadalo v praxi. Já stíhám protože mám rychlý připojení, ale někteří stíhaj sotva těch 7 minut v turnaji. Ale co se týče mě, já bych to uvítal. :-) Jsem rychlej jako ďábel. :-)
Filepra 7.9.2004 7:47
Hrkotka: to mě mrzí, podívám se na to, (příště to chce uložit stav serveru smskou _CHYBA - já si pak to konkrétní situaci můžu přehrát)

Novinka v šachách: Automat! Jako vždy na tomto serveru je automat zamýšlen pro ukrácení času při čekání na spoluhráče, nečekejte kvalitní hru. Na druhou stranu jsem automat neprogramoval já, takže nemusí být tak hrozný; používám externí program Phalanx XXII s parametrem -e 1 (neboli easy režim, který skoro nezatěžuje procesor). Poznámka: automat táhne vždy jednou za 10 vteřin.

Jinak rošádu jsem měl ošetřenou dobře, byl to od mě planý poplach.

BOMBON: Na srazu jste s Metelkou hráli na 5 minut. Tady na serveru mám časomíru na šachy 10 minut a nejde to zkrátit, jen prodloužit. Myslíš, že bych měl dát možnost hrát šachy i na 5 minut?

PaTTrick: to právě ne, at je tam aleson jedna možnost, jak udělat chybu

Petr: opravil jsem turnaje podle tvýho nápadu, tj. ve finále se vždy dohraje hra
Hrkotka 6.9.2004 21:07
Já myslel, že v dámě je povinost skákat! V turnaji 6.9. undead schoval dámu do kouta a vyhrál na čas. Měl asi 6krát skákat. Jde s tím něco udělat...........
BOMBON 1.9.2004 18:33
file, neslo by v turnajich umoznit znovu naskocit kdyz to nekomu spadne a druhej pocka? mam blbej pocit, protoze jsem mel prohrat, dable nekdo zmacknul cudlik a byl z toho muj postup:-)
PaTTrick 29.8.2004 19:56
File.. v lodich...chtelo by to osetrit, aby se nedalo "vystrelit" dvakrat na stejne misto....
Petr 27.8.2004 18:32
File no ty si prostě jednička. :-)
Filepra 27.8.2004 15:21
Petr: dobrý nápad, udělám to
Petr 26.8.2004 21:35
File nápad na zlepšení turnajů deskových her. Alespon ve finále, když je nerozhodný stav, by se to nemuselo ukončovat po té půl hodině, ale mohlo by se nechat dohrát tu rozhodující hru. Co ty na to? Byl by to problém? Díky Petr
Filepra 25.8.2004 21:20
Ted jsem to upravil snad uz tak, jak to ma byt.

petr: Doporucuju okno pomalu zvetsovat a zastavit v okamziku, kdy jsou figurky ostřejší (např. když jsou zvětšeny na 200 % originálu, jsou celkem ostré - nebo mají alespon správné proporce). Budu se snažit to zlepšit, tohle je pro sachy takova nouzovka - ale pro ostatni hry to jde.

Ted jsem trochu promazal dnešní debatu.
BOMBON 25.8.2004 20:16
prosim, opravte si ve svych deniccich: K+SxK+J je mates, nikoliv remis!
Petr 25.8.2004 17:34
File ještě jedna poznámka už mimo debatu. Při tom zvětšení šachovnice jsou figury rozmazaný.
Petr 25.8.2004 17:07
Pattricku vypadá to nepochopitelně, ale je to tak. Normálně lidsky to je remis, ale podle pravidel FIDE lze vytvořit na šachovnici mat posloupností tahů. Tzn. že soupeř ti tu figuru nesebere, protože pak je to remis, ale kfyž ti ji nechá, tak ti při tvojí potencionální "debilní" hře může dát mat. Taková jsou pravidla. Normálně se v té partii figura proti figuře slušní hráči dohodnou na remíze, ale jestliže opravdu dojde k té situaci a jednomu to spadne, tak podle pravidel prohrál (lze dát mat i při zcela nekvalifikované protihře).
Možná jsem to napsal trochu kostrbatě, ale snad si to pochopil. :-)
PaTTrick 25.8.2004 17:00
Bombon: A odpoved na mou otazku ze 13:43? Zda se mi to nejake divne.. mam o figuru vic prohraju, nemam tu figuru - remiza ???
BOMBON 25.8.2004 15:18
jeste se omlouvam jednou, nicmene remis je podle mych vedomosti i tehdy, kdyz (v ramci normalni hraci doby) je uskutecneno 50 tahu jen figurama, nikoliv pescem (od kazdeho tahu pescem se to pocita znovu).
BOMBON 25.8.2004 13:57
jinak se omlouvam, ze moje prispevky zabiraji misto, nicmene pro vsechny:
hrac, kterymu dosel cas, prohrava pouze v pripade, ze jeho souper je schopen v prubehu teoreticke dohravky sestavit na sachovnici mat, i pri zcela nesmyslnych tazich.
ma-li nekdo pochybnosti o spravnosti meho prispevku z dneska v 13.24, necht mne doplni, podle mne jde o vycerpavajici vycet remizovych sestav. vsechny ostatni kombinace by mela byt vyhra. zkuste si kdyztak dat tu praci a pohrat si s tim na sachovnici. pak zjistite, napr., ze pri stejnobarevnych strelcich nelze matit, pri ruznobarevnych ano.
file, mozna by prece jenom stalo za to to dat nekam k vysvetlivkam, protoze vidim, ze ohledne teto otazky panuji mylne nazory... jinak se neubranis tomu, ze kazdou chvili nekdo zacne rvat...
PaTTrick 25.8.2004 13:43
Teda nejsem sachista...ale pokud jsem B, dojde cas a mam jenom krale a souper kral + strelec... je remis... a pokud ta stejna situace, ale ke krali mam jeste strelce (ruznobarevneho), tak prohraju... to je nejaka blbost, ne? Tak si necham sebrat toho strelce a uhraju to na remisu?
BOMBON 25.8.2004 13:24
tak napriklad (hraci AxB, B dosel cas):
KxK=remis
K+SxK=remis
K+JxK=remis
K+SxK+S=remis pouze jsou-li S stejnobarevni, jinak A vyhraje
K+SxK+J=remis
K+SxK+V=remis
K+SxK+D=remis
K+JxK+D=remis
... uff, snad je to vsechno...:-))
pozor! kdyz je treba K+SxK+D+Sruznobarevny, je mozne odebrat damu a vystavit matesa v koutku...
jde o to, ze prohravajici musi zalezt do kouta kralem a nejakou svoji figurou se napul udusit... a vyhravajici jenom jemne zasune konem ci strelcem, pokud se souperova "dusici" figurka nemuze predstavit do sachu... s vezi a damou uz je to jasny, ze...
ufff.. snad jsem ti pomohl
BOMBON 25.8.2004 12:45
no ja nevim, jestli by to slo nejak naprogramovat (trochu o tom pochybuju jestli jde vytvorit nejaky obecny pravidlo, nicmene je to tak, ze kdyz dojde nekomu cas, musi potencialni vitez mit moznost byt jen teoreticky sestavit mat, tzn i za predpokladu, ze by porhravajici tahal jako totalni kreten. napriklad tobe, file, dojde cas a budes mit krale a pecha uprostred, ja budu mit krale a kone. teoreticky lze dovodit, ze v prubehu dalsi teoreticke sehravky, bys dojel pechem na osmou (prvni) radu, udelal si cernyho (treba) strelce, zajel kralem na A1, ja se prihnal kralem na C1, ty strelcem nasledne na A2 a ja matim konem na C2... je to blby, ale je to tak. staci to? a netreba si myslet, ze si z toho delam legraci:-(
Filepra 24.8.2004 22:44
Vylepšení: hrací plocha deskových her se zvětšuje s hracím oknem.

Opravil jsem šachy tak, aby se při vyčerpání času zhodnotil stav materiálu a případně se rozhodlo o kontumační výhře. Hráč vyhrává, pokud má figurky na mat (tj. jednu z: pěšec, dáma, věž nebo 2 střelce) a soupeř má samotného krále.
Filepra 17.8.2004 14:54
Včera byl zase restart serveru, takže se chybně hrála jiná hra v turnaji, tj. šachy místo dámy.
Petr 12.8.2004 7:48
to zelicko: Ano to máš naprostou pravdu, ale podle oficiálních pravidel FIDE pro blesk a rapid (a o to tu myslím jde) se bere při spadnutí na čas to, že jde ten mat postavit (doslova je tam uvedeno "i při zcela nekvalifikované protihře").
zelicko 11.8.2004 23:28
to Petr: už jsem šachy nějaký pátek nehrál, ale mám dojem, že mat nejde dát ani dvěma jezdci (i když jde postavit)
Petr 11.8.2004 21:35
Ne, ne, pouze situace, které jsem vypsal. K+lehká figura (tzn. S nebo J) proti K+lehká figura jde dát mat, tedy vítězí strana, které nespadl praporek.
Filepra 11.8.2004 20:39
Chápu tu dobře, že v situaci, kdy mají oba ke králi aspon jednu figurku je to vzdy remíza?
Petr 11.8.2004 20:29
Na offic. turnajích když není materiál na mat tak je to remis (viz popsané pozice výše), jinak cokoliv jiného (stačí třeba pěšec, nebo jakákoliv jiná pozice), znamená výhru. V libovolné třeba prohrané pozici.
Filepra 11.8.2004 20:27
Petr: Ok, když má jeden samotnýho krále a druhý krále a něco, jde to rozhodnout. Ale co v ostatních situacích? Opravdu by mě zajímalo, jak se to řeší na ofic. turnajích.

Ted jsem opravil chybu "zmizení figurek". Vyskytovala se u všech nekaretních her.
Petr 11.8.2004 20:14
No já bych o tom něco věděl. :-)
Laicky řečeno remis je to tehdy, když nejde dát mat jakoukoliv posloupností tahů. Stručně tedy tento materiál: K proti K, K+S proti K, K+J proti K.
Filepra 11.8.2004 20:00
Byl jsem 10 dní mimo.

BOMBON: jak říká Slovan

sumec11: byl jsem pryč.. jak to vypadalo? Nezobrazil se stul, kde jste měli hrát, nebo u něj nešlo hrát, nebo jste hráli ale nebralo se to do turnaje? ...

Fiksupojka: Jo... tak jako u mariášových automatů: je to nouzovka při čekání na spoluhráče.

XP3: Současný řešení není asi ideální, ale jiný budou taky problematický - jak rozhodnout, jestli rozdíl v materiálu je na kontumační prohru. Neví někdo, jak se to hraje na skutečných turnajích?
BOMBON 10.8.2004 14:49
nekdy jde i s jednou lehkou figurou vystavit teoretickej mates (i kdyz by musel byt souper blb) - my to pak v takovem pripade s prateli bereme jako prohru... se solo kralem ale samozrejme ne..:-) - doporucuju upozornit presne na moment, kdy takova situace nastala a pak to s fileprou probrat...
XP3 10.8.2004 14:43
Sachy: File mas tam chybu.Pokud dojde nekomu cas a souper nema matujici material, tak je to podle pravidel remiza!!! a ne ze ten co ma jen krale(nebo krale a jednu lehkou figuru) vyhraje na čas.
Fiksupojka 7.8.2004 12:22
Automat na piškvorky je dots nevychytanej... stalo se mi několikrát, že jsem měl 4 v řadě a on mi nezabránil dát pátou, přestože ta možnost byla jen na jedné straně. A dneska zas měl 4 v řadě on (neblokované z obou stran) a "zapomněl" si tam dodělat pátou a hrál dál.
sumec11 5.8.2004 15:04
Filepra - dík za odpoved že mne to 3.8. vytunelovalo z turnaje v pišk. bylo to teprve po druhé ????
sumec11 3.8.2004 20:47
nedovolilo nám to hrát 2 kolo
Slovan 2.8.2004 9:33
Kliknes na: "Odhlasit se". Mozes len do zaciatku kvalifikacie.
BOMBON 1.8.2004 23:30
rad bych se zeptal, jak se muzu odhlasit z turnaje, do ktereho jsem se prihlasil, ale nemohu ci nechci~se ho zucastnit a nechci ani zabirat misto. nejak jsem to nenasel nikde v napovede:-(
Slovan 1.8.2004 11:56
Hlaste sa dnes na sach!!!
zuzka 29.7.2004 21:00
File, vím že všichni něco chceme, ale mám dotaz nešlo by více zvýraznit políčka s tahem. Nějak to opravdu nevidím a dělá mi veliký problém se ve hře orientovat. Ztratím tím hodně času a vypadnu na něj.
kutiltim5 27.7.2004 21:46
Myslim si ze ve finale načata hra by se mela dokoncit treba aspon u piskvorek neni to dlouha doba co se prehraje je to hozeny limitem (asi jak u vsech)a myslim si ze finale je malinko vic a pak je uz rozhodnuto pri plichte bych nedaval los ale dalsi hru a je potom jasny kdo vyhral(kdyz ma na plichtu)neni potom o cem mluvit.los si myslim neni to pravy orechovy...dik za pozornost:-)))
Filepra 27.7.2004 19:00
Protože jsem tam měl chybu, ale host se do turnaje nemuze ani přihlásit. Ted si udělal druhej účet Michalidi.
Slovan 27.7.2004 18:59
File a preco potom napisalo, ze sa mozem odpijit, ze moj super nenastupil?
Filepra 27.7.2004 18:57
Slovan: nedělej zmatky, MICHALIDIS nebyl host
Filepra 27.7.2004 11:29
Slovan: nemůžou
Slovan 27.7.2004 8:37
File: Chcem sa spytat, ci hostia nemozu hrat turnaj.
Filepra 27.7.2004 0:01
Vitt: Podle vysledku turnaje jsi nezahrala v kvalifikaci ani jednu hru. Mohlo to byt zpusobeno tim, ze jsi hrala, ale pred 19:00 (takze hry nesly do kvalifikace), ze jste meli stejne ip adresy (viz Podrobnosti), nebo nastala chyba serveru. Rad bych to vysetril. Kolik her damy jsi odehrala pred dnesnim turnajem? Vzpomenes si, jestli byl stul oznacen jako turnajovy (napis v tabulce stolu a na titulku hraciho okna, pripadne zda se pri zacatku hry objevilo "HRAJEME LIGU A TURNAJ").
Vitt 26.7.2004 20:27
File: dnes jsem se zučastnila kvalifikace na dámu,hrála jsem 3 hry a nedostala jsem se do hry,1.byla s howghem a ten vzdal a já přijala,nezapočítala se,2.byla s Jamalem,ten byl odpojen body se mě započítaly,ale v kvalifikaci opět 0,3.byla opět s Jamalem dohraná,body započítaně a kvalifikace opět 0 her.Nepostoupila jsem proč?Přihlásila jsem se jako šestá.
HULL 26.7.2004 19:14
jiná pravidla:) není chorá:)
Slovan 26.7.2004 19:13
Dama je chora... Super si nevsimne, ze ma skakat, tak by mal prist o figuru a nie mat opravny tah...
AACHERON 26.7.2004 15:21
Filepra, jo jo, dej abalon aspon na 15 minut, nebo 14, pro pripadny prodlevy odezvou site hracu.

S tema kamenama jednou sme prisli ke stolu a neobjevily se nam ani jednomu kameny a jednou se to stalo, kdyz mi chvili trvalo odehrat. Uprostred hry kameny zmizely.
JOSKA 24.7.2004 16:46
File,děkujeme ti,že se o nás tak hezky staráš a děláš turnaje.Zahrál bych si taky,ale s deskových her umím akorát flašku :-(
Filepra 24.7.2004 16:08
AACHERON: S tema zmizelejma kamenama to tedy bylo jak? A zkousel jsi uz piskvorky ve firefoxu?

Navrhuju dat v abalone pri turnaji 15 minut na hru, takze by se za kolo odehrala jedina hra. Rekl bych, ze tam stejne moc nezalezi, kdo zacina. Co vy na to?
Omlouvam se, vcera jsem zase turnaj zaspal.
Dave1 23.7.2004 21:06
Souhlasím s AACHERONEM, hráli jsme spolu, a já prohrál 1. hru na čas a druhou by projel asi on, kdyby nebyl už konec kola (zbývalo mu 20s) a na ten čas já taky měl v druhé hře hrát.
AACHERON 23.7.2004 21:03
tak uz chapu to tahani, takze vsechny povoleny tahy jdou, jenom je potreba uvest v pravidlech, ze nkdyz klikate na kameny, tak posledni musite kliknout na ten, ke kterymu pak kliknutim priradite policko, kam se ma jit.

Ale velka chyba je nedostatek casu, tahle hra se pak nehraje na to vyhrat, ale na to neztratit tech 8 minut driv, nez souper, tzn. rychle tahnout
AACHERON 23.7.2004 20:47
aha, tak je to na cas, na tu hru docela kratkej... uz sem pochopil ty tahy
AACHERON 23.7.2004 20:39
nemluve o tom, ze abalon neumoznuje zahrat spoustu povolenych tahu, ze prej de o renonc
AACHERON 23.7.2004 20:36
a je jasny, ze v abalonu nevyhodim kamen sam pryc z hraci plochy, coz se mi ted stalo.
AACHERON 23.7.2004 20:01
Na turnaj v abalonu je treba vic casu na hry, jedna hra se da dat podle me i 2 hodiny a vic
AACHERON 23.7.2004 19:30
U abalonu se stava, ze nekdy zmizi obema hracum hraci kameny, pak je jedina moznost se odpojit, bohuzel v turnaji, kdo se odpoji, prohral
Filepra 23.7.2004 16:02
Ja ti nerikam, abys menil prohlizec, potrebuju vedet, jestli tam ten problem bude taky.
AACHERON 23.7.2004 16:00
Filepra: mam IE6, a moc se mi nechce jenom pro piskvorky menit prohlizec :o)
PPL 23.7.2004 15:36
Nevyhraje, anebrzto nenastoupi... ;-)
Slovan 23.7.2004 15:34
Dnes je najnapinavejsi turnaj v "abalone" !!!! Predpokladany vitaz: Filepra :-))
Filepra 22.7.2004 23:53
PaTTrick: je to jak rika Dave1, cti napravo
AACHERON: jaky mas prohlizec? zkousel jsi Firefox z Reseni problemu?
HULL 22.7.2004 21:54
a ještě radit od Kasparova by jsi nechtěl? já jo a taky se mi to nesplní... a nestěžuju si... chudák filepra:)
Vitoriung 22.7.2004 21:52
Sachy - proc je tak mala sachovnice? Nemohla by byt vetsi? Clovek aby na to koukal s lupou! :o)
RADOUR 22.7.2004 21:35
vymen napln pera :-oo)
AACHERON 22.7.2004 21:33
NEZOBRAZUJOU SE MI V PISKVORKACH MOJE KOLECKA, JENOM SOUPEROVO KRIZKY, CO S TIM?
Slovan 22.7.2004 19:56
Vyhral som v kvalifikacii dve hry a pise len jednu :-((
Dave1 22.7.2004 19:20
To PaTT: Myslím, že jsem tam někde čet, že v tomto případě rozhoduje čas přihlášení.
PaTTrick 22.7.2004 18:25
File... ale o tom, jakym zpusobem se rozhoduje o vyrazeni pred 1.kolem mezi temi, co nehrali kvalifikaci tam neni ani slovo...
Filepra 22.7.2004 8:33
Dave1: ok,
ješte k reversi: dnes jsem je změnil aby byly podle ofic. pravidel: začíná černý.

PaTTrick: proběhlo to správně, viz Turnaj napravo. Abys měl větší jistotu účasti je třeba zahrát aspoň jednu hru v kvalifikaci. S náhradníky je to celkem dobrej nápad.
Dave1 21.7.2004 20:06
Asi jo PaTT.
PaTTrick 21.7.2004 20:06
File.. a kdyz uz jsou ti nahradnici.. proc nemuzu ted hrat za ty, co nenastoupili k prvnimu kolu??? Kua.. zrovna jsem vas tak chtel vydrtit :-(
PaTTrick 21.7.2004 20:03
File.. prihlasil jsem se jako paty do turnaje.... hraje osm lidi z 10 prihlasenych a ja jsem mezi temi dvemi vyrazenymi.. proc?????? Vzdyt asi pet lidi tam melo 0/0.... a nerikej, ze to byli ti ctyri prihlaseny predemnou :o)
Dave1 21.7.2004 20:03
File, možná by nebylo špatný u Reversi zobrazovat počet bílých a tmavých kamenu, jako je tomu u neonline her Reversi. Hráči tak mají přehled, což je duležité hlavně ke konci hry.
AACHERON 21.7.2004 14:47
File: Jeste prosim odpovez i mne, diky :o)
Filepra 21.7.2004 8:27
PPL, Dave1: měl jsem tam chybu, dík za upozornění, opraveno
BOMBON 20.7.2004 21:44
filepra - kdyz ja moc nevim co a jak muzes zjistit...:-)) radsi ti priste napisu tu hlasku...:-))
Dave1 20.7.2004 21:01
Dodatek: Taky jsem hrál s piple jako PPL.
PPL 20.7.2004 20:02
Filepra; hral jsem kvalifikaci s hracem piplo, ktery se 'sportovne' odpojil tesne pred tim, nez prohral. vitezstvi se mi zapocitalo, hra do kvalifikace jiz nikolivek... :-(
PaTTrick 20.7.2004 19:13
File... proc se nemuzu odhlasit v prubehu kvalifikace? Musim pryc a soutez zacina az za hodku.. zbytecne budu muset skrecovat :-(
Dave1 20.7.2004 19:10
Před chvíli při kvalifikaci se před svým posledním tahem (pak by následoval muj 5-tý křížek) protihráč odpojil, já potom taky ale nezapočítalo mi to 2 bod, ikdyž v herním okně to psalo 2:0.
AACHERON 20.7.2004 17:22
V piskvorkach nevidim svoje kolecka, zobrazujou se mi jenom souperovo krizky, co s tim?
Filepra 20.7.2004 8:21
BOMBON: Problém je právě v tom, že nevím a nemůžu zjistit, jaký partie si hrál :-) A co zápis figurek?
BOMBON 19.7.2004 22:06
2 filepra: dokonce jsem zkousel nahlasit chybu tak jaks to popsal, ale nejak se nedari~lo...:-(( jinak pokud by to slo dohledat, bylo to tak 3x na uplnym konci mych vcerejsich partii (tzn. 3 z asi deviti, co jsem vcera hral - nebij me jestli je to trochu jinak).
XP3 19.7.2004 11:37
Když to bude fungovat,tak asi odpočet 10 s vadit nebude, funkci vracení tahu ani nezaváděj, bude to vést jen k tomu, že slabší hráči budou chtít neustále vracet tahy a nebudou chtít hrát a partie se budou protahovat. Šlo by ještě, aby se u jména každému automaticky zobrazovalo ELO pro orientaci? Díky
Filepra 19.7.2004 11:22
XP3: no asi šlo... důvody, proč je to po 10 s jsou dva, zaprvý se mi to hodí z programátorského hlediska a za druhý jsem myslel, že odpočítávání po vteřině akorát tak znervózňuje (mě teda určitě). Chápu, že to chceš, když se zatím nedá odpočtu moc věřit (ikdyž TED už funguje fakt dobře), protože to dost často blblo, ale řekl bych, že až v odpočet získáme důvěru, nebude vadit, že je po 10 s ... ?

Další vylepšení, který jsem udělal je, že pokud je hráč odpojen před 3. tahem (6. půltahem), hra se anuluje.

Funkce jako rozhodování zbyvšího hráče jak naložit s nedokončenou hrou a vrácení tahu jsou složitější a ještě nevím, zda a kdy se do nich pustím.

japa: Dnes jsem na serveru udělal větší změnu týkající se odpojování. Zkus to a dej vědět, jestli se to zlepšilo.
XP3 19.7.2004 11:10
Šachy- File šlo by, aby čas ubíhal po jedné vteřině a ne po 10 vteřinách?
Filepra 19.7.2004 9:54
Jinak o nutnosti mít možnost zvolit přesnou figurku při proměně pěšce jste mě přesvědčili, bude dnes večer.
Filepra 19.7.2004 9:20
Problém s časem byl vyřešen, sice to počítalo správně, ale ukazovalo špatně.

Včerejší turnaj se docela vyvedl, z 12 zápasů byly kontumovány 4.

BOMBON: Prosím v takovým případě nahlásit situaci: poslat zápis nebo snímek okna nebo uložit stav smskou _CHYBA. Prostě rozpoznávání matu selže v určité výjimečné situaci, ale potřebuju vědět v jaké, abych to mohl opravit.
HULL 18.7.2004 20:57
bombon... hlavně že tam skáčou body, když dáš mat..... já tolerantní sem, proto nechápu Křiklavý ton 2+7..... FILE VERIME TI ZE PROBLEM CAS VYRESIS..... ME SE ZDA, ZE VIZUALNE, MAJ PO DALSICH TAZICH VZDY 2 STEJNEJ CAS..... TAKOVY PROBLEM JSEM MEL I V PISKVORKACH...AC JSEM HRAL MNOHEM RYCHLEJI, CAS NAM TO UKAZOVALO STEJNY:)
BOMBON 18.7.2004 20:54
problem: kdzy soupere zmatim, pocitac to nepozna. souhlasim, ze cas neni ideal, neorientuje se podle toho moc dobre. jsem ovsem tolerantni, vim, ze se to musi vypilovat, takze i tak mam radost, ze to tu je..:-)))
HULL 18.7.2004 20:53
2+7... zatím se to tady testuje..... je pravda že jde blbě, a člověk zbytečně chvátá a neví jak je na tom s časem... FIL to určitě vymyslí aby jsme viděli reálný čas kolik kdo má:)
2+7 18.7.2004 20:40
POPRVE JSEM SE PRIHLASIL DO SACHOVEHO TURNAJE A JSEM ZDESENY CO TO JAKO MA BYT TEN CAS KTERY BEZI PRO OBA SPOLECNE A TO JESTE ZE JEDNOU NASKOCI 3 20 A PO PUL MINUTE 4 30 TAKZE HRAC KTERY ZISKA FIGUROVOU PREVAHU SI PROSTE POCKA NA KONEC A ZISKAVA BOD CO JE TO ZA BLBOST KDYZ TEN CAS NEFUNGUJE TAK JAK MA TAK PROC SE SNIM VUBEC HRAJE
japa 18.7.2004 19:29
Vzdávám turnaj, neboť jsem byl odpojen hned v první partii kvalifikace (v krásné pozici). Došlo ale k zajímavému problému, soupeřovi (černému) se nezdařilo provést velkou rošádu v pozici (značně zjednodušeně): Bílý: Vb1 Černý: Ke8, Va8, tak mě napadlo, jestli v tom program nebrání kvůli ohroženému b-sloupci, podle pravidel ale rošádu samozřejmě udělat jde. Jinak byly všechny podmínky pro rošádu splněny.
Filepra 18.7.2004 17:24
Hraje se i ve 4 ...
Slovan 18.7.2004 16:58
Ak nas bude 6 tak sa nehra...Musi nas byt minimalne 8.
HULL 18.7.2004 16:49
fosgenovo..... dnes jsi superfavorit
fosgenovo 18.7.2004 16:43
tak rikate ze uz to funguje ? a jakejpak je dneska kurz an me :))
japa 18.7.2004 14:37
sorry, jsem opravdový génius :-) Pozice musí být trochu jinak, třeba Bílý: Kg4, f7, černý: Kh7, g6, g5 nebo Bílý: Ke1, f7, g5, černý: Kh7, g6 aby neměl černý tah pěšcem.
japa 18.7.2004 14:14
Filepra: Poznámka k šachům: máš-li tam, že se může postavit dáma nebo jezdec, nemusí to být dostatečné, viz. např. pozice:
Bílý: Ke3, f7 Černý: Kh7, g6. Jedinou možností bílého na tahu k výhře je postavit věž, zahraje-li cokoliv jiného bude to plichta (dáma=pat, jezdec=remíza, tah králem a ztráta pěšce=remíza při správné obraně). Přitom ta pozice zase není tak nemožná.

Turnaje bych se rád zúčastnil, ale obávám se, že v neděli večer budu více odpojen než připojen :-((
Filepra 18.7.2004 11:56
Vylepšení: Zbývající čas se aktualizuje i během přemýšlení. (Do ted to bylo jen po odehrání. Přesnost zůstává 10s.) Před proměnou pěšce hráč zvolí, zda chce dámu, nebo jezdce. Přihlížení ke hře povoleno (v Nastav. se dá zakázat).
Tyto funkce jsou obsaženy ve verzi apletu 4.7 . (Pokud ti na funkcích záleží a máš starší verzi, použij návod Jak vymazat mezipaměť prohlížeče v Řešení problémů.)

Dneska je šachový turnaj, doufám, že se zůčastníte...
japa 18.7.2004 2:20
Co se týče námětů XP3, tak třeba na yahoo časomíra běží i po dočasném odpojení patrně z appletu a při opětovném navázání kontaktu se to zřejmě sesynchronizuje, na playchess mám zase dojem, že to kompenzuje komunikační potíže zpomalením času atd. Čumět se dá všude, ten, kdo postaví stůl to většinou má možnost zakázat. Dobrá je ale i možnost vrátit se svolením soupeře poslední tah, teď mi například jinak velmi dobře hrající soupeř věnoval dámu, protože se uťuknul, to bych mu jistě dovolil vrátit. A ostatně, když je člověk kruťas, tak to prostě neodsouhlasí.
japa 18.7.2004 2:10
OK, smsku _CHYBA začnu používat.
Filepra 18.7.2004 1:17
japa: prosím v takovém případě uložte stav serveru posláním smsky _CHYBA.

Dneska proběhl první slušný turnaj, všechno funguje, jak má. Odedneška se tedy bude hrát podle rozvrhu.
japa 17.7.2004 16:53
Další švanda, hráli jsme šachy s DUHou a po prvním tahu nám oběma zmizely figurky. Já sice umím hrát i naslepo a DUHA to zkoušel také, ale nereagovalo to.
japa 17.7.2004 16:43
Dal jsem si další dvě partie s časomírou a stopoval jsem to. Musím uznat, že i když se mi to zdálo rychlejší, běželo to správně, člověka zvyklého na vteřinky to po těch 10s trochu mate, za toto obvinění se omlouvám. I základní časy byly nastaveny správně, nicméně výše uvedená příhoda se skutečně stala :-)
japa 17.7.2004 16:07
Asi by to chtělo zeptat se XP3 jak to nastavil, jinak je to pravda pravdoucí, byl jsem střízliv a i jinak při smyslech :-)
HULL 17.7.2004 12:59
taky mi to vždy počítalo po 10sekundách
Filepra 17.7.2004 0:10
Já jsem to testoval, mělo by to fungovat. Jaký máte pocit, ostatní hráči?
japa 16.7.2004 21:48
k dříve uvedenému problému s časomírou: soupeř (XP3) měl 10 min a já 5 min, po prodloužení o 5 min měl soupeř 15 min a já 10. Co se týče odepisování po 10s, tak mi to opravdu odepisovalo 10s po každém tahu, ať jsem ho zahrál jakkoliv rychle. Nemohu vyloučit, že mě zdržovalo připojení a že se tedy jedná o můj dojem, ale moc se mi to nezdá.
Filepra 16.7.2004 21:17
Slovan: probudil jsem se přesně v 8!!:) takže bych to stihl, ale stejně jsem nehrál.

Novinky: soupeři v prvním kole se nelosují, ale určí podle kvalifikace (příklad pro 8 hráčů: 1. s 8., 2. s 7., 3. s 6. a 4. s 5.). Kvalifikace má tedy větší váhu.
Dneska jsem to konečně prošťouchl, mělo by to fungovat. Dost hráčů nenastupuje do prvního kola, co s tím?

japa: to, že ti server dal jiný čas musela být vyjímečná chyba, podnikl jsem protiopatření. (prosím tě naskočilo ti rovných 5 a jemu rovných 10 min?) Vždy přesně 10 s to neodepisuje, jde o to, že čas se zobrazuje s přesností na 10 s, viz Deskové hry. (ps: tvůj mail mám v patrnosti)
Slovan 16.7.2004 20:04
Vsadzam 500,- na to ze Filepra zaspal... :-)))
patrig 16.7.2004 13:47
Toncek: jseš normální podvodník :o)))
japa 16.7.2004 13:16
Dnes jsem hrál šachovou partii s časomírou, stůl zakládal soupeř, takže nevím jak to nastavil, v každém případě mě naskočilo 5 min a jemu 10 min, což je dost surové :-) Soupeř souhlasil s prodloužením o 5 min, tak jsme hráli, ale k mému překvapení jsem zjistil, že to odepisuje vždy přesně 10s ať hraju jak chci rychle, a to v šachu hraném tímto tempem opravdu nejde. Soupeř byl natolik čestný, že vzal remízu v situaci, kdy jsem stál lépe, ale určitě bych spadl, nicméně musím konstatovat, že v tomto stavu je časomíra pro šachy nepoužitelná.
Slovan 16.7.2004 9:09
Skvele Filepra !! Ty mi citas myslienky! :-))
Filepra 16.7.2004 8:53
Včera to bylo úplný fiasko; dneska se mělo hrát abalone, ale aby se systém pořádně vyzkoušel, tak jsem dneska dal zase piškvorky.
Toncek 15.7.2004 21:49
patrig: ja mel postoupit? dyt sem nemel jediny bod v kval. :-~
patrig 15.7.2004 21:11
no prave !! to je jedina moznost jak jsem to mohl vyhrat :o)))
Filepra 15.7.2004 21:08
Vkyva: jo
patrig: dneska se to úplně rozbilo, protože se zníčila kvalifikace
patrig 15.7.2004 21:03
ted postoupil misto me Toncek kterej ani nenastoupil :o((
Vkyva 15.7.2004 21:01
File a opravil si v turnaji i postup za výhru a ne jako včera že v 2 kole postupovali proherci?
Filepra 15.7.2004 20:59
Ted jsem v turnajích zavedl hru s hodinami. Šachy a abalone: 7 minut, piškvorky: 4 minuty, dáma a reversi: 5 minut.
Filepra 15.7.2004 20:33
Takže dneska je to ještě horší než včera, hraje jen 6 / 16.
Kvalifikace se nějak zasekla, takže to vyhodilo 4 hráče a já jsem zaspal, takže jsem to nemohl opravit.

Hraje se bez hodin, ale asi to zavedu.

Slovan: pokud to neukonci hru při matu, pošli mi fotku situace nebo uloz stav serveru smsmkou _CHYBA.
zuzka 15.7.2004 20:08
File chtěla jsem hrát. Byla jsem včas, zahrála kvalifikaci a potom jsem se nedostala ani do pavouka. Proč?
Slovan 15.7.2004 19:49
Teraz ma to vyhodilo z kvalifikacie...
A dalsi problem... Ak da niekto mat, tak to neukonci hru.
Slovan 15.7.2004 19:06
Turnaj v sachoch...
Bude sa hrat 5+5, alebo 10+10 minut?
patrig 15.7.2004 16:02
hraje se na hodiny?
Slovan 15.7.2004 15:42
Vy vidite vsade podvodnikov - ja to nechapem...
HULL 15.7.2004 15:41
FILE... ale s tou kvaldou..... hraje se těsně před turnajem..... takže 2minuty před turnajem někdo vyhraje a posune se v tabulce..... takže tam by spekulace být neměli......
Filepra 15.7.2004 15:40
HULL: losování pavouka jsem dal kvůli ztížení případných podvůdků (zase paranoidní), aby se hráč nemohl s někým domluvit, že ho nechá postoupit, a vhodně odehranou kvalifikací pak způsobit, že budou hrát spolu. Asi s tím něco udělám.
Řazení kvalifikace při shodném počtu výher jsem vyřešil podle tvé připomínky.

Taky jsem rozšířil nápovědu (vpravo kapitola Turnaje), snad to je jasnější.
HULL 15.7.2004 9:09
FILEPRA: mé návrhy: pavouka bych nelosoval ale určil podle kvalifikace 1:16, 2:15, 3:14 atd...... čas myslím je dobrý.......a aby třeba při postupu z kvaldy... kdy 6hráču bude mít stejnej počet bodu, postoupil ten s mín odehranými zápasy (s více procent uspešnosti), tak by to mělo i řadit tabulku ne?
Filepra 15.7.2004 9:02
Včera proběhl první turnaj, v piškvorkách. Děkuji všem zůčastněným za pomoc při testování. Ukázalo se, že v nápovědě, kterou jsem napsal, jsou nejasnosti. Při začátku prvního kola nastoupila jen polovina hráčů. Odted budou hráči na začátku kola odpojeni od stolu, pokud budou hrát jinde, takže to nepropásnou (pokud budou na serveru).
Objevily se taky chyby, který jsem už opravil.
Zůstává pár otázek:
1) jestli turnaje nehrát raděj s časomírou
2) jestli je čas turnaje vyhovující
3) jestli hodinová kvalifikace není zbytečně dlouhá

japa: Zpátky se můžeš dostat jedině znovupřipojením, než tě to odpojí. Jinak pokud by někdo do 3 tahu přišel o koně nebo nesmyslně zahájil, mohl by se bez ztráty bodu odpojit a to není ono. Nevím.
Slovan 15.7.2004 8:49
Kde su vysledky vcerajsieho "pomyleneho" turnaja v piskvorkach?
Dnes budu sachy, ci dama?
Filepra 15.7.2004 8:48
Přesouvám sem příspěvky z jiných témat, prosím, dávejte je příště sem.

japa ~14.7.2004 14:27
Šachy: vykoplo mě to od partie po prvním tahu, zpátky už se nedostanu a automaticky prohraju. To je fakt bída. Pokud se to stane do třetího tahu, mělo by se to anulovat, možná by se něco takového hodilo i v jiných hrách. Vykopávání je u šachů dost surové, měla by být možnost vrátit se zpátky.

HULL 14.7.2004 23:02
FILEPRA.......TY TURNAJE BYL DOBREJ NAPAD:....JEN DOLADIT ABY VITEZOVE MOHLI HRAT DAL A MARIAS TU BUDE VECER NA 2.KOLEJI.....JEN SI NEUMIM PREDSTAVIT TURNAJ V SACHACH, TO JE NA 2 DNY:):):)
Petr 14.7.2004 9:04
Kolik je nastaven čas na tah při šachách? Jde to někde nastavit?
Filepra 14.7.2004 9:04
Deskové hry se dnes dočkaly dvou zásadních vylepšení.

*** Hra na čas (s šachovými hodinami)

Hráči dostanou na začátku čas na celou partii. Zbývající čas
se zobrazuje pod jménem. Komu dojde čas, prohrál. V šachách a abalone je základní čas 10 minut, v piškvorkách, dámě a reversi 5 minut. Hráči se můžou dohodnout na prodloužení času až na 40 minut a to před začátkem hry nebo i v průběhu. Dělá se to funkcí Fce - "Prodloužit čas o 5 minut". Pro hraní na čas zvolte při zakládání stolu časomíru "na hru".

*** Turnaje

Čtěte napravo v kapitole Turnaje. Dnes začínáme piškvorkami.
Když se přihlásíte, tak se prosím vás taky zůčasněte, at není moc kontumací.

Filepra 14.7.2004 8:43

Tímto ruším diskusní téma "ExtraLiga", které bylo skoro neaktivní a přebytečné, protože se překrývalo s "Vylepšováním serveru" a zakládám téma "Deskové hry".


PaTTrick 4.6.2004 22:24
myslim,ze na to File odpovidal jinde.. je druzstevnik, ale muze hrat jenom 10h...i za druzstva 10h
JOSKA 4.6.2004 22:21
PJVáku ty jsi takovej dement!!!! :o))))))))))))))))))))
PJV 4.6.2004 22:20
neomhl je slovensky nezamlžil?
JOSKA 4.6.2004 22:18
sjetiny já to už vyzkoušel hned prvního asi tři hodiny po púlnoci :o) Spadnul jsem do 10h a mám takovej dojem,že už jsem za družstva hrát neomhl.
AACHERON 4.6.2004 22:15
sjetiny: Odpoved prijde prej v cervenci :o)
sem na tuhle diskuzi nikdo nekouka :o)
sjetiny 21.5.2004 17:24
chtěla jsem se optat, jestli je ošetřená situace,
dostane-li se družstevník do takového minusu, že je přeřazen do 0,10.. zůstává družstevníkem, ale hrajícím za nižší taxu?
Vitoriung 14.5.2004 12:28
To je sice pravda... ;o)..ale ja bohuzel nejsem slovak! :o))
Slovan 13.5.2004 18:30
LeRo, TiPi a mizu maju strasne slabeho spoluhraca. Spytaj sa ich :-)))
Vitoriung 13.5.2004 18:23
Chce nekdo do druzstva kvalitniho hrace? ;o)
Falco 4.5.2004 18:21
Chtel by nekdo letacího psa ( a neni to strycek Fido) do družstva?
Verunka 4.5.2004 18:18
Ahoj, radi bychom zalozili druzstvo. Alesh, Verunka,?,?.
Shanime dva schopne dobrovolniky!
Rurab 13.4.2004 7:19
Bedo to sa opotrebuje len 1 milimeter za 100 rokov
Beda 13.4.2004 4:13
onanuj, onanuj je to zdrave :) zas to neprezen at ti neupadne :)
JOSKA 19.3.2004 2:59
File,nešlo by zavést zpátky pozastavení účtu?Pokud se nechám ještě někdy kopnout do LIGY,raději budu doma onanovat,než se nervovat....
sjetiny 3.3.2004 12:45
sjetiny dovojico, ty to máš jako profesionální deformaci??? cpát všechny do dvojic ??? :o)))))))
dvojica 3.3.2004 8:48
dvojica Toto je skvele citat:-))) podpis : Dvojica Kafka-Kafkova
:-)
JOSKA 3.3.2004 1:10
JOSKA jj,máš naprostou pravdu,shaana.Fakt jsi měl neskutečnou smúlu,ale myslím,že to úplně zadrmo nebylo :o)
shaana 3.3.2004 0:59
shaana josko jsi tam kde jsi jen kvuli mýmu pechu :))
sjetiny 3.3.2004 1:03
sjetiny nee..automaticky demokraticky.. ke každému stolu jedna .o)
JOSKA 3.3.2004 1:02
JOSKA Hele ty kafko,jestli narážíš na mně,tak se podívej,kde jsem :o)))
Beda 3.3.2004 1:00
Beda potom by jeste mohl filepra pridat funkce
vyhradit pro ex 20h, 60h/pb, pro kafky :))
sjetiny 3.3.2004 0:59
sjetiny je nás zájezd ... :o))) množíme se rychle.. pojd ke stolu hrát :o)
PPL 3.3.2004 0:58
PPL Sjetiny: nevim. ty se pokazdy jmenujes jinak, jednou jsi sjetina, podruhy je vas cela sestavicka.... ;-)
sjetiny 3.3.2004 0:57
sjetiny počkej :o))))) to je pro zlepšení serveru ne na škodu :o)))
ty děláš, jako bys už se mnou hrál :o)))
PPL 3.3.2004 0:56
PPL Navrhuji dat ke stolu volbu 'Vyhrazeno pro normalni ligu', aby nam tam porad nelezli ti pobouchani extraligiste... ;-)
sjetiny 3.3.2004 0:54
sjetiny jjj..budeme zásobovat server :o)))) at si polibenčí :o)))
JOSKA 3.3.2004 0:52
JOSKA Sestavičko uděláme párek kavek a budem se množit :o)
sjetiny 3.3.2004 0:51
sjetiny v tom případě ... teda v mém případě prosím zachovat koncofffku .. -ová ..čili kaffffková :o)))
JOSKA 3.3.2004 0:43
JOSKA No sem,ale takhle to budou vědět úplně všichni :-)
Beda 3.3.2004 0:42
Beda jeste rekni ze nejsi :))
JOSKA 3.3.2004 0:41
JOSKA To neeeee!!!To budu každej měsíc kafka :o)
Beda 3.3.2004 0:39
Beda Navrhuji udelat mesicni tituly. Tomu co vyhraje ligu by se pred jmenem na mesic zobrazovalo titul Mistr. Poslednim 20 hracum a tem co to ucet zablokne by se na mesic pred jmenem zobrazoval titul kafka. :) Jeste tomu co vyhraje PB celkove titul Bodar a tomu co celkove na ZB titul Prachac :)
JOSKA 2.3.2004 16:05
JOSKA Fiel,kolik je maximum stolů?Myslím,že 30 je už málo.
Filepra 2.3.2004 13:48
Filepra Pravda je taková, že je uloženo posledních 5000 her. V Extralize se denně zahraje kolem 6000 her. Změním to.
PJV 2.3.2004 13:38
PJV File, rikal jsi, ze hry registru erxtraligy jsou k dispozici 24 hodin. Ted jsem si chtel jednu stáhnout, a už to není možné. Jdou stáhnout jen hry mladší než 1.3.2004 17:15 hod, což je necelých 20 hodin? Kde je tedy pravda?
Filepra 1.3.2004 11:50
Filepra RADOUR: snižování základu možná ještě trochu opravím...
ale píšeš "nyni vyhravam ale jenom polovinu regulerni vyhry" tak si uvědom, že přitom taky prohráváš jen polovinu své regulérní prohry....

To, že po půlnoci všichni hráli jen 10h je chyba serveru, kterou jsem ted opravil.
EKK 1.3.2004 0:33
EKK Kubíkuv a Krásčin problém je obecný. Zřejmě má fill chybku v programu - nevěřím, že by to byl úmysl.
Kraska 1.3.2004 0:15
Kraska File mám ZB+58 a SB +4,80 a mám snížený základ na 0,10.Jedna hra na začátku měsíce a hned jsem vyřazena z 20/60?Trochu ujeté!!!!!!!!!!
Kraska 29.2.2004 23:59
Kraska File,jsem na tom podobně a nechápu smysl tohoto snížení.
Kubik 1.3.2004 0:04
Kubik File, nevim esli sem sám ju ale asi kapku omyl začátek měsíce já sem v ZB +6 v SB +3,3 a mám snížen základ na 10h, jako kdybych byl v extra mínusu....???
dvojica 29.2.2004 15:46
dvojica Aj ja dakujem ze ste so mnou hrali. :-))) Ste super parta. Inak akonahle sa dostanete do v~csieho minusu mozete robit co chcete, karta Vam nedojde... A ak ano, tak ste prelicitovani,,, Potvrdene viac krat:-)))
Ainny 29.2.2004 11:23
Ainny RADOUR má pravdu, taky jsem nečekala, že si zahraju, ale hrála jsem v pátek s hokrem, Mirkem99 a pak s Erikou (snad jsem žádný jméno nezvojtila ;o) ), nikomu z nich nevadil desetník... díky za bezva hry!
Indy 29.2.2004 11:19
Indy To mas pravdu, ja nehraju casto a tak mam problem si zahrat extraligu, za 10 nechce nikdo zrovna hrat. Sice jsem zase v plusu, ale mimo extraligu, takze mam smulu.
Jo, nekdo ma kliku, zahraje dve tucne hry a odhlasi se a ja jsem pak v ...
RADOUR 29.2.2004 10:04
RADOUR Hrat den s ligistama je vazne o zivot....a vyhrat s nima nejaky penize...sciente fiction..a jejich pripojeni cca10 sekund je o nervy..jeste ze jsou na serveru hraci ex...kteri si radi zahraji i za 10 a nemaji omezeni..(dvojica, sumec, joe, klij, Josef42..a dalsi) diky chlapi
RADOUR 29.2.2004 9:51
RADOUR File snizeny na 10 ha po prekonani..700 je hloupost...je to ochrana pred temi co riskuji a nezalezi jim jak skonci hra...ale pro ty co se dostanou na rozhrani a najednou jim to na konci nepovedene hry oznami snizeni. Vcera jsem musel vyhrat 300 abychmohl hrat 20ha..hrat za normalni taxu tak mam600 a zadne omezeni mi nehrozi..ted jsem byl zase pod hranici 700 ucet byl v poradku na 20 dal jsem z 10 her a zase jsem v ..nyni vyhravam ale jenom polovinu regulerni vyhry :-(((
Omezeni je potreba ale je to prece ochrana proti dojnicim a ne proti hracum ktery maji nahrano pres 10 000 her a nemaji v umyslu prohrat..naschval...to nam radeji u 1000 zastav ucet
RADOUR 28.2.2004 10:59
RADOUR JJ CHTELO BY TO ZMENuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
Indy 28.2.2004 10:35
Indy Byl mi snizen zaklad na 10 hal.
Nyni mam 5,30 SB, -9,20 Kč, a 72 her. Problém je, ze v extralize jsem hral par her, ani jsem si neskrt ( souper hral dvakrat za sebou 2x7 takze tu mam -28,6 Kč ).
Ale to snizovani se mi zda dost prisne. Myslim, ze na tom nejsem jeste tak zle. Chtelo by to zmenu.
wexlak 24.2.2004 9:54
wexlak Pre Žabu : 4118 - ja si myslím že jednoznačne, ak už vieš že protihráč nemá gule a tvoj spoluhráč ich má tak nemáš čo tromfovat slabým tromfom, pretože nevieš či nevytiahneš tromf aj od svojho spluhráča. Je to m~j názor.
zaba 16.2.2004 21:00
zaba prosim vsetkych a vopred velmiii pekne dakujem tym ktori mi odpovedia a napisu vzkaz POZRITE SI 4118 A NAPISTE MI CI SOM UROBILA CHYBU DAKUJEM
novi 14.2.2004 7:16
novi jak se dostanu znova do extra ligy??
carlos 7.2.2004 18:18
carlos carlos - oprava - ted jsem zjistil ze me byl pozastaven ucet zavislackym limitem. Takze zatim je to OK. Jak je to tedy s pravidlem -10 na 10 co me porad strasi? Za kolik her v mesici se to uplatni?
RADOUR 7.2.2004 18:04
RADOUR jj ja sem chytl soupere na zacatku po dobu 10 her mu sel list a razem v haji z toho jednou jsem to zkusil a Re na lepsi dve a bylo ted me to ztrasi do ted ale nastesti jeste hraju
carlos 7.2.2004 17:59
carlos (host) carlos - filepro byl mi pozastaven ucet podle kriterii -10 na 10 her. Nechci napadat tyto kriteria, ale v podstate za to muze jedna hra a to ze byla na zacatku mesice. Myslim si ze nejsem ten typ hrace, kvuli kterym se zavedly. Chtelo by to je-li hrac dele v lize pohlizet i na predchozi mesice.
Filepra 6.2.2004 15:43
Filepra Smazal jsem ten učet, myslím, že mazat tvůj nebude potřeba.
JOSKA 6.2.2004 14:13
JOSKA Nedělej to,je to škoda.Všichni tě známe a toho dacana to přestane bavit.
JOSKA 6.2.2004 14:13
JOSKA assa
assa 6.2.2004 14:13
assa Prosím File zruš mi účet - je tu jeden, který si vzal podstatnou část mého jména. A prosím zruš i foto a to pokud možno ihned. Ahoj a loučí se Ruda
Sandokan 1.2.2004 20:04
Sandokan Říká se, že od hraní zadarmo bolej ruce, ale tady ten dojem nemám a rád budu hrát až do alelujá ve zkušebním provozu. Zaplaťpámbu za tenhle server! Howgh
Renard 1.2.2004 11:28
Renard Konečne jsi to přiznal!:-))))
Filepra 1.2.2004 11:19
Filepra Oznámení: Po několika odkladech zavedení placené ExtraLigy
musím přiznat, že se mi to v dohledné době nepodaří.
Odkládám tedy placenou ExtraLigu přibližně na leden 2005.
sjetiny 29.1.2004 5:37
sjetiny tento elaborát byl ode mne.. :o)
odpojený')>odpojený 29.1.2004 5:34
odpojený (host) :o))) hmmmm..hraju mariáš už nějaký ten pátek...je pravda, že liciťák ne až tak moc často, ale o to víc ráda..ale vím, že turnaje v liciťáku jsou o kombinaci peněz a SB, tím víc se hraje zajímavých her..tím míň je skládaných.. pokud mohu vyjádřit i svůj názor..je to o změně v myšlení..mariáš přeci není prší.. mariáš je o něco víc o "adrenalinu" ! koho baví hrát s někým, kdo hraje "tutové" hry...?? když sedma..tak na sedm trumfů..když betl..tak ložený???? mě osobně by taková hra totálně otrávila..nevím , proč zřizovat kolonku..kde hráč vyplní, jestli mu jde o PB či o peníze...protože člobrdík , jdoucí jen po PB se velmi brzy pozná... a človíčkovi jdoucí po penězích, je on velmi snadnou kořistí... spíš bych udělala kolonku, kde by hráč vyplnil, jestli chce soutěžit v hraní karet, či jestli mu jde o to, kdo "odklikne" dřív..zažila jsem hráče, kdy po připojení mě vítala poznámka "nejsme v čekárně"... tací tajtrdlíci by měli běhat..a ne hrát mariáš pro potěchu :o)
PS: :o)))))) jsem zvědavá, která husa zakejhá :o)))))
PJV 28.1.2004 22:59
PJV sluny, jestli hrajes marias tak dobre jako polemizujes, muzou ti byt SB zcela fuk
sluny 28.1.2004 12:05
sluny připomínka jenom jedna, zrušit SB...
Filepra 28.1.2004 11:14
Filepra Objevil jsem chybu, občas se to započítalo, opraveno.
Morous 28.1.2004 6:40
Morous Drobecku taky jsem to zjistil, hraju obcas z Brna Lišně a z tohoto sidliste je nas tady asi 8.
Drobecek 27.1.2004 18:16
Drobecek Taky tak, hral jsem v prosinci se dvema z Lipnice (hraje tu snad cela ves :o)) a i kdyz to na zacatku nahlasilo ze se nebudou hry zapocitavat, tak se zapocitavaly...
pepan 27.1.2004 13:14
pepan ad stejna IP - Mam stejnou zkusenost, nekdy loni v listopadu jsem taky hral exligu s kolegou sice z jinyho mesta, ale stejna proxyna a vysledky se normalne zapocitavaly...
HAD007 27.1.2004 13:00
HAD007 Hráli jsme extra, a pamatoval jsem si stav konta a pořadí před a po hře.....
IVI 27.1.2004 11:46
IVI U me to bylo totez - uz je to ale dyl a sehravku ti nereknu... Myslim, ze jsem tehdy celkem dost vyhral...:)
Filepra 27.1.2004 11:42
Filepra HAD007: Nezdá se mi to. Jak víš, že se hra započítala? Hráli jste extaligu?
YAK 27.1.2004 11:39
YAK File, ověř, ale body nechej...-)))
HAD007 27.1.2004 11:37
HAD007 File, hráli jsme s Yakem a Tonnym, který je ze stejné firmy jako já. Sice se neznáme a každý jsem odjinud, tudíž regulérnost hry nikdo nezpochybnil. Nicméně přesto že jsme byli na začátku upozorněni že máme stejnou IP adresu a tudíž se výsledky nebudou počítat, výsledky započítány byly.
Doporučuji ověřit tuto funkcionalitu. ________y ssse měj
PaTTrick 26.1.2004 21:23
PaTTrick Souhlas s Kelle... proc u stolu nevyhodnocujes v SB?
Bacon 26.1.2004 16:53
Bacon 3703 - Filo ty PB za flekování jsou dobře????
Kelle 26.1.2004 15:31
Kelle Nový systém (SB)je zřejmě propracovaný, ale forma je nepřehledná. Přimlouval bych se o to, aby PB byly u stolu po každé hře propočítávány do peněz a celkové hodnocení by bylo podle peněz. Takhle hráč spíše tuší hodnotu PB v penězích.
JJJoska 23.1.2004 19:59
JJJoska Jak jste přišli na to,že to hrajem v hospodě na PB?????
daniel 23.1.2004 18:17
daniel milda : souhlas. ale PB v hospodě ... :-D
milda 23.1.2004 16:03
milda jecho naposledy jsem hral v brne, od 18.00 do 5.30 a pil jsem jen pivo, tedy jeste fernet:))), ono kdyz mas tuzku a papir, tak to neni tak tezky vis...:))
JJJoska 23.1.2004 13:59
JJJoska jecho,nebylo to v hospodě,ale tady :o)
jecho 23.1.2004 14:05
jecho Ježiši ,v hospodě na PB no to k tomu pijete iontové nápoje abyste si to správně přepočítali, ne?..
assa 23.1.2004 13:39
assa JJJoska kecá - já mu dávám fleka pořád
JJJoska 23.1.2004 13:36
JJJoska To milda:Máš naprostou pravdu!Měl jsem loženého durcha a hrál jsem lepší 100 na hlášku a eso.Šel jsem jednoznačně po bodech a somzřejmně,že bylo 5 trumfú na jedné ruce.To,že jsem nedostal flek,svědčí o tom,že je tu spousta hráčú,kteří hrají jenom "na jistotu" ikdyž pořád nechápu,proč jsem ten flek nedostal.Jsou to příšerně nudné hry a tímto stylem hraje zřejmě i packal a pak nadává na ty,co to hrají pro zábavu a zkoušejí bodovat.
YAK 23.1.2004 12:23
YAK Mildo, tvůj příklad je sice hezký, ale mám pocit, že packal měl na mysli něco zcela jiného.
mlok 23.1.2004 11:59
mlok napsals to naprosto přesně mildo - vyjímečně Ti musim dát za pravdu -)))
milda 23.1.2004 11:56
milda ktomu neni co dodavat, myslim ze tezke vahy to vysvetlily dostatecne jasne...
to packal, na ukazku, jsem si vytah jednu svou sehravku 3687 ze vcerejska, jedna se betl, ktery mam po talonu lozenej, nicmene si schvalne necham eso, kvuli bodum, dostanu flek a jeste si prisadim, abych je uzemnil a nevratili se mi do barvy pro eso..je ti jasny, ze kdyby se na body nehralo tak zahraju lozaka, ale to je nuda..takovejch her je spousta, hru na PB znam od leta, kdy jsem se s tim potkal u sarah na chalupe, i presto ze jsem byl poprve oskuban jako kure, mi je jasny, ze PB jsou velmi chutnym korenim te hry, a podporuji vsechny ty kladne vlastnosti, ktere zminil woith a spol. jsem stale zacatecnikem, ale nedovedu si predstavit hrat bez PB, a to dokonce v ty obycejnsky hospode...trochu se nad tim zamysli, prozkoumej si tabulky, a dojde ti, co je smyslem.
p.s. dobry hrac je nadprumerny jak v zisku penez tak PB, to ze nekdo furt nesmyslny hry, penezma je v minusu, je jeho vec, kdyby PB nebyly, terba hral lozaky, jako ty a tobe podobni
konec transmise
Petr 23.1.2004 8:30
Petr Naprostý souhlas s Fantomem. Řekl to zcela výstižně i za mě. :-)
FANTOM 23.1.2004 8:29
FANTOM Přátelé, hra s pomocnými body je vskutku o mnoho zajímavější, protože se sem snad chodíme bavit a pokud bych měl hrát jen ložené hry, asi by mě to za den přestalo bavit. Jen mne trochu mrzí, že nejsou pomocné body hodnoceny jako v lize ČSM, hned by se projevila kvalita hráču naplno. Souhlasím s těmi, kteří nechtějí hrát s hráči typu nejméně betl, protože to není zdravý risk, ale naprostá dmence:-))))
Wenzel 23.1.2004 7:49
Wenzel .... a objednat fernety :-)))
woith 23.1.2004 6:47
woith PJV: Jsi vážný kandidát na předsedu svazu ČSM.Přijed v sobotu 24.1.2004 do Bdeněvse tam bude valná hromada ...tam můžeš prosadit své názory :-))))
woith 23.1.2004 6:45
woith Snížení hodnoty pomocných bodů je veřejná diskriminace lepších hráčů a můžou po snížení volat jen ti,kteří by se rádi vyhoupli v tabulce výše ,ale jejich mozkový potenciál jim k tomu nestačí,tak hledají jakoukoli cestu se prosadit,protože kdyby tomu tak nebylo, tak jim může být jedno, že někdo udělá 2000 bodů, nebo snad néé? :-)))
IvanR 23.1.2004 2:00
IvanR Boze muj, proc se tu argumentuje nesmyslnymi cisly, kdo je dobrej a hraje dobre, uspeje i proti packalovi (omlouvam se, pokud nekdo ma tento nick), kterej to hraje jako ruletu, padni jak padni, ostatne s idiotem, kterej licituje podobnym zpusobem, obvykle nehraju, ma u mne petku. Myslim, ze se blbej hrac pozna na prvni pohled. Howgh
packal 22.1.2004 23:43
packal odpojený je packal,tady i přezdívkou..:-)
odpojený')>odpojený 22.1.2004 23:41
odpojený (host) Jenže pokud někdo jako JJJoska rozumí "riskantní hrou" licitovat pokaždé minimálně do betla jen když si zahraje on(koukněte do kolonky zvolil-47%..)~,nebo nesmyslně flekovat na což zákonitě musí doplatit 3. hráč-pak to není odvaha,ale vopruz!
Jak už jsem psal, není žádné umění náhodou vyhrát jednu z deseti,dvaceti nesmyslných her a dostat zato spoustu PB.Pak jsou v tabulce vidět exoti co mají -700ZB ,ale naopak 2700PB.Nechápu jaký má takovýto dosažený výsledek smysl.Z reakcí některých přispěvatelů mám pocit,že takhle mají hrát experti-no kartiboh s námi..
Ale jak jsem psal někdy odpoledne v zásadě je to úplně jedno ,stačí si sednout ke stolu ,kde se hraje normálně,ne?:-)
JJJoska 22.1.2004 16:11
JJJoska Svatá pravda File!!!
Filepra 22.1.2004 16:09
Filepra Pokud jsou 2 hráči na stejné úrovni a jeden z nich hraje normálně a druhý honí PB (potažmo SB), tak ten první má velkou výhodu: druhý bude licitovat výš než může a hrát riskantní hry. Stačí je párkrát oflekovat a namastit si kapsu, nemyslím, že riskéři by byli nějak zvýhodnění. Celkově je pak hra podle mě zajímavější.

zelvab 22.1.2004 15:41
zelvab PJV, hrac ktery umi, pochopi. Tys pochopil hoj
PJV 22.1.2004 15:13
PJV To milda:
1. Pochopil jsem to samo dobre. A proc nedelat prosty soucet ZB (=penez) a PB? Priklad hledej u prvnich hracu v poradi PB (Beda + Joska) - ti hraji jen na PB a na penize kaslou (a rozumim jim, jdou po "jinych hrach" - taky jsem si s nimi neco sehral:-)), a to take neni ta ideální cesta... Cili SB jsou pocitany jako "aktivni PB" - stejne jako u penez je soucet u stolu za hru nulovy.

2. Jestli je správnejší za jeden SB 0,6 nebo 1 mKcs je jen vec nazoru, zalezi jak velka vaha se dava PB ve srovnani s mKcs. Ja osobne bych zastaval nazor: pouzivat stejne vahy jako v "mariasove lize", coz je myslim petinasobek zakladu. Ale Filepra snad vi, proc zvolil trojnasobek, a mozna to i zde vysvetli...

3. A aby byly ukojeny touhy vsech hracu, doporucuji uvadet na hl. strance u hrace dva udaje a dve poradi:
ZB (= penize) a SB (kombinace).

Dale do infa hrace (nastaveni) pridat udaj "preferovane hry" (ZB - penize, PB - premiove body, SB - souctove body). Kdyz si toto kazdy urci, behem kratke doby bude mozno si vybirat spoluhrace i dle tohoto kriteria.

Dosahne se tak treba toho, ze hraci, kteri na body kaslou (Zelvab a spol. - a take maji svoji VELKOU pravdu - hraje tak totiz marias ABSOLUTNI VETSINA populace), budou hrat hlavne mezi sebou a nebudou - jako obcas dosud - nadavat nekomu do magoru za to, za to ze kazi hru, ze se snazi stale hrat sedmu na tri trumfy (dostane flek na hru a ma 7 bodu). Takovy hrac bude zase vyhledavan "spriznenci".
JJJoska 22.1.2004 14:27
JJJoska Myslím,že současné hodnocení je zatím nejlepší,na které Filepra přišel.Spousta lidí hraje jenom na peníze a jsou z toho neskutečně nudné hry.Kombinace PB a peněz je podle mně zatím nejlepší řešení.
milda 22.1.2004 14:24
milda pjv nejsem si jistej, jestli si pochopil, jak filepra pocita SB, osobne se mi jeho system nelibi vubec, ale co uz, docela rad bych videl statistiku SB II. prosty soucet ZB a SB, tady to SBF (F jako Filepra) je opravdu zvlastni..:)))..kdyby to aspon bylo jeden PB = 1 kc tak je to obvykle v realu a ne 0,62 kc:)))
to zelvab jsi nejen stary mariasnik ale i prdola:))))
zelvab 22.1.2004 13:16
zelvab PJV bez namitek, kdo chce at si hraje na body, kdo nechce at hraje na mKc. Ja patrim mezi ty stare mariasniky a hraju pro radost a penize ne o nejake body. Proto tady zelvab skoncil. Hoj vsem. PS v zakladni lize se jeste o penize hraje. HOJ :-)
PJV 22.1.2004 12:55
PJV Vazeni : vase namitky proti zavedeni SB jako hlavniho ukazatele by meli vyznamnou vahu pouze v jedinem pripade (proto si prosim uprimne odpovezte na nasledujici otazku): Pokud byste se zavedenim aktivnich PB (= podil PB v SB)zmenili herni system smerem k vyssimu ziskavani aktivnich PB (tedy ne jen PB absolutne - to je totiž pomerne zavadejici udaj, majici pouze historickou platnost - je to stejne, jako kdyby v penezich byly uvadeny jen vyhry a prohry nikoliv). Opravdu by to tak bylo? Pokud ne, jsou vase namitky pochopitelne (hlavne u tech kteri se diky zavedeni SB jako hlavniho ukazatele propadli v poradi), nikoliv vsak opravnene.
BTW - v tabulce mesicni ligy si lze samozrejme jako dosud nastavit poradi jen podle penez, pokud vas tento udaj zajima...
zelvab 22.1.2004 12:10
zelvab alesh nekdo i o 500mist. treba ja ZB 91. SB 596. :-)
assa 22.1.2004 11:57
assa Chtěl bych se zeptat na to, proč mám vyšší skore než jiní hráči a přesto jsem posazen níže - v pořadí
Alesh 22.1.2004 11:23
Alesh no dobre, to beru, vsak vidim, ze se pro me temer nic nezmenilo, asi neuveris tomu, ze me to nastvalo kvuli jinej, nekdo se propadl snad i o pet mist. Podle me neni dobry neco menit v pulce mesice!
Filepra 22.1.2004 11:13
Filepra Alesh: Chci začít od ledna, aby se celý rok počítal stejně, moc změn v pořadí to nezpůsobilo, protože SB se počítaj teprv 10 dní - tobě to pořadí nezměnilo.
Alesh 22.1.2004 11:07
Alesh tak ho neovlivnuj!
woith 22.1.2004 5:56
woith Alesh: A já jsem zásedně proti aby se Filepra nechal ovlivnovat kdejakym kašpárkem :-)) !!! Tvoje problémy bych chtěl mít:-)))
Alesh 21.1.2004 23:56
Alesh Filepra: jak je mozny, ze se behem mesice zmeni urcovani poradi v lize? Jsem zasadne proti!!! Prece to nejde takhle behem mesice, zaved to od novyho mesice!
Filepra 30.12.2003 2:17
Filepra Flek na obojí při č.7 je za 3 PB, při obyčejný za 1 PB, na tom, kolim máš trumfů nezáleží, viz tabulka napravo v sekci Pravidla.
Django 30.12.2003 2:12
Django není to divný, dostal jsem 3 body za to, že jsem fleknul č. 7 na 4 nejvyšší tr. a 1 bod na slabý tři obyč,nemělo by to být obráceně??
Dadula 19.12.2003 17:18
Dadula proč mám pozastavený účet? Já chci hrát. Filepro prosím jukni na to
Filepra 19.12.2003 16:19
Filepra Jo. Všichni jsou na nule. Souvisí to s výpadkem, po zaplnění disku. Je to testovací provoz, ale stejně mě to mrzí.
IvanR 19.12.2003 16:04
IvanR Co se stalo s eextraligou? Úplně se mi vymazaly výsledky. Jsem na nule, ale nejsem sám...???!!!
kaje 19.12.2003 14:28
kaje hehe, a proto se mu vyhýbám (to je jen žert), neb jsem taky slabší :-))) (to není žert :-( )
...jen doufám, že mi Filepra to označování zas brzo nesprovodí ze světa :-))
woith 19.12.2003 14:25
woith Nedám mu 5 proto,že mi sere :-))) určitě patří mezi lepší hráče,ale pochybuju o tom,že by hrál v reálu stejně živelně ,jako tady na serveru...tzn. že má spoustu bodů..ovšem v reálu by si ho asi povodili ...a hlavně pokud hraje proti relativně slabším hráčům tady na serveru tak má velkou šanci vyhrávat 100 na 3 trumfy a podobně..:-))
woith 19.12.2003 14:21
woith Milda to není :-))
kaje 19.12.2003 14:19
kaje woith: ok, konec diskuse :-)))
P.S. Doufám že tím pětkařem není milda ? :-))))
woith 19.12.2003 14:17
woith Když někdo hraje neustále děravý betly , jak píšeš,tak asi dost často prohrává,takže nepředpokládám, že by semu to vyplatilo....V životě jsem tu nikoho neznákoval..teprve včera jsem si označil prvního se kterým hrát nebudu...udělej to samé ...dej takovým pacientum 5 a nehraj s nima...:-)
Veprik 19.12.2003 14:15
Veprik tak s nima nehraj, preci, hraj se mnou, ja to nedelam, treba:-)))
kaje 19.12.2003 14:15
kaje woith: no právě, tady na netu to udělá klíďo a kazí hru...v reálu by si to rozmyslel.
kaje 19.12.2003 14:14
kaje woith: Nevím, asi chyba v programu. Se sčítáním bodovaného liciťáku máš určitě pravdu, jenže, poraď, jak vyeliminovat hazardéry, kteří v každé druhé hře zkouší betla, nenechají tě hrát jiné hry, a ono jim to, samozřejmě, občas vyjde za hafo bodů, takže budou nakonec možná i v plusu ? Je to těžké...
woith 19.12.2003 14:13
woith Tady na netu nehrozí,že by se někdo zalekl zahlásit lepší 100 na holou hlášku..jsou to jen virtuální prachy,ale v reálu už by mu asi vlhly slipy..:-))
Veprik 19.12.2003 14:10
Veprik naopak si myslim, ze pokud se to bude scitat, hazarder si to rozmysli, neb se mu to nevyplati
woith 19.12.2003 14:05
woith Kaje:za co dostal aktér 10 bodů když prohrál sedmu i hru? Asi zřejmě renonc v programu ,ale body a prachy se vždy sčítají ...je to jediná cesta k regulérnosti hraní bodovaného licitáku..
kaje 19.12.2003 14:02
kaje Veprik: ano, máš pravdu, neříkám přece zrušit PB, jen říkám neslučovat je např. pro určování pořadí nebo příslušnosti do extraligy nebo se zákazem hraní apod. s mKč.
Veprik 19.12.2003 13:51
Veprik pokud nechces s takovym hracem hrat, stacilo by, myslim, pridat na hlavni stranku sloupecek s PB a kazdy to pak uvidi, PB prinaseji do hry zajimave a pekne situace a neni kazdy hazarder
kaje 19.12.2003 13:32
kaje Téma PB: Stalo se, asi oprávněně (nezkoumal jsem), že aktér hrál 7, já dal flek na hru, aktér neuhrál hru ani 7, ale já dostal 2 PB a aktér 10 PB. Také jsem se jednou setkal s hráčem, který "šel jen po PB", tím pádem párkrát i nesmyslně licitoval (např. betla na "milion" děr), jen aby byl sám aktérem a tím pak kazil hru.
Z toho důvodu se domnívám, že by nebylo dobré slučovat mKč a PB, protože pak by se v honbě za co nelepším umístěním mohl mariáš zvrhnout v pouhé nesmyslné riskování. Pokud zůstane rozdělení do "výkonnostních skupin", nechť to je hodnoceno jen dle čistých mKč za hru. PB nechť slouží jako bližší informace o kvalitě hráče - pokud hráč je v mKč hluboko v mínusu a má přitom spoustu PB, pak je to hazardér, s kterým nejspíš nemá cenu hrát.
kaje
RADOUR 18.12.2003 20:45
RADOUR konto: 0,00 výhra: 0,00......file tohle se mi objevilo na lište a přitom jsem v měsici + 289 :-((
Wenzel 18.12.2003 13:03
Wenzel Proste proto ze by to zvyhodnovalo hrace kteri hraji mesicne 1000 her a vice a naopak ;-)
Kelle 18.12.2003 12:58
Kelle bylo by dobré vysvětlit proč je to blbost
Wenzel 18.12.2003 7:16
Wenzel Nesouhlasil jsem s timto resenim vcera a nesouhlasim s nim i dnes. JE TO BLBOST !!!!!!! :-))))
Kelle 17.12.2003 14:19
Kelle Systém hodnocení je nespravedlivý. Upřednostňuje hráče s vysokým počtem her. Navrhuji hodnotit podle výhry (prohry) za jednu hru zaokr. na tisíciny. Nezávazá podmínka by bylo 1000her/měsíc. Kdo by je nedosáhl, odpočítala by se mu procentuální alikvóta. Také bych ohodnotil PB ...každých 50bodů=1%. Prosím o vyjádření
Siky 15.12.2003 11:59
Siky PJV (12.12.2003 1:13): Covece, co v tvym prispevku delam ja ?? :-)
YAK 12.12.2003 9:46
YAK Ložený betl na tomto servru je ten, který končí s druhým pichem. Viz Fileprova odpověď na můj podobný dotaz jako váš nevím z kdy.
PJV 12.12.2003 1:12
PJV pro komentare - byla to sehravka 3217. Taky si myslim, ze jsem betla nemel lozeneho, premyslel jsem chvilku o RE...
Po prvnich stychu se siky sloze lozenym stal... Jak je to spravne? Spis panove z zive ligy, prosime o nazor.
Kelle 12.12.2003 1:02
Kelle dal jsem flek na betla - utíkalo mi osm karet-nemohl být ložený. Dal si re s osmou a devítkou (bez sedmy). Na první pich jsem mu dal plonkovou sedmu a zaplatil 21Kč!!! Měl bych zaplatit 12-betl nebyl z ruky lož!
RADOUR 5.12.2003 14:33
RADOUR Co takhle misto 10ha.20 ha.....eura?.....centy..
PJV 4.12.2003 17:16
PJV Dekujeme za ujisteni, ze od ledna to jeste nebude:-)))))
Filepra 4.12.2003 17:14
Filepra Ostrý provoz ExtraLigy plánuju spustit od příštího roku, ale, tak jako už několikrát, může dojít k posunu. Řeším podrobnosti kolem daní.
PaTTrick 1.12.2003 14:58
PaTTrick copak Ti udelal, ze s nim nehrajes?
PJV 1.12.2003 0:20
PJV Dik, ze jsi tak pohotovy:-)) Po tomto vynadani uz mi to jde:-))
PJV 1.12.2003 0:17
PJV Mily Filepro, z neznameho duvodu mi to pise, ze nemam prostredky pro dalsi hru a vykoplo me to z Extraligy. Mas pochvalu!!! Celý týden naspavam na dnesek a ted jsem jen divak. Dekuji predem za projevenou ucast:-)
assa 25.11.2003 12:59
assa Zuja a Wexlák se zachovali jako fér hráči, když jsem se ukliknul a hlásil místo betla durcha - nedali flek - díky za to
JohnMBT 24.11.2003 14:42
JohnMBT Nechavam na zvazeni, zda do celkoveho hodnoceni (poradi) extraligy nezapocitavat i body, tj. prepocitat je kacky. Bylo by to zajimavejsi.
milda 14.11.2003 22:21
milda jooo file, kazis principy kapitalismu a plebs jako ja se prizivuje na tve uslechtilosti...chci platit:)))
mlok 14.11.2003 20:52
mlok Filepro , to už slibuješ od září. Jestli ty vubec někdy začneš? Už ted hraje extra 90% učastníků a smysl mizí. Ale od ledna to ještě skousnem. Dík , ahoj
Filepra 14.11.2003 20:35
Filepra Nestihnu zařídit vybírání příspěvků na extraligu do začátku prosince, takže to o měsíc odložíme, ok?? Alespon se dohraje roční kolo při stejných podmínkách. Jinými slovy zkušební provoz EL pokračuje i v prosinci.
YAK 14.11.2003 10:39
YAK HAD007e: Dyk to už dávno funguje. Klepni na horní liště tabulky na sloupeček PB a máš to. Jen ten vedoucí, kterej se pak objeví, je nějakej divnej....
HAD007 14.11.2003 9:35
HAD007 Nešlo by udělat třídění tabulky podle PB ???
woith 13.11.2003 12:31
woith Regulérní a absolutní pořadí už vidim naprosto zřetelně:-)) při zachování stávajících kolonek na body prachy fleky za sto atd+ jedna která určí absolutní pořádí tím,že se součet bodů a penez vydělí počtem her...oooo jak primitivní.Filepra...pro tebe důvod k zamyšlení ...matematicky a i logicky je to asi nejvhodnější řešení.
Sorry 12.11.2003 10:23
Sorry Neslo by to nejak dopocitat z registru, tam to vidim...
Sorry 12.11.2003 10:23
Sorry To mam teda peska. Poprve tenhle mesic vyhraju, hnedle 80 a nic. Sakrys sakrys :-)
PJV 11.11.2003 19:06
PJV asi si budu na to stezovat v OSN:-)))
Filepra 11.11.2003 19:05
Filepra Už je to ok, ale musím s politováním oznámit, že se dneska od 8 do 19 výsledky nezapočítávaly do ExtraLigy, ale pouze do Základní ligy.
Filepra 11.11.2003 9:20
Filepra Při dnešní ranní aktualizaci se nějak schovaly výsledky extraligy. napravím to večer.
michalch 30.10.2003 18:33
michalch mám takový návrh jestli by se nemohlo začínat až z placenou extraligou od nového roku. Není to blbý začínat poslední měsíc v roce. Tak by se aspoň začínalo s čistým štítem v roce.
tesla 18.10.2003 20:58
tesla Neboj, mildo, ja znam oficialni bodovani uz celkem dobre ;)
milda 18.10.2003 16:41
milda osobne vitam zavedeni PB, ale...nejak mi nesedi pocty, spoluhrac dal na oboji na lepsi, uhral a dostal 4 body, podle me a doufam ze i podle pravidel by to melo byt za 3, naopak ja vyhral re na normalni hru a dostal jsem dva body, mel bych mit 1...atd, navrhuji harmonizovat bodovani zde s oficialnimi pravidly, nekteri hraci, kteri chteji hrat zavodne napriklad tesla:))), by tim mohli byt zmateni:))))
pako 17.10.2003 13:59
pako 128 je blbost melo to byt 80 File asi mas spatnou bodovaci tabulku.
javizu 17.10.2003 13:29
javizu Wauuu!!! 128 PB za tutti na lepsi dve bez strku a trumfu, se vsemi ctyrmi ostrymi ze zbylzch barev...
Filepra 17.10.2003 10:40
Filepra Jo. Abych podrthl fakt, že je to testovací zkušební provoz, zrušil jsem započítávání PB do ligy, pouze se zobrzují po hře.
Rurab 17.10.2003 9:59
Rurab nepripocitalo mi to 24 PB i ked mi to oznamilo (Rurab bartik lada) strkot na 4, zelen zalud
PaTTrick 15.10.2003 14:29
PaTTrick Filepra... pripis prosim Te hraci Bramos z meho uctu MKc 40,-- ... neuveritelnym zpusobem jsem posral lepsi dve sedmy, ktere jsem fleknul .... (mel jsem 4 kopaci)..... :o(
Filepra 15.10.2003 10:16
Filepra Potom začne ostrý provoz, viz ExtraLiga naprovo. Ale nebude to 1.11. ale až 1.12., takže ještě zbývá měsíc a půl. Přeju příjemné testování :-).
RADOUR 8.10.2003 14:50
RADOUR :-)) teda až sssskončí
RADOUR 8.10.2003 14:49
RADOUR Co se stane až zkušební provoz zkončí??
Filepra 8.10.2003 1:45
Filepra Zkušební provoz ExtraLigy bude až do 1.11. - nedaří se mi zařídit vše potřebné. Doufám, že to přežijete. Dále jsem ve zkušebním provozu snížil požadovaný počet her pro vstup na 600.
Filepra 1.10.2003 10:40
Filepra Ještě poznámka: výsledky minulého měsíce EL jsou v archivu.
Filepra 1.10.2003 10:39
Filepra V říjnu pokračuje zkušební provoz EL. Dosavadní provoz odhalil pár chyb (např. na prvních místech aktuálního vyhodnocení EL byly nesmysly) a taky se změnil formát databáze (ta je připravena na počítání PB), proto jsem databázi smazal. V ostrém provozu k mazání samozřejmě docházet nebude. Prosím přihlašte se do EL znova. Dále je na serveru s novou verzí software několik vylepšení, nejlepší je možnost nahrání vlastní fotky, která se ostatním zobrazí v oknu s Podrobnostmi.
skutr 16.9.2003 13:58
skutr děkuji panove za vysvětlení ok
Veprik 16.9.2003 13:00
Veprik rozdil mas v exlize a v lize, coz je pochopitelne, neb se exliga pricita do celkoveho poradi ligy
milda 16.9.2003 12:58
milda jo vole, v extra jsi 15. ...:)))
Veprik 16.9.2003 12:56
Veprik rozdil mas v exlize a v lize, coz je pochopitelne, neb se exliga pricita do celkoveho poradi ligy
milda 16.9.2003 12:33
milda ty skutre, ja se dival jak do archivu tak do "minuly mesic" a v obou pripadech jsi az na 16.miste.)))
Filepra 16.9.2003 11:25
Filepra skutr:
1) vyjadři se přesněji, nerozumím
2) takovýhle "chyby" hlaš radši přes Vzkazy, myslím, že mi nic nehapruje, a ostatní to snad nezajímá
skutr 16.9.2003 5:00
skutr ahoj Filepro prosím tě o nic nejde jen jsem dnes procházel statistiku a v celkovém archivu za srpen jsem 16 místo a v druhé tabulce jsem 15 místo za srpen.ja jen abys vědel že ti někde něco hapruje
Filepra 15.9.2003 9:12
Filepra Django: ok, taky mám ten pocit. Jenže, loterie (a pod.) je speciálně regulovaná, mj. protože to má složitý s daněma. Ona neplatí daně z toho co vybere, ale z toho, minus vyplacené výhry. (Vem si kdyby to tak nebylo: loterie vybere milion, zaplatí z něho daně, a pak ještě bude vyplácet výhry.) Tady je jiný případ, protože já jednou přijaté peníze už nevydám, tj. můžu je hned zdanit. Bylo by fajn, kdyby se na to mohl někdo, kdo má nějaký ten kontakt, zeptat, na živnostenský úřad půjdu, ale bojím se, že tam dostanu nechtěnou odpověd: že to nejde (úřednice si řekne: mariáš? karban? hazard? no tak to ne). Další možnost by byla, že by se nedalo vyhrát, ale jen prohrát (např. pokud by hráč "dosáhl" -150, přikoupil by si dalších 50 do mínusu, takže by mohl do -200, atd. To by podle mě mohlo stačit k udržení motivace. To by snad nebyla loterie, když by se dalo jen prohrát??
Django 15.9.2003 1:17
Django vsadím boty, že na výhry a prohry tedy sázky je specielní zákon a bez povolení to v takovém rozsahu nelze. Jsou na to poměrně přísná pravidlaa povolení se dá získat velmi obtížně. Ale je třeba to zkusit.
samet 14.9.2003 2:24
samet to filepra:ted jsem se dostal k diskusním přízpěvkům a opravdu bych viděl jako první věc zeptat se na živnostenském úřadě.Ale vzhledem k tomu,že tam bývá dost (jako všude na úřadech) blbů,ověřil bych to ještě na finančním a tam se zkusím zeptat já,protože tam mám výbornou referentku,neb když udělám průser,vím vždy přesně za co platím a dost často mě před tím ještě zachrání,tedy když to ještě jde.Dále pokud se rozpustí příjmy do nějakých nákupů něčeho,co souvisí s předmětem podnikání,jsou to daňově uznatelné výdaje a tím pádem dochází velmi často k tomu,že se daně neplatí žádné.S těmi zákony o loterii,to neznám,ale můj zdravý selský rozum mi říká,že to s tím asi nemá nic společného a asi záleží hlavně na tom,jak se tato činnost pojmenuje.Dalo by se to spíš zařadit něco jako zájmový svaz (viz zahrádkáři,myslivci atd).
Seiko 12.9.2003 14:44
Seiko Potvrzuji!
Pokud má někdo stejný problém pomůže označit vše jako přečtené...
Seiko 12.9.2003 11:55
Seiko Kromě diskuze "vylepšování servru" a této mám stejný problém jako samet
Internal Server Error
The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.
Please contact the server administrator, fsefrna@seznam.cz and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.



--------------------------------------------------------------------------------

Apache/1.3.27 Server at marias.webpage.cz Port 80
Filepra 11.9.2003 19:44
Filepra To, že je na to potřeba živnostňák, a že z toho musí odvádět daně je bez debat. Teď jde o to, zjistit, jestli to není "Loterie nebo podobná hra". Asi to udělám tak, že v první fázi udělám jen vstup do EL za poplatky, vyhrávat se nebude, a pokud se zjistí, že to jde, tak by se vyhrávat (a prohrávat) začlo, třeba od začátku listopadu.
Standa 11.9.2003 18:25
Standa A co to nechat stale formou prispevku?Kdo zasle bude tam,myslis ze by to bylo lepsi?Zbavis se dani a nikdo ti nebude moct nic rict.
tesla 11.9.2003 17:55
tesla File nebud mekkej, na to musis jak borci, co vymysleli fintu s LTO ;) My te mame vsichni radi, tak ti poslem z kamaradstvi ty tri petky a nakej marias s tim nema nic spolecnyho.... (Na druhou stranu, nekteri z tehle borcu skoncili v Orliku, ale v nasi spolecnosti bych se toho nebal)
milda 11.9.2003 17:00
milda file, pritelka dela prava, zeptam se, ale nic neslibuju, je teprve ve tretaku...jinak si myslim, ze pokud existuji vyhry, pripomina to casino, cili to odpovida tem zakonum co zminujes...kdyz odstranis vyhry, je otazkou, jestli se stale nejedna o nejaky druh podnikani-zivnosti...coz znamena, jestli nepotrebujes zovnostak atd....
Filepra 11.9.2003 16:20
Filepra samet: to, že budu platit daně je jasná věc, jenže ted mi někdo nasadil brouka do hlavy, že by EL mohla být rovozování
"Loterie nebo jiné podobné hry" ve smyslu zákona 202/1990 a
149/1998. Znění těch zákonů je na

http://194.228.84.39/sbirka/1990/1990.html
http://194.228.84.39/sbirka/1998/1998.html

V okamžiku, kdy by se dalo vyhrát nebo prohrát (byť jen vitruální mKčs), a za výhru si "koupit" nějakou věc jako třeba tričko, nebo balíček karet, mohlo by to do toho zákona spadat, to znamená , že bych musel mít kdovíjaký povolení a to by bylo moc složitý a taky drahý, takže bych z ExtraLigy musel odstranit výhry a prohry, pouze by se platil příspěvek pro vstup.

Rád bych, aby se k tomu vyjádřil někdo, kdo tomu rozumí.
samet 11.9.2003 15:54
samet jinak mam ted problem,ze krome mista,kde ted pisi,me to nechce pustit na zadny diskusni prispevek a stále mi to hlasi error
samet 11.9.2003 15:51
samet Filepra:pokud chces platit nějaké daně a tomu se asi nevyhneš,neboť by tě nějaký nespokojenec mohl bonznout finančnímu úřadu,máš poměrně dost možností.Nejjednodušší je pořídit si živnostenský list na tuto činnost(nevím,ale jaký to je,poradí na živnostenském úřadě,vést jednoduché účetnictví (příjmy - výdaje) nebo daně platit paušální sazbou ve výši od 15% výše z příjmu,z kterého odečteš 25 %.Dále bys mohl založit nějakou společnost(s.r.o.(vklad 200000 Kč nebo a.s. (vklad 1 000 000 Kč,družstvo atd.)Jinak je to na delší povídání.
Grisa 8.9.2003 13:53
Grisa To assa: tak hraj prsi, kdyz chces michat :-)) To je zakladni pravidlo, ze se v mariasi nemicha a kdyz Ti vadi, ze Ti chodi stale stejny tak staci kdyz si je na ruce prerovnas....
assa 8.9.2003 11:37
assa Díky
Filepra 8.9.2003 11:36
Filepra Jenom tak, že se jeden z hráčů odpojí a připojí.
assa 8.9.2003 11:35
assa Jak je mozne, ze dojdou 3* za sebou stejny karty - ale na chlup stejny.Da se udelat to, ze by se daly zamichat karty u stolu ?
YAK 4.9.2003 15:53
YAK Úsměvný, leč dobrý návh, Scorotrone. Taky bych věděl o jednom adeptovi na "klec".
Scorotron 4.9.2003 14:46
Scorotron Filepro a už jsi přemýšlel o té ZOO lize? Bylo by celkem jedno, kolik by dotyčný vydělal a měl odehráno her, ale vím minimálně o třech kandidátech, kteří by si ji zasloužili, neboť jejich se kritika a poznámky při hře na adresu spoluhráčů či soupeřů skládá převážně ze slovíček, která snad ani nejdou slušnému člověku, který si jde s chutí zahrát napsat. Ať se pak spolu tlučou a nadávají si jak chtějí, když budou spolu v kleci, nikomu to vadit nebude..
Standa 4.9.2003 11:24
Standa A co rozdelit tridy podle prumeru za 100 her odehraných?Výše průměru pro určité třídy by samozřejmě byla věcí diskuse.
mates 4.9.2003 8:44
mates Sedmiku, tak s tim razantne nesouhlasim, to by to tu pak vypadalo jak v holubniku. ;o)
Sedmik 4.9.2003 2:59
Sedmik Navrhuji pri prerusenem spojeni po ukoncene licitaci, avsak pred nahlasenim hry hru anulovat. Samohraj casto zahlasi jinou, dost casto neuhratelnou hru betl, durch.
peceo 4.9.2003 1:29
peceo Co se týče tříd nejlepší by bylo aby jich bylo tolik kolik je tu hračů, pak zákonitě nemůže docházek k problémům :-))
YAK 3.9.2003 16:11
YAK Tipnul...
YAK 3.9.2003 16:10
YAK Typnul bych to na 4,2 promile....
wiqet 3.9.2003 15:01
wiqet můj názor je ten že přesně jak psali někteří budou fšecy posratí ještě víc. A na moju obhajobu jen , že jsem v níbusu často protože nejsu posranej a nelicituju a nerhlásím už ložené hry i bez talunu jako dost lidí a taky si myslím že se hodně změní až se bude hrát doopravdy o peníze tak se záškdonit už nebude naopak budou víc srát v síni. takže bych počkal co co udělá a ty skupiny bych nedělal. ,,,P.S. máš co dodat Mildo ? wiqet
milda 3.9.2003 12:30
milda nemyslim si, ze by rozdeleni na tridy byla blbost, vytvari to motivaci pro vsechny, eliminuje zaskodniky.pokud nekdo chce hrat s kamosema-jen pro radost, navrhuji umoznit mit dva nicky napr. milda a milda1, prvni pro "soutezeni" druhy pro "srandu"...
k vlastnimu navrhu. nemyslim si, ze je nutne, aby do nizsi tridy a obracene museli jit jen ti s minusem..tesla rozvijel ruzne kombinace: muze se i stat, ze v plusu bude velmi malo lidi a naopak v druhe tride mnoho, cimz se stane, ze pocty hracu v ruznych tridach mohou velice kolisat..
osobne navrhuji, aby existovaly, rekneme, tri tridy po 150 az 200 lidech, a po konci soutezniho mesice by 50 lidi z kazde tridy slo dolu, respektive nahoru.jako v normalnich ligovych soutezich jak je zname ve sportu...
samotna kvalifikace pro tridy muze mit ruzne i kombinovane podoby, 1. 14 dni v mesici, nasazeni podle celorocniho nebo celkoveho umisteni, divoke karty, pro ty, kteri hraji malo a le je konsensus, ze jsou dobri atd. v samotne lize by uz ale meli vsichni stejne podminky...
autor:milda
PaTTrick 3.9.2003 10:52
PaTTrick podle me at to dopadne jak to dopadne, tak by melo platit, ze clovek z vyssi ligy muze pri svem zajmu hrat s lidmi z nizsi ligy, aby bylo pripadne zachovano to co pise Petr, tj. kdyz chtej hrat dva kamaradi nebo lidi co se znaj... (btw. neni to to samy kamarad=lidi co se znaj?), a taky pro pripad, ze tu bude malo lidi, tak aby se mohlo hrat.
Petr 3.9.2003 9:18
Petr Já toho do diskusí moc nepíšu, ale tenhle nápad s třídama je podle mě blbost. Hrajeme tu snad pro radost ze hry a ne proto aby se každej strachoval, že někam spadne a nebude si moc zahrát s kámošema, se kterejma hraje rád a oni s ním, jenom proto že jsou v jiné třídě. At si každej hraje s kým chce, pokud s ním ten či onen chce hrát.
Django 2.9.2003 22:45
Django samec opravdu jsi mě rozesmál. To je typickej švejkovskej českej humor kterej já miluji. Já navrhuji ulevu při nemoci, ulevu invalidum a dětem. A ted vážně obávám se Gamblere, že je to poměrně složitý a člověk misto toho aby hrál si pořádně bude rozmejšlet má-li risknout či ne, aby kvuli risku nespadl do nižší třídy. Navíc neustále bude sledovat své konto a ta pravá mariášová zábava se vypaří.Hraji pro radost, spoluhráče si dokáži vybrat a na žebříček se dívám většinou až po hře. Možná, že ty nebo někdo jiný vymyslí něco jednoduššího. Nejjednodušší je nehrát s těmi, kteří to neumějí.
Samec 2.9.2003 22:19
Samec Tohle všechno číst je teda fuška, souhlasím se vším a ještě navrhuju ligu populnoční, která by tolerovala cca 3-4 promile...
kraska 2.9.2003 18:55
kraska A do jaké třídy se řadíš Ty Skutře?:-)))
skutr 2.9.2003 18:52
skutr ja plně souhlasím s Gamblerem aby se udělalo více tříd.Nejsou všichni takovy aby mohly hrát rovnou EX
tesla 2.9.2003 18:35
tesla Nez jsem dopsal tento text prisla podobna uvaha od gringa, tak se omlouvam jestli to vidite podruhe ;) Na druhou stranu, kdyz uz se s tim pisu ;) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Mimochodem (uz jsem to tady kdysi pripominal) stredni hodnota hry je nula. Pokud tedy budes hrat jen ve sve 1. tride, zakonite z ni budou mizet hraci! Ano, celkovej objem penez v 1. tride bude soucet vsech kladnych kont hracu po 150 hrach. Dalsi hrani uz bude pouze prerozdelovani (to je sice i normalne, ale normalne prerozdeluje 1000 lidi). V limite dostavame par hracu, kteri jsou ve tride sami. Schvalne si predstavte to psycho, kdyby po 150 hrach proslo 100 hracu a kazdej na konte 0.20h. Ve tride mame teda 20,- mKcs. Jak dlouho myslite, ze vydrzi s celkovou sumou 20? Po 160 hrach budou ve tride 2 hraci, jeden na konte 17,- druhej 3,- a konec. Jo tohle je trochu pritazeny, ted realne. Podle meho rychleho odhadu (pripoustim drsne chyby, zkuste to nekdo spocitat) bude v 1. tride po 150 hrach asi 6000,- mKcs. S touhle celkovou sumou v 1. tride ocekavam ke konci mesice asi 15 hracu, kteri budou mit pravo hrat 1. tridu. Celkem masakr se sejit, ne? Samozrejme tento model narazi na problem, ze tezko zbyde 15 hracu, kdyz se ani poslednich 20 nesejde k obehrani (a vyrazeni) tech 5. Da se rict, ze existuje rovnovazny bod (Doba kdy jeste nebude konec mesice, ale uz bude velmi obtizne najit nekoho z prvni tridy online). Je tedy nutne povolit kontakt mezi tridami (ne jen trenink, protoze prece jenom chci hrat o naky virtualni chechtaky). Potom tady vznikne zajimava role takzvanych nosicu. Takovej nosic vypadne z 1. tridy, ve druhe si vyhraje prachy zpet a pujde je odevzdat do prvni... Timto zpusobem obohati 1. tridu, kde nasledne bude dost penez pro vic hracu. Pokud nepovolite zpetny postup, bude tu jina zajimava role. Hrac z 1. tridy si skakne na pastvu do nizsich trid, jinak by z 1. tridy vypadnul ;)
Standa 2.9.2003 16:12
Standa G,velmi zajímavá myšlenka
Gambler 2.9.2003 16:07
Gambler Pratele dekuji za ohlas na muj nedokonaly navrh z 1/9/03 na zkvalitneni Extraligou slibovane ~~8220;zaručeně kvalitní hry~~8221; . Vetsina lidi se vyjadrila z podelanyho hlediska, neco jako: "co kdyz budu mit smulu, 150 her a minus korunka a najednou jsem v druhe lize". Na to rikam: NO A CO? Za tu dobu co hraju bych tam taky spad, aspon ve 3 nebo 4 kolech, no a co? Jeden velmi dobry hrac to vidi takhle: ~~8220;'tridy' hrace bych doporucil 3 s tim, ze prvni trida muze hrat marias se sazbou max. 50 hal, druha se sazbou max. 20 hal a treti se sazbou max 10 hal. Patricne bych upravil i zaporne limity dle danych trid. (prohrat 150 Kc v padesatnikovem neni az tak velky problem). - neomezoval bych zpetny postup do vyssi tridy - postup by byl podminen tim, ze se dotycnemu podari _se hraci ve sve tride_ uhrat +150 Kc v treti tride, 300 Kc v tride druhe~~8220;. Co vy na to??? Vsichni dohromady urcite vymyslime ze budou~~8221;zaručeně kvalitní hry~~8221;!!! GOOD LUCK!!!
Pitr 2.9.2003 12:51
Pitr Jak změnit základ u her? Omylem jsem při přihlášení do extraligy asi zvolil 10h základ. Chtěl bych to změnit na 20.
Pitr 2.9.2003 12:49
Pitr Jak změnit základ u her? Omylem jsem při přihlášení do extraligy asi zvolil 10h základ. Chtěl bych to změnit na 20.
aliasB 2.9.2003 4:25
aliasB Než jsemtodopsal byl jsem odpojen.Takže podpis AliasB
odpojený')>odpojený 2.9.2003 4:23
odpojený Nedá mi to něconenapsat.V úvodu musím souhlasit s Djangem a i se Sametem.S oběma jsem hrál,takže mě taky znají.
Dnešek bylpro mě a pro Pacínka klasickým příkladem.Kdyby nám nešlo o hru a dobré sehrávky,tak Pac.po 20 hrách,kdy mu padly3x2x7 a nějaké sto a durchy,odešel a hrál za chvíli někde jinde.Já bych měl -70 a byl bych vlastně mimo.Hráli jsme spolu dál,a já mu to postupně vrátil,azas by byl on mimo.Někdy to tak prostě je,anení to ani PZD,ani nesmyslným hraním.Vzpomínám i na jiné,kteří vyhráli ligu v měsíci celkově,ale když jim nešla karta,prohráli se mnou za večer 80.-vzpomínáš Vepříku???A naopak já zase jindy s Petrik48 60.A těch příkladů má určitě každý dost.
samet 2.9.2003 1:25
samet Tak ted jsem si to gamblere precetl,ale bohuzel to neni dobra myslenka,protoze kdyz nejde karta nic s tim nenadelas.Vminulem mesici hned na zacatku proti me hrali asi 15x 2x7,ktery byly jen 2x prohrany.Na 98 her jsem byl 128 v minusu a filepra mi pohrozil pozastavenim uctu.Potom jsem to trochu srovnal,ale pri tech 150 hrach jsem byl v dost udesnym minusu.Myslenka je to zajimava,ale myslim si,ze ten pocet her by mel byt minimalne 1000 a mozna by bylo zajimavejsi to resit bodovym systemem,ktery bohuzel neznam,ale jak to obcas sleduji,byva spravedlivejsi,protoze oceni vice riskantni hru,kterou vyhrajes.
Django 2.9.2003 1:20
Django ještě dodatek i u nás v hosopdě jsou hráči milí a nemilí. Ale když chybí třetí do mariáše tak to je největší pohroma co znám. V pozdních hodinách když mám chut hraji tady prakticky s kýmkoliv i když má čas třeba 11 sec. a hraje za 0.10Kč.
Django 2.9.2003 1:12
Django taky sleduji že RE tady začíná být rarita.DOnebe to si dovolí jenom samohraj s automatem. U nás v hospodě flekujem mnohem víc. Už jsem o tom psal, ale přizdisráčství tady bohužel vítězí. Někteří hráči skoro nic než loženého betla nehrají. Přesto si lze vybrat a zahrát si dobře. Na jedné straně jsem rád , že si mohu zahrát kdykoliv na druhé jsem na sebe nasranej, že tady proflákám tolik času.
samet 2.9.2003 0:43
samet musim te ted teslo pochvalit,protoze to byl spravnej krovák na tuto diskusi.Jiz znam tez spoustu hracu,s kterymi pujdu hrat kdykoliv a jine,kteri jsou PZS(pro ty co to neznaj - pri zdi sraci) a to je potom silena nuda.At jsem bit,jen kdyz se peru.
tesla 1.9.2003 22:43
tesla polop, to chci videt jak sezenes hrace, kdyz tu budou 4 tridy ;) Gambler, je tu dost hracu, kteri hrajou hodne dobre, presto jsou v minusu. Proste proto, ze treba trenujou sehravku her, za ktere pak v lize dostanou premiove body za riskantni hry. Nebo jen hlasi riskantnejsi hry pro chut. Takovi hraci maji skvelou sehravku v obrane (a to ti asi jde, aby ses s nima nevztekal v obrane) i v utoku. Proste spickove hrace, kteri riskuji (ale sehravku maji vynikajici) tvoje tridy neoddeli od dementu co hlasi jen lozaky, ktere stejne proserou podobne dementni sehravkou. A dement v obrane to je mor. Jak uz rikal Dragon, uplne nejlepsi je hrat s lidma, ktery znas, at maj jakekoliv skore. S tema co neznas, das par her a uz je znas ;)
polop 1.9.2003 12:39
polop teslonemas pravdu, v noci neni problem sehnat hrace, mam to vyzkouseny :-)
tesla 1.9.2003 12:28
tesla Gamblere, Gamblere. Zrovna ty, ktery mas jiny cas, tedy hodi se ti hrat, kdyz tu je celkem malo lidi, budes mit asi problemek sehnat 2 ke stolu ve sve tride, ne?
Gambler 1.9.2003 6:39
Gambler Pratele rek bych ze Extraliga slibujici zaručeně kvalitní hru 1-2 halirovou sazbou nic neresi - jsme v ni skoro vsichni a jsme zas tam kde jsme byli. Nic proti mirnym poplatkum, a naparil bych pokuty za hruby chyby a krivou licitaci! NAVRH: Sehrat 150 her bez diskriminace, jedina podminka zaplaceny poplatek. Kdo je po uhrani 150 her (nebo v minus 150 kc i za mene her) v minus pada do 2he ligy a do konce mesice si v 1ni neskrtne. Kdo je po uhrani 200 her v 2he lize v minus pada do 3ti, kdo je po uhrani 300 her ve 3ti lize v minus pada do 4te. Mene nez 150 her nehodnotit. Vsichni hraji ve sve tride dokud jsou v plus a trenuji v nizsich tridach s kymkoliv, avsak bez moznosti se vyskrabat do vyssi (ci spadnout do nizsi tridy nejsou-li u stolu vsichni stejna trida) az do konce mesice. Pro orientaci menit barvu nicku dle tridy. Pranyrovat podfukare s 2 a vice nicky. Pri bonzovani vzdy ulozit hru ke kontrole. Neni to zdaleka perfektni model, ale znamenal by spravedlivejsi umisteni dobrych hracu kteri nesehravaji tisice her za mesic. Urcite to tu nekdo casem vymysli lip. Nez to vymyslite: PROSIM podporte, vylepsete nebo zkritizujte muj navrh. Chcete o nem hlasovat? Kdo se boji sere v sini. GOOD LUCK!!!
joop 31.8.2003 12:57
joop Zdravim vsechny extraligisty... Mozna to vyzni trochu ukrivdene, ale nynejsi stav na EX neni tak uplne idealni...
Bohuzel jsem jeste nebyl prihlasen na server, kdyz se ex rozjizdela a pro me tedy plati pravidlo o odehrani 1000 her, nez se vubec budu smet prihlasit. Mozna si tvurce vyberove ligy neuvedomil, ze je pomerne dost obtizne tento pocet her odehrat, kdyz (a tomu se neni proc divit) hracum ex normalni liga nevoni a 90% hracu jsou extraligisti.
Je dost odrazujici, kdyz jsou volna mista blokovana pro ex a prestoze tedy neni hrana zadna liga, nemam si moznost prisednout nebo kdyz od stolu prechazi hraci jinam.
Je mozne to nejak vyresit? (treba pls dat status ex i kdyz ten pocet jeste nemam?) Verim, ze nehraju tak spatne abych to ostatnim kazil...
Dik...
assa 25.8.2003 14:49
assa Díky za odpověd - vse ostatní je OK jen mě zajímala hlášená sedma, která je v závěru tichá - dík
tesla 25.8.2003 14:48
tesla Ja jsem taky byl u toho, kdy akter hral 2x7 s kilem a ve vysledku jsem se docetl "ticha sedma"... Nicmene ucet byl v poradku ;)
Grisa 25.8.2003 14:44
Grisa To assa: Zrejme mas na mysli 2x7 + 100. Myslis-li to tak aby se ti k sedmam ktere maji danou pevnou sazbu zapocitalo krome kila jeste hlasena sedma, pak to chyba neni, ta se nezapocitava - od toho je hra dve sedmy :-)) pokud to spatne spocitalo treba kilo nebo nezapocetlo 4 ci 8 (8 ci 16) za dvojky pak to v poradku neni. Hlavne nastane-li takova situace, ukladejte ty sehravky at je mozne se bavit o konkretnim pripadu.
woith 21.8.2003 22:46
woith Děkuji Sarah za podporu..Máš u mne kořalku:-)
assa 20.8.2003 17:33
assa Hraji 107 + 7 a nezapočítá mi to hlášenou sedmu - je to možné ? je tady chyba nebo je to OK . Dík Assa
Sarah 20.8.2003 17:10
Sarah No pánové,vidím,že jste se rozjeli opravdu pěkně,to tu pár dní nejsem a nestačím se divit :-)). Ale Samče,stojím v téhle problematice za Woithem,možná i proto,že jsem ty hry poznala na vlastní oči a i když asi také nejsem mariášová hvězda,některé kousky mne dostaly. Ale pro utužení vztahů to myslím byla dobrá chalupa.
woith 17.8.2003 7:02
woith To Wenzel: o tech kackách už jsem ani nechtěl mluvit:-))
Wenzel 14.8.2003 8:55
Wenzel Hlavne tech kacaku co moh' zatim vyhrat nad Wenzelem :o))))
woith 14.8.2003 8:52
woith To Absolut: Práci už mám ,ale moc tam toho nenahraju...to já si radši počkám za rok s tebou v reálu.Hlavně si příště vem pořádný auto:-)) víš co jsem za tu dobu co jsem pro tebe jel moh vypít piv??:-)) Tak salut
ABSOLUT 13.8.2003 14:50
ABSOLUT Jo pánové příshtí rok se jistě uvidíme už pracuji na členských kartách.Musim přiznat ,že mariásh hraji dva roky a když jsem viděl ten mazec u Sarah tak se mám sakra jeshtě co učit.Doufám,že jsem tam nikoho nemasral a když jo ..jeho problem :-)) ,To co se děje tady skutečně neodpovída reálu.Woith věřim,že si najdesh jinou a lepshí práci kde se zas připojish.Tak Salut a mariaší zdar
woith 13.8.2003 9:52
woith To Standa: To ja radsši když jsou okna zavřená ....táhne mi potom na záda..a jsem už starší člověk:-))
Standa 13.8.2003 9:26
Standa To samec:pokud clovek v praci stiha zadanou pracia najde si chvilku a kdyz k ty praci potrebuje internet je jedno kolik oken si otevre.
woith 13.8.2003 6:53
woith Polopku to mne těší a doufám ,že až se za rok doufám uvidíme ,tak už mne vykostíš:-) a že si dáme opět pár kořalek...ty myslím k mariáši taky patří ,protože to je hospodská hra... To Samec: Taky děkuju za podporu...myslím,že kdyby jsme měli možnost si spolu zahrát v reálu,tak už by tě snad averze na mne přešla...A ještě si neodpustím...k tomu ,že hraju pouze za ,,krakonošovo,, je jen tím,že doma PC nemám a i kdybych ho měl ,tak si radši zajdu do hospody ,protože tam je to o 100% lepší ....Hezký den...
Samec 12.8.2003 23:23
Samec I když proti woithovi mám malou averzi, nicméně některé jeho myšlenky by se daly přežít ! Jen musím bohužel přiznat, že hraju od začátku za svoje !!! ( a mariáš mi stojí měsíčně přes 3 tisíce, ) nikdy jsem si nestěžoval. Takže spoluhráči, kteří hrají za "krakonošovo", by měli být v klidu, aby je zaměstnavatel nevyhodil (já bych to udělal ihned) a spíš se snažit na jiném poli...
Standa 12.8.2003 15:41
Standa Jo koukam do diskuze,ja teda pri zdi hrat nebudu a klidne dvojky na 4 strkaci reknu,tak neco prohraju,proste smula,nekdy to vyjde nekdy ne,jo Filepro co ten bodovanej marias,nebylo by to o dost zajimavejsi?
Wenzel 12.8.2003 15:39
Wenzel Brněnský drak by nám měl poslat nějaké pivní soudky za to že jsme mu vypěstovali mariášově závislou posilu :o))))
Standa 12.8.2003 15:36
Standa zaselo se semínko bodovaného mariáše a bují v květ,jsem potěšen:-))))
polop 12.8.2003 15:31
polop souhlasim s woithem, sam jsem si overil, ze o mariasi toho moc nevim, a ze budu muset zacit jezdit na nejake turnaje a hlavne sehnat nejake hrace, kteri budou hrat na body. Hra dostava uplne jine dimenze a je zajimavejsi.
woith 12.8.2003 7:00
woith Můžu vás ujistit že žebříček zde na serveru vypovídá bohužel jen část hráčových kvalit.....měl jsem konečně možnost hrál s více hráči najdenou a svou domněnku o tom že pořadí v žebříčku není vždy to nejdůležitější jsem si dokonale potvrdil.Doufám,že se ke mě ještě někdo připojí a můj názor podpoří.Já osobně bych o extraligu moc stál ,ale bohužel měním zaměstnání a jinak přístup na net nemám,takže se tu zřejmě z mé neučasti mnoha hráčům uleví ...ale stačilo mi,když jsem si asi po týdnu přečetl příspěvky ...a byl jsem mile:-))) překvapen...kdyby se tu hrál fotbal ,tak myslím,že už by jsme hráli na hřišti ve tvaru trojůhelníku ....a možná by si někdo ještě sám pro sebe vymyslel svá vlastní pravidla a při počtu hráčů na serveru by to byla asi dost honička si zapamatovat cirka 500 různých variant...jestli do toho můžu kecat,tak si to zkuste radši zahrát naživo a potom teprve komentujte ....Jistě,že ne všechny příspěvky považuji za vrcholy totální demence ,ale musím se omluvit ,protože to co jsem si tu přečetl mne v žádném případě nemůže nechat klidným....jen doufám ,že po mě zase Scorotron nevystartuje:-))) Všem ,kteří ví o čem píšu a co jsem chtěl říct,přeji pevné nervy při hrách s rádoby hráči......já sám se za žádného hráče nepovažuji ,ale myslím,že by těm chytrákům stačil jeden poločas na lize a dostali by se do reality.....krásný den..
Filepra 7.8.2003 17:12
Filepra Hráči na vrcholu žebříčku vyhrají za měsíc až 1000 mKčs, takže by teoreticky mělo být možné takovou částku i prohrát. Ale to je zase moc, uvažuju, že nechám maximální prohru za měsíc mezi 500 a 800 mKčs. Hranice maximální průměrné prohry 10 mKčs na 10 her každopádně zůstane.
Scorotron 7.8.2003 16:51
Scorotron Hrál jsem s Matexem skoro 3 hodiny a mohu zodpovědně prohlásit, že neudělal ANI JEDNU hrubou chybu a přesto prohrál přes 100 Kč. Několikrát jsem spolu s ním platil 2x7 a většinou jsem to s ním měl tak rozložený, že to nešlo zabít. To samý se stalo tento měsíc i mě, proto jsem taky v mínusu a tento měsíc se mohu s umístěním v první padesátce asi rozloučit.. To se může stát naprosto každému, i Tobě Django.. Matex je fakt naprosto v pohodě..
matex 7.8.2003 7:39
matex Django, az budes mit smulu jako ja a dostanes se do solidniho minusu diky lozenym hram souperu, tak si popovidame ;o) Nerikam ze hraju super, ale minimalne o 500,- penez jsem prisel diky lozenym hram.
Django 7.8.2003 2:59
Django souhlasím s těmi, kteří doporučují limit.Hráči jako zrovna matex by v lize hrát neměli vubec. Hrál jsem s ním a vím co říkám. Slušnejm hráčum je žinantní se odpojit a proto chvíli trpí než se na něco vymluví. Matex opravdu nehraj extra ale ani ligu. Nejdřív se to nauč se strojem.Prohrát za pár dní přes 500.- to je teda síla.
matex 4.8.2003 15:10
matex Navrhoval bych, neodstavovat ucet, ale dejme tomu pri dosazeni hranice -300,- Kc zbavit hrace statusu extraligy a nechat jej hrat treba jen v lize. Pokud by se dostal na castku 0,- Kc, opet by byl status Extraligy pridelen.
Siky 4.8.2003 11:36
Siky Mozna esli by neslo nekery hrace z extraligy vyradit v zavislosti na jejich financnim vysledku, pac kdyz ma nekdo v pulce mesice minus 500,-, tak to podle me svedci o tom, ze na to nema. A stejne tak by zase na jeho misto mohly postoupit nejlepci z ligy.
ABSOLUT 2.8.2003 17:00
ABSOLUT S těma 2x7 to je dobře aspon si kazdej rozmyslí co hrat.Je to tu rozrostlí trend hrat s ložen trumfem a 4.Každýmu dam takovej flek ,že si to příshtě rozmyslí,to slibuji jako že si ABSOLUT říkám.
Meph 2.8.2003 14:33
Meph jakmile ale zacnes hrat o penize, bude se hrat vice pri zdi - zadny 2x7 na 4 kopaci atd. Leda ze by se zlevnily sumy za (podle me predrazeny 2x7)
Filepra 2.8.2003 3:26
Filepra No například příspěvkama - když když to někdo neumí, tak si snad nebude dávat práci s tím, aby posílal peníze (a taky by je mohl prohrát).
Meph 2.8.2003 2:29
Meph ja si myslim, ze exliga se uz trochu miji ucinkem - narazil jsem na par hracu co maji 1000 her ale stejne hrajou hrozne ! Nevim jk to vyresit ale tolik her uz ma kde kdo... :-(
assa 1.8.2003 12:59
assa Měl bych jeden návrh a to v ex lize. Jde oto, že po delším hraní se karty opakují a je třeba i 10 her, které se opakují t.j. sedma - flek na hru a konec. Návrh je dát do Fce zamíchání karet bez toho, že se všichni odpojí a opět připojí. Díky assa
ABSOLUT 31.7.2003 17:45
ABSOLUT A uhrat těch 1000 her :-)))
milda 31.7.2003 17:45
milda no johanko, muzes podplatit filepru...to je takova podminka, s tim nic nenadelas...
Johanko 31.7.2003 17:43
Johanko Chcem hrat extra ligu ako sa tam dostanem okrem 1000 her?
tesla 23.7.2003 11:13
tesla Vzhledem k tomu, ze stredni hodnota hry je nula, tak kdyz hrajou tri nejlepsi na svete, podle tveho minimalne jeden do exligy nepatri. Timhle zpusobem by se clenstvi prelevalo skoro random.
santa 23.7.2003 9:58
santa Navrhoval bych pro extraligu maximálne 150 hráčů. Po měsíci by z ní sestupovali hráči s mínusovým kontem
a byli by doplněni o nejlepší hráče ligy.
Samec 15.7.2003 23:50
Samec Děkuji i za kamaráda !!!!
Filepra 15.7.2003 13:50
Filepra Ono to nebylo kvuli hazardování, ale mojí chybou, po přechodu na 20h jsem nezdvojnásobil maximální přípustnou měsíční prohru, už jsem to napravil, takže OLDDOG bude zase moct hrát.
Samec 14.7.2003 23:17
Samec A ted mi doslo, že Ti Filepra asi pozastavil účet, protože jsi hazardoval !!! Já bych se za Tebe přimluvil, v tomto případě snad není nutné "staré kusy" posílat do zástupu hostů !!!!
Samec 14.7.2003 23:13
Samec OLDDOG, kamaráde, jestli je to ohlas na možnost zvýšení v některých případech EL na max,. korunovou hru, tak si o tom můžem pohovořit, jinak Tvůj příspěvek nechápu...
OLDDOG 12.7.2003 4:18
OLDDOG hrat jako host odmitam,mejte se hezky
Liskar 10.7.2003 15:35
Liskar Tesla: jeste ze tech temat tu je tak malo. cist to padesatkrat, asi bych penil... :-(
Samec 9.7.2003 0:22
Samec Připomenu: Hrajeme stejně o virtuální peníze, takže pokud budou po prázdninách zrušeny halíře, budeme se muset přeškolit na korunovej, popř. v hospodě se "stropem". Proto bych ho jako jednu z možností navrhl i v EL, elitní soutěží... Zvykneme si na podzimní reál dříve alespon virtuálně...
Samec 8.7.2003 23:14
Samec Euro bych taky neřešil, ale tady souhlasím s Aleshem, že základy EL by měl být více variabilní, a taky pokud je EL pro všechny, pak dost dobře nechápu smysl. To by asi stačilo převést normální ligu na 0,20 hal a zase hrají všichni stejnou soutěž s vyšším kreditem. Jako sportovec jsem si vždycky myslel, že EL je první liga pro nejlepší a mělo by se tam nějakým zpusobem probojovávat (zpusob je na referendu). Ale jinak trvám na puvodním příspěvku z minulého týdne !!!
milda 7.7.2003 12:30
milda no euro, to si jeste pockame, tak 7 let nejmin, to bych jeste ani neresil:))))
Filepra 7.7.2003 12:28
Filepra Já jsem to zamýšlel tak, že nejvyšší základ v EL bude 20h, takže ten rozdíl nebude tak velký, a zápis do jedné tabulky smysl mít bude. Počítám, že v EL bude většina her hrána se základem 20h, takže 2 hladiny: Základní liga a dvojnásobná EL.

Až zavedou euro, já osobně budu v hospě nejspíš hrát se základem 1 cent = 30h.
surga 7.7.2003 11:40
surga Súhlas s PJV.Hrat sa moze aky chce,len to prepocitat a do tabuliek zarátavať rovnaký základ,lebo potom su tabulky skreslene.Aj tak by bolo treba vymyslieť iné kritéria na hodnotenie.Terajšie ve~mi ovplyvňuje počet odohraných hier.
Alesh 7.7.2003 11:37
Alesh nesouhlasim, at si kazdej hraje za zaklad jakej mu vyhovuje, ale zas to nesmi byt nejaka silenost, jako treba 10,-. Myslim si, ze zaklady 10h, 20h, 50h, event. 1Kc jsou postacujici a vyhovujici.
polop 7.7.2003 7:57
polop Souhlasim s PJV
martan1 7.7.2003 0:21
martan1 Souhlas s PJV a vzniká ještě těžší hodnocení(nerovnostzákladu),které je i tak málo vypovídající i když duležité.
Kubik 7.7.2003 0:19
Kubik 8364 = znak pro Euro :-)
Kubik 7.7.2003 0:18
Kubik to Samec:
Moc nesouhlasim s tvým názorem, protože si myslím, že:
1) v reálu u stolu hrát korunový (dokonce snad i 50 h) mariáš ztrácí svým způsobem kouzlo, jelikož je to strašně drahý a tak se více her skládá, padá méně fleků a tím pádem upadá i atraktivita hry. A to že po prázdninách ruší 10níky a 20níky není dle mě pádný argument protože si je mariášníci buď uchovají a nebo už si to někteří dávno píší a účtují až po poslední hře a taky a to je ad absurdum, po vstupu do unie by se měl hrát 1 ~~8364; mariáš?

to Filepra:
2) souhlasím s PJV, že by tady na serveru měl být společný základ pro všechny, ať pro hráče extraligy nebo základní ligy, protože potom srovnávání obou těchto lig a započítávání do obou tabulek ztrácí smysl a to hlavně pro hráče základní ligy, kteří už se z jakéhokoliv důvodu nebudou chtít zúčastnit ExL.

Kubik
PJV 6.7.2003 23:41
PJV Já bych doporučoval, aby herní základ byla JEDINÁ hodnota, a je celkem jedno jaká to bude, asi klidně ta koruna jako naživo. Je-li možno si ze základů volit, jsou kolem toho jen zbytečné špekulace, které mají málo společného s podstatou mariáše!
Samec 6.7.2003 23:27
Samec FILEPRO, jeden super návrh:Přimlouvám se, aby v nastavení WxtraLigy se dala hrát korunová hra. Účastnit by se mohli pouze hráči kategorií a) a b), čímž by začátečníci hráli na serveru častěji, aby se tam dostali. A pak po prázdninách halíře stejně ruší, tak bychom si mohli zvykat nanečisto. Hrál jsem teď po 2 dny 20 hal, a je to podstatně zajímavější !!! Zase když nebudou mít přístup úplní začátečníci, nikdo by si teoreticky nemohl nahnat kredit na sponzorech !! Zajímaly by mne i názory ostatních !!!
Filepra 5.7.2003 18:36
Filepra Nainstaloval jsem novou verzi ExtraLigy, dosavadní výsledky jsem smazal, je jiný formát databáze. Pokud jste tenhle měsíc už do EL vstoupili, je potřeba to udělat ještě jednou. Všichni v EL budou už moct hrát se základem 20h.

Přibylo vyhodnocení, nakonec jsem udělal řešení 2), tj. obě ligy se hodnotí zvlášt, ale hráči EL vždy hrají i v základní lize.

Další věc je automatické ukládání všech sehrávek ExtraLigy.
Každá sehrávka bude na serveru uložena po 24h. Po tuto dobu je možné sehrávky prohlížet (v Registru) a případně uložit do Uložených sehrávek. Všechny sehrávky EL jsou tedy pod kontrolou.
javizu 4.7.2003 14:57
javizu pripadam si trosku jako malomocnej, filepro, protoze kdyz si chci zahrat extra, tak po mne souperi temer vzdy chteji dvacetnikovou hru. ta mne nejde nastavit, takze jsem obvykle velmi nevitany.... :-(( ach jo...
javizu 4.7.2003 14:57
javizu pripadam si trosku jako malomocnej, filepro, protoze kdyz si chci zahrat extra, tak po mne souperi temer vzdy chteji dvacetnikovou hru. ta mne nejde nastavit, takze jsem obvykle velmi nevitany.... :-(( ach jo...
Filepra 3.7.2003 0:00
Filepra Jasanek: viz Otázky a odpovědi

ExtraLigu dál vylepšuju podle vašich nápadů, přidělávám vyhodnocovací tabulky, neboli řešení 2), do kterého se mi nechtělo, protože to je moc práce :-).
Pravděpodobně v sobotu sem dám novou verzi a při tom budu muset vymazat dosavadní výsledky ExtraLigy.
Jasanek 2.7.2003 15:52
Jasanek Měl bych jeden dotaz: Nejde mi v základu pro počítání Ex nastavit 20hal pouze 5 a 10. 20hal ani nemám v nabídce. Jak si mám nastavit základ 20hal. Díky Jasánek
martan1 1.7.2003 21:19
martan1 teslo to vím ale mám na mysli měsíc
Veprik 1.7.2003 18:41
Veprik Zda se mi, ze teprve ted mi dochazi smysl vsech zmen a tvych navrhu, Filepro, (prestoze jsem tve navody studoval peclive:-))) a proto se omlouvam za sve navrhy ohledne tabulek a oddeleneho pocitani, beru zpet. Ty statisticke si presto dovolim myslet dal, je li to technicky mozne, coz nevim, jsa muzikantem... A hluboce se sklanim pred tvym dilem!!!
tesla 1.7.2003 18:30
tesla Co myslis ze je vyhra za 10?
martan1 1.7.2003 5:59
martan1 Myslím si že zajímavá statistika by byla vyhra vydělená počtem her jinak souhlas s aliasB
aliasB 1.7.2003 3:37
aliasB Byl bych pro 1.Jakmile nebudeme hodnoceni v obou ligách,stanouse pro EXLH ti ostatní "hosty" ,a to asi není to pravé ořechové,co bys chtěl,ale nejen ty.Dělat z toho úplnou elitu,to naštěstí neprošlo ani ve fotbale a jinde.
Každý,kdo tu hraje déle,ví ,že okamžité pořadí a počet her neplatí 100% ....a neříká vše.
Filepra 30.6.2003 17:03
Filepra Jenom aby to nevedlo ke konci základní ligy, rád bych, aby se dál hrála - aby se dalo hrát i zadarmo.
polop 30.6.2003 16:53
polop bral bych 3
milda 30.6.2003 15:15
milda me za 3 vyhovuje, 1 vubec...
Filepra 30.6.2003 14:48
Filepra Pří přemítání o vyhodnocovací tabulce ExtraLigy jsem našel 3 možnosti:
1) jak jsem navrhl, tj. tabulka ExtraLigy není, přidělal bych jen jednoduchou tabulku s aktuálním pořadím ExtaLigy
2) tabulka pro tento měsíc, minulý měsíc, celkově atd. zvlášt pro obě ligy
3) hráči by se účastnili pouze jedné z lig, hráč by byl vyhodnocen jen v jedné nebo druhé tabulce.
Pro mě by bylo nejlepší 1) nebo 3), ale když budete chctít 2) tak prosím.
odpojený')>odpojený 30.6.2003 12:23
odpojený podmínka 1000 odehraných her: tím myslím ne za měsíc, ale celkově od registrace, a takových lidí je přes 500

rob: dobrej nápad

Veprik: 1) stačí prohodit 2 jména, nemusíš všechny znova zadávat
2+3) nějak to promyslím
Jestli bude tabulka ExtraLigy, tak si jí každý bude moct seřadit jak bude chtít, stejně jako ted.
Registr ligy jsem vymazal asi před dvěma dny, kvůli změnám, takže to neodpovídá.

K tabulce ExtraLigy: myslel jsem to tak, že nebude, protože bude stačit ta ze Základní ligy. Hráči ExtraLigy tam budou označení, a budou hrát hlavně mezi sebou (je jasný proč) takže jejich umístění v základní lize bude vypovídat +- o jejich pořadí v ExtraLize. Pokud budeš chtít zjistit, jak je na tom tvůj spoluhráč, tak je stejně lepší zjistit si v Registru jak hrál konkrétně s tebou, než jaké je jeho celkové pořadí a výhra. Je opravdu tabulka ExtraLigy nutná?
Veprik 30.6.2003 3:34
Veprik a jedna otazecka navic, na hlavni strane mam jine score pro extraligu, nez v registru za cele obdobi, a to o hodne jine, cim to je?
Veprik 30.6.2003 3:18
Veprik jeste ad tesla... dle momentalniho stavu ma odehrano tento mesic 1000 her 92 hracu, 500 her 200 hracu, to neni mnoho...
Veprik 30.6.2003 3:15
Veprik ad1) Vim, myslel jsem, ze kdyz napr. budu chtit vysledovat z her s konkretnimi dvema hraci, kolikrat kdo volil hru, hodilo by se jeste jedno scroll tlacitko, abych nemusel znovu vkladat vsechna jmena...
ad2+3) Co takhle moznost "Ulozit sehravku do registru extraligy" a v nem pak udelat odkaz, abych nezatezoval ostatni svymi spatnymi hrami:-)
ad milda) myslim, ze tabulka extraligy a ligy muze byt uplne nezavisla, ani bych je na konci mesice nepropojoval, a krome toho, zda se mi, ze v extralize by mohlo byt prvotni kriterium prumer na 10 her
ad tesla) Myslim, ze by to bylo presnejsi, i kdyz 1000 je mozna prilis...
rob 30.6.2003 0:02
rob jeste tip na odmenu za mKc - znackove tricko s peknym logem. Uz aby jsi na nem zacal pracovat :-) Mozna by jsi mohl mit vic navrhu a dat o nich hlasovat. Navic to budes mit jako reklamu.
milda 29.6.2003 21:47
milda domnivam se, ze pokud bude extra za prachy, lze hracum duverovat, ze nebudou delat kafky, z cehoz plyne, ze ten, kdo,ji bude chtit hrat, si nejdrive vyzkousi jak se u nas vlastne hraje...cili 1000 her neni nutnosti..prachy byly vzdy nejlepsim testem...:)))
tesla 29.6.2003 21:33
tesla Souhlasim s veprikem, neni lepsi misto prace, hodnotit vykon? Co treba kdo hraje 1000her/mesic + udelit divoke karty dobrym hracum, kteri nemaj cas (napr. Grisa).
milda 29.6.2003 20:51
milda podle me je tabulka extraligy naprosta nutnost...samotna liga pro mne nebude tak dulezita...
Filepra 29.6.2003 14:28
Filepra Veprik:
1) ta možnost tam je, jména dalších hráčů zadej místo otazníků
2) to není špatný, ale většinou se to dá vysledovat z okolních her (tím, jak se mění forhontství)
3) to bohužel nepůjde, bude muset stačit ukládání sehrávek, ale možná by šlo, že by se všechny sehrávky ExtraLigy uchovávali třeba 24h, během kterých by se daly prohlídnout, nebo přidat uložit na stálo
4) Tabulka bude, pokud bude zájem,myslel jsem, že bude stačit ta stávající (ve které budou vepředu extraligaři, protože budou hrát hlavně se základem 20h)
5) Pokud někoho napadnou další kritéria, tak sem s nima.
Veprik 29.6.2003 5:19
Veprik Jsem se trochu rozkecal, ale kdyz tu nikdo nehraje v noci:-); to kriterium 1000 her se mi zda ponekud nebezpecne, neb kazdy bude drive ci pozdeji mit nahrano 1000 her, a pak by bylo nutno udelat superligu pro hrace od 5000 her:-)
Veprik 29.6.2003 4:54
Veprik A jeste drobnost, existuje, ci bude existovat, tabulka poradi v extralize?
Veprik 29.6.2003 4:53
Veprik Vazeny Filepro,
navrhuji mala doplneni registru:
1) ve volbe dotazu pridat moznosti drzhy hrac a treti hrac
2) dodat kolonku vynosu, mozna take rozlisit poradi hracu barevne, zjistil jsem napriklad, ze casto spatne vynasim, flekuje-li spoluhrac...
3) pro studim vlastni hry i hry tech dobrych hracu, bylo by moc narocne schovavat i vsechne sehravky, s odkazem v registru?
Dekuji
Filepra 29.6.2003 0:59
Filepra Aby se lépe diskutovalo, tak jsem dnes odpoledne spustil zkušební provoz ExtraLigy.

Zatím se nebudu vyjadřovat ke všem návrhům, ale to neznamená, že je zavrhuju.

rob: tím, že zaplatíš vstupní poplatek, získáš právo jít do určitý míry do mínusu, jakoby si tím "předplatíš prohry", takže se nakonec bude moci počítat jen výhra

milda: maximální základ hry bude 20 h, poslaný peníze nebudou sloužit jen na poplatky, limit bude existovat pro to, abych náhodou nějakou chybou někomu nenaskočilo že má třeba milion, a aby nebylo moc lákavé pokoušet se nabourat se do něčího účtu (tipováním hesla a tak.)

skutr: jasně, to je v podstatě ono, akorát 200 je moc, protože nezapomeň,že já peníze nemůžu vyplácet, na to bych podle mých informací musel mít nějakou licenci, (asi dost drahou? neví to někdo?) maximálně můžu za mKčs "prodávat" nějaký věci jako třeba balíček karet, nebo něco dalšího, ale zatím mě nic nenapadá
skutr 28.6.2003 22:51
skutr jsem nesmírně spokojení s EXligou,jen mam malou připomínku na kterou bych chtěl zlákat co nejvíce hraču kteří milujou mariaš tak jako ja.Co kdyby jse hrala EXlicha o opravdové peníze,které by se museli složit na začatku měsíce třeba 200Kč a bud je znasobíš nebo budeš muset doplatit když ti dojdou.tímto by se EXliga stala opravdu EXLIGOU na kterou by se připojili jen opravdovy milovníci mariaše
milda 28.6.2003 15:04
milda no já naprosto kvituju vznik extraligy, aspon mě to donutí k tomu, abych ti konečně něco zaplatil...:))) ale teď k věci, nejdříve co bych změnil a co se chci ještě dozeptat na vysvětlenou.
osobně si myslím,že není nutné započítávat výsledky z extraligy do ligy, jednak už kvůli základu, když někdo zvolí za základ korunu (mKsč), vydělává 10x více a to už je o ničem jiném a pak jsou ty výsledky prostě nesrovnatelné, navíc zřejmě půjde o jiný styl hry a náročnější - možná, čili koruna vydělaná v extralize bude mít pravděpodbně větší hodnotu (z hlediska toho, co proto člověk musí udělat)než koruna v lize. ...jinak s ostatními parametry souhlasím
a teď otázky na které se možná zeptají i dlaší...
chápu správně, že příspěvek zaslaný v reálné měně funguje zároveň jako poplatek za službu a jako hrací žetony (asi jako v kasinu)?znamená to tedy, že pokud hraju špatně, a utratím všechny své žetony (například pokud přispěju 30kč a prohraju více jak 300 mKčs) musím ještě připlatit reálné koruny, abych mohl v daném měsíci hrát? zároveň nechápu další věc, proč existuje limit těch 10000? a když má někdo nad tuto částku, tak se mu to srovná a jde to jako "dobrovolný příspěvěk", ale já to chápu tak, že de facto všechny peníze, který se točí v extralize, jsou příspěvkem, když nemůžu směnit z mksč na kč....?.
díky, milda
rob 28.6.2003 14:49
rob Par napadu:
- podminkou prumerna doba odezvy pod 10s (tj. 9s a mene)
- pocitat vysledek do zakladni ligy prepocitany na jeji zaklad (desetnik). Jinak to neni vubec smerodatne a z "prestizni" ligy by se stal odpad.
- nejak se mi nezda to odpousteni prohry - to prece neni z realneho sveta. Kdyz neco prohraju musim o to prijit, a ne ze se nic nedeje. Navic kdyz budu v minusu, muzu zacit nesmyslne riskovat abych se z nej dostal. Kdyz se to nepovede nic by se mi nestalo?
- osvedcenou alternativou k pricitani vyhranych penezum by bylo hrat o "vklad" tj. napr. 100 ucatniku krat 100mKcs je 10000mKcs. 1/3 na provoz (3400) 2/3 na vyhry (6600). Prvni 1/3 ucastniku (tj. 33) si vyhru rozdeli tj. dostanou kazdy 200mKcs. Jinymi slovy 1/3 vyhraje 2x vklad a muze dalsi 2 mesice hrat. Ostatni nic - musi si zaplatit aby mohli hrat dal. Klic pro rozdeleni muze byt i vic preferujici lepe umistene hrace. Vyhra/prohra se mi pritom pocita do zakladni ligy (kladne i zaporne).
Filepra 28.6.2003 14:01
Filepra Tohle je nové téma a týká se ExtraLigy. Přečtěte si, co píšu napravo. Server je více méně připraven pro zkušební provoz, který bude trvat nejmíň 2 měsíce.